10aprīlis

VEF iekaro Ņižņijnovgorodu

Pamatturnīra spēlē Latvijas VEF izbraukumā ņēma virsroku pār Krievijas “Ņižņij Novgorod” – 107:79. Rīdzinieki līdz pārtraukumam spēlēja pret draudīgo pretinieku kā līdzīgs ar līdzīgu, bet otrajā puslaikā veica varenu izrāvienu un aizmuka no pretiniekiem. VEF sarūpēja “Ņižņij Novgorod” komandai tikai trešo zaudējumu mājās un pirmoreiz šosezon pārsniedza simt gūto punktu robežu.

Sižets
“Ņižņij Novgorod” martā uzņēma teicamu gaitu – 4 uzvaras 5 spēlēs – un pamatturnīra beigās cenšas pakāpties no 8. uz 7. pozīciju. VEF aizvadītajā mēnesī arī izskatījās visai cienījami, lai gan ar pieticīgākiem rezultātiem un ne tik ambicioziem uzdevumiem – rīdzinieki ieņem 11. vietu un izslēgšanas spēlēs noteikti neiekļūs.
“Ņižņij” galvenais treneris Ainars Bagatskis vada Latvijas izlasi. Šonedēļ speciālists publicēja valstsvienības kandidātu sarakstu, kurā iekļāvās četri VEF pārstāvji. Uz maču rīdzinieki ieradās sevišķi noskaņojušies, lai gan pirmajā puslaikā viņiem visvairāk izcēlās tieši leģionāri: Džošuā Bostiks, Džošs Harelsons un Francisko Kruss. Ņižņijnovgorodiešu spēlē toni noteica krievi – Semjons Antonovs un Vladimirs Ivļevs, taču ar viņu centieniem vien bija par maz, lai piebremzētu disciplinētos un labi organizētos vefiešus (48:48).
Trešā ceturtdaļa “Ņižņij Novgorod” komandai bija briesmīga. VEF uzreiz lika noprast, ka voldziniekiem nebūs vieglas dzīves, bet četru precīzu tālmetienu sērija divarpus minūšu laikā (trīsreiz izcēlās Harelsons) padarīja viesus par mača favorītiem – 75:63 pirms pēdējās ceturtdaļas. VEF sajuta spēles pavedienu un turpināja liekt savu līniju, iemetot 18 punktus nākamajās piecās minūtēs. Pēc tā izrāviena latviešu pārsvars pārsniedza 20 punktu atzīmi. Vareni aizvadīta trešās ceturtdaļas galotne un ceturtās ceturtdaļas sākums nodrošināja rīdziniekiem panākumu.

Varonis
Džošs Harelsons. Amerikānis atgādināja, kāpēc savulaik spēlēja NBA. Pārliecinošs sniegums uzbrukumā (26 punkti) un dominēšana zem groziem (16 atlēkušās) – ņižņijnovgorodieši tā arī neatrada pretlīdzekli daudzpusīgajam garajam spēlētājam.

Skaitlis
57 – tālmetienu realizācijas procents VEF komandas izpildījumā (13 no 23). Trīspunktnieki šodien bija rīdzinieku galvenais ierocis.

Komentāri
„Ņižņij Novgorod” galvenais treneris Ainars Bagatskis:
„Šodienas zaudējums man ir vissāpīgākais visā sezonā. Jau no pirmajām minūtēm mēs visu darījām pareizi, taču ar pusspēku, un domājām, ka ar to mums pietiks uzvarai. VEF spēlēja tā, kā mēs to gaidījām, taču, ja mēs nevaram spēlēt viens pret vienu ne pie zonas, ne personiskās aizsardzības, tad ir ļoti grūti cerēt uz panākumu. Tāpat jāatzīst, ka VEF trāpīja visus savus metienus. Mēs šodien vēlējāmies uzvarēt un palikt baltos cimdos, taču VEF ir ļoti laba komanda, kurā spēlē pieci ārzemnieki un četri Latvijas izlases spēlētāji. Domāju, viņi nepelnīti ieņem vietu turnīra tabulas lejasgalā. Tomēr varu teikt, ka mēs tik un tā esam spēcīgāki un mums bija pienākums uzvarēt šo spēli.”

VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Pirmais un otrais puslaiks izvērtās mūsu komandai dažāds. Pēc pārtraukuma mums izdevās uzvarēt cīņu par atlēkušajām, turklāt mēs arī labāk kustinājām bumbu. Tā nu reiz sanāca, ka „Ņižņij Novgorod” spēlēja ar īsāku rotāciju, atšķirībā no mums, tāpēc mums izdevās saglabāt vairāk spēku galotnei. Esmu priecīgs par mūsu panākumu. Šosezon mēs pirmoreiz guvām simt punktu VTB Vienotajā līgā, turklāt paveicām to mačā pret spēcīgu komandu. „Ņižņij Novgorod” nu jau vairākas sezonas demonstrē teicamu basketbolu, bet treneris Ainars Bagatskis pratis izveidot lādzīgu kolektīvu, neskatoties uz spēlētāju savainojumiem sezonas sākumā.”