12februāris

VEF izrauj uzvaru Minskā

Pamatturnīra spēlē Latvijas VEF izbraukumā ņēma virsroku pār baltkrievu „Cmoki-Minsk” – 75:74. Visinteresantākie notikumi bija otrajā puslaikā, kad vadībā bija te viena, te otra komanda. Uzvarētājs noskaidrojās pēdējās sekundēs – VEF līderis Francisko Kruss iemeta 1,4 sekundes pirms sirēnas, bet „pūķu” atbildes metiens nebija precīzs.

Sižets
„Cmoki” pēdējās piecās spēlēs svinēja tikai vienu uzvaru, bet VEF analoģiskā laika nogrieznī – vispār nevienu. Abas komandas devās laukumā ar cerībām labot situāciju. Rīgas klubs ātri atguvās pēc neveiksmīgā sākuma (2:8) un visa pirmā puslaika gaitā komandas līdzvērtīgi apmainījās ar rezultativitātes uzplaiksnījumiem. „Cmoki-Minsk” izdevās atkal izrauties vadībā neilgi pirms puslaiku pārtraukuma. 8 sekundes pirms otrās ceturtdaļas beigām Entonijs Hiliārds iemeta divus ar sodu, bet pēc tam Aleksandrs Kudrjavcevs pārtvēra bumbu laukuma vidū, aizskrēja līdz pretinieku zonai un raidīja bumbu grozā līdz ar sirēnu (44:39).
45 sekundes pēc spēles atsākšanās Hiliārds stājās uz soda metienu līnijas un guva vienu punktu. Tobrīd nevienam pat prātā nenāca, ka nākamos punktus „Cmoki” gūs pēc tikai astoņām minūtēm. Aizvadot teicamu spēles nogriezni aizsardzībā, VEF uzvarēja trešo ceturtdaļu ar rezultātu 16:7 un pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 55:51.
Ne mazāk 0pārsteidzošā veidā sākās arī ceturtā ceturtdaļa. „Cmoki” ātri atguvās pēc astoņu minūšu aptumsuma un četrās minūtēs ar Gareta Štutca pūlēm organizēja izrāvienu 14:4, atgūstot vadību. Nu jau dūšu zaudējušie rīdzinieki guva punktus ar milzu pūlēm, bet mājinieki pakāpeniski ieguva divciparu pārsvaru.

Lūzuma brīdis
Tomēr spēles liktenis izšķīrās pašā galotnē. VEF atgriešanās lielā mērā notika Mareka Mejera dēļ. Pēc kārtējā viņa precīzā metiena pusminūti pirms spēles beigām viņi samazināja savu deficītu līdz minimumam (73:74). „Cmoki” maksimāli izstiepa savu nākamo uzbrukumu, taču Džastina Greja metiens 8 sekundes pirms finālsirēnas nebija precīzs. Daudz veiksmīgāks izrādījās Francisko Kruss. Rīdzinieku līderis ar vairākām māņkustībām izšūpināja pretinieku un rāvās pretī grozam, kur meistarīgi iemeta ar garā spēlētāja pretestību 1,4 sekundes pirms beigām. Štutcs pēc minūtes pārtraukuma centās izraut uzvaru savai komandai, taču viņa metiens pēc izmisīga centiena ar apgriezienu nebija precīzs. VEF uzvarēja ar minimālu pārsvaru.

Varonis
Francisko Kruss. Meksikānis bija uzvarētāju rezultatīvākais spēlētājs (21) un arī labākais asistents (6), kā arī izcēlās ar izšķirošo metienu pēdējās sekundēs.

Skaitlis
15 – tik reižu mačā fiksēta vadības maiņa.

Komentāri
„Cmoki-Minsk” galvenais treneris Igors Griščuks:
„Apsveicu VEF: pretinieks nodemonstrēja raksturu un līdz pat finālsirēnai cīnījās par uzvaru. Diemžēl mums šodien pietrūka tamlīdzīga gara. Sāpīgs zaudējums. Taču mūsu pienākums ie iegūt no tā mācību un virzīties tālāk, kļūstot spēcīgākiem.”

VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Sarežģīta spēle, kurā mēs izrādījāmies mazliet veiksmīgāki. Tomēr uzskatu, ka tas ir taisnīgs iznākums: līdz šai spēlei vairākas reizes pēc kārtas piekāpāmies tieši galotnēs. Esmu pateicīgs puišiem par stingro garu: pat esot iedzinējos ar desmit punktiem, nesašķīdām un spējām izlabot situāciju. Pēdējo kombināciju apzināti veidojām uz Krusu, jo viņam ir bagāta pieredze atrisināt situāciju šādās galotnēs.”