28februāris

VEF iekaro Astanu

Pamatturnīra spēlē Latvijas VEF sarūpēja izbraukuma zaudējumu “Astana” komandai – 89:71. Vēl pēc pirmā puslaika rīdzinieki bija iedzinējos ar septiņiem punktiem – lielā mērā vājas trīspunktu metienu realizējas dēļ. Kad viesi uzlaboja precizitāti, nekavējoties mainīja situāciju savā labā un ar raksturu izcīnīja uzvaru.

Sižets
“Astana” nevēlējās atlikt visu uz vēlāku laiku un uzreiz steidza ierādīt rīdziniekiem, kurš Astanā ir saimnieks. Ar nenogurstošā pārīša Džerijs Džonsons – Niks Keiners-Medli pūlēm Kazahstānas klubs sāka pakāpeniski palielināt savu pārsvaru. Tiesa, jau tad mājiniekiem nozvanīja trauksmes zvaniņš – ik pa laikam rīdzinieki atrada robus astaniešu aizsardzībā, taču neiemeta brīvus trīspunktu metienus. Tomēr pirmā puslaika beigās “Astana” bija pārliecinošā vadībā – 44:37.

Lūzums notika uzreiz pēc laukuma pušu maiņas. VEF iesāka ar izrāvienu 14:6 un izvirzījās vadībā, liekot Ramūnam Butautam pieprasīt steidzamu minūtes pārtraukumu. Viesu izrāvienu sekmēja Džošuā Bostiks un Džošs Harelsons; tikmēr astaniešu līderi Džonsons un Keiners-Medli ievērojami samazināja apgriezienus pēc vareni aizvadītā pirmā puslaika. Trešo ceturtdaļu VEF uzvarēja ar dubultu pārsvaru (32:15). Ar Alekseja Žukaņenko pūlēm vien mājiniekiem bija par maz – VEF panāca komfortablu 20 punktu pārsvaru un nesamazināja spēles tempu līdz pat spēls beigām.

Varonis
Džošuā Bostiks. Aizsargs, kurš līdz šim VEF kreklā aizvadīja tikai divas spēles, šajā mačā pierādīja, ka var būt komandas līderis. Tandēmā ar Džošu Harelsonu viņš nospēlēja svarīgu lomu uzvarā pār “Astana”. Amerikāņa statistika ir iespaidīga: 26 punkti, 6 atlēkušās un 5 no 9 tālmetieniem.

Skaitlis
25:9 – VEF pārsvars gūto punktu ziņā pēc pretinieku kļūdām (“Astana” kļūdījās 17 reižu).

Komentāri
“Astana” galvenais treneris Ramūns Butauts:
“Šodienas mačā puišiem pietrūka spēku otrajā puslaikā. Kad bija jāiemet, mēs pieļāvām kļūdas. Gribētu apsveikt VEF – pretinieks nospēlēja agresīvi, ar raksturu. Tieši tā mums šodien arī pietrūka.”

VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
“Spēle bija sarežģīta. Pirmajā puslaikā mums daudz kas nesanāca, bija daudz neprecīzu metienu. Pēc pārtraukuma puiši izskatījās diezgan savākti, sāka krist arī trīspunktnieki, kas arī noveda pie uzvaras.”