16aprīlis

VEF aptur „Avtodor”

Pamatturnīra spēlē Latvijas VEF mājās pārspēja Krievijas „Avtodor” – 103:91. Otrās ceturtdaļas galotnē rīdzinieki ieguva iniciatīvu un veica izšķirošo izrāvienu. Trešās ceturtdaļas gaitā VEF pārsvars sasniedza 26 punktus. Saratovieši metās atspēlēties, taču panākt pretinieku nespēja. Tādā veidā VEF pārtrauca „Avtodor” desmit uzvaru sēriju.

Sižets
Abas komandas pašlaik risina lokāla mēroga uzdevumus turnīra tabulā. „Avtodor” cenšas pacīnīties ar „Himki” par piekto vietu, bet VEF var iekļūt labāko desmitniekā.
Saratovieši jau no pirmajām minūtēm centās iegūt iniciatīvu. Ar savu garo spēlētāju Artjoma Zabeļina un Trevisa Pītersona centiniem viņi izvirzījās vadībā – 13:6. Tomēr noturēt šo pārsvaru viņiem neizdevās. Mājinieku līderis Francisko Kruss guva 7 punktus pēc kārtas un izlīdzināja rezultātu.
Nākamo izrāvienu voldzinieki veica otrās ceturtdaļas vidū. Pateicoties veiksmīgai aizsardzībai viņi izvirzījās vadībā ar 10 punktiem – 23:33. Taču atlikušo ceturtdaļas laiku dominēja VEF. Rīdzinieki sāka asāk spēlēt aizsardzībā, nobēra pār pretiniekiem trīspunktnieku krusu un pilnībā mainīja spēles ritējumu. Dažu minūšu laikā viņi no -10 panāca +8 – 47:39.
Trešās ceturtdaļas sākums aizritēja latviešu zīmē. Viņi iesāka otro puslaiku ar 15 punktu izrāvienu un palielināja savu pārsvaru līdz 23 punktiem – 62:39. Tad nu nāca saratoviešu kārta demonstrēt varonības brīnumu. Viņi sāka izmantot presingu un kļuva agresīvāki. Tas deva vēlamo efektu. Trešās ceturtdaļas beigās viņu deficīts jau bija teju divtik mazāks – 74:62.

Atslēgas brīdis
Pēdējās ceturtdaļas vidū rezultāta starpība saruka līdz 6 punktiem – 84:78. Tomēr „Avtodor” vairs nepietika spēku turpinājumam. Saratovieši sāka biežāk kļūdīties aizsardzībā un ļāva Džošuā Bostičam, Marekam Mejerim un Francisko Krusam krāt punktus. Izšķirošs galu galā bija Jāņa Bērziņa precīzais tālmetiens. Pusotru minūti pirms spēles beigām viņa trīnītis atguva rīdziniekiem divciparu pārsvaru – 97:87.

Varonis
Džošs Harelsons. Centrs bija viens no galvenajiem varoņiem laukumā un apstiprināja savu meistarību, nopelnot iespaidīgu double-double: 17 punkti un 19 atlēkušās.

Skaitlis
19 – tieši tik atlēkušo šajā spēlē savāca Džošs Harelsons. Amerikānis palika tikai soļa attālumā no līgas rekorda atkārtošanas. To šosezon uzstādīja Džošs Buns.

Komentāri
VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Mums šodien pretī stājās spēcīgs pretinieks. „Avtodor” spēlē ātru, agresīvu basketbolu. Mēs neatslābinājāmies pat tad, kad izvirzījāmies vadībā. Abas komandas šodien parādīja raksturu – viena centās panākt, bet otra prata nosargāt uzvaru.”

„Avtodor” galvenais treneris Vladimirs Anciferovs:
„Mēs nemitīgi devām pretiniekiem iespējas papildus uzbrukumiem tādēļ, ka zaudējām atlēkušās. Tāpat netikām galā ar VEF snaiperiem. Iespējams, esam mazliet noguruši. Jebkurā gadījumā – ir pie kā strādāt.”