20marts

“Vita” nespēj pārsteigt VEF

Pamatturnīra spēlē Latvijas VEF Rīgā apspēlēja Gruzijas “Vita” – 99:59. Mājinieki jau pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā. Turpinājumā viņi tikai palielināja savu pārsvaru, neļaujot pretiniekiem pat domāt par iespējamo atspēlēšanos. Pēc šī panākuma VEF no 9. vietas šķir tikai viena uzvara.

Sižets
“Vita” ieradās Rīgā ar stingru apņemšanos beidzot izcīnīt pirmo uzvaru līgā. Mājinieki arī bija motivēti, jo cīnās par 9. vietu, un katrs panākums tuvina viņus izvirzītajam mērķim.
Spēles sākums aizritēja aizsardzības zīmē. Pirmajās piecās minūtēs abas komandas kopīgiem spēkiem guva tikai 9 punktus. Spēli “atmodināja” mājinieku uzbrucējs Džošuā Bostičs. Divi precīzi tālmetieni viņa izpildījumā ielika pamatus rīdzinieku izrāvienam. Pirmās ceturtdaļas beigās VEF pārsvars bija rakstāms jau diviem cipariem – 22:10.
Otrās ceturtdaļas sākumā viesiem izdevās pārsteigt pretiniekus ar zonas aizsardzību. Rīdziniekiem bija nepieciešamas vairākas minūtes, lai atrastu atslēgu šādai aizsardzībai, taču pēc tam sekoja kārtējais izrāviens. Puslaiku pārtraukumā abas komandas šķīra jau 18 punkti – 39:21.
Spēles trešā ceturtdaļa tā arī neatjaunoja intrigu spēlē. Gruzīni neslikti spēlēja aizsardzībā pozicionāli, taču nekādi nespēja atrast pavedienu uzbrukumā. Retie aktivitātes uzplaiksnījumi neļāva cerēt uz atspēlēšanos. Galu galā VEF svinēja savu devīto uzvaru un pavisam tuvu pietuvojās devītajai vietai.

Varonis
Džošuā Bostičs. Amerikānis ar saviem metieniem ielika pamatu mājinieku izrāvienam pirmajā ceturtdaļā. Turpinājumā Bostičs nevilka deķi uz sevi, bet sev radušās izdevības izmantoja visnotaļ efektīvi. Viņš guva 17 punktu, realizējot 6 no 8 metieniem no spēles (trīspunktnieki – 5 no 6).

Skaitlis
16 – tieši tik tālmetienu šajā spēlē iemeta VEF basketbolisti. Lielāko spēles daļu viesi izmantoja zonas aizsardzību. Tādā situācijā trīspunktnieki bija rīdzinieku efektīvākais ierocis.