09marts

UNIKS uzvarēja kauju pret VEF

Pamatturnīra spēlē Krievijas UNIKS Rīgā pārspēja Latvijas VEF – 81:69. Mājinieki visu spēli kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās pret favorītu, bet galotnē par sevi lika manīt kazaņiešu meistarība.

Sižets
Pēc zaudējumiem pret „Zelena Gore” Eiropas kausā un CSKA VTB Vienotajā līgā Jevgeņija Pašutina patie dega nepacietībā reabilitēties. Tikai VEF komandai bija savi plāni attiecībā pret gaidāmo dueli – februāris bija rīdzinieku labākais mēnesis sezonā un viņi negrasījās apstāties pie sasniegtā.
Jau pirmajās minūtēs mājiniekiem izdevās izveidot izrāvienu 8:1. Kazaņieši ar Kosta Kaimakoglu, Kīta Lengforda un Hoakima Koloma centieniem spēja attiecīgi atbildēt. Līdz otrtās ceturtdaļas vidum laukumā ritēja līdzīga cīņa ar prioritāti uz sava groza drošību.
Trauslo līdzsvaru izjauca latvieši. Otrā perioda beigās viņi uztaustīja vājo vietu viesu aizsardzībā. Artūra Strēlnieka, Francisko Krusa un Jāņa Bērziņa (trīsreiz) precīzie trīspunktnieki ļāva VEF komandai veikt strauju izrāvienu. Puslaiku pārtraukumā mājinieki devās ar 8 punktu pārsvaru – 43:35.
Taču jau trešās ceturtdaļas ievadā krievi atguva sev iniciatīvu. Koloma un Lengforda individuālā meistarība, pikenroli ar Artjomu Parahovski un cieša aizsardzība darīja savu. Desmit minūšu laikā viesi pārvērta -8 par +5 – 56:61.
Rīdzinieki vēl ilgi nelaida vaļā UNIKS, taču galotnei viņiem pietrūka spēku. Tur priekšplānā izvirzījās kazaņiešu individuālā meistarība. Lengfords, Koloms, Parahovskis un Kaimakoglu iemeta savus metienus un padarīja viesu pārsvaru rakstāmu diviem cipariem – 65:75. Mareka Mejera precīzais metiens atjaunoja intrigu spēlē, taču Lengfords un Kaimakoglu atbildēja ar trīspunktniekiem un nodrošināja UNIKS komandai uzvaru.

Varonis
Kīts Lengfords. VTB Vienotās līgas rezultatīvākais spēlētājs aizvadīja kārtējo teicamo spēli. Lengfords nebaidījās uzņemties iniciatīvu, saasināja spēli ar caurgājieniem, atdeva piespēles komandas biedriem un iemeta vairākus svarīgus metienus galotnē.

Skaitlis
59 no 81 – lielāko daļu UNIKS punktu guva tikai trīs spēlētāji. Lengfords, Koloms un Kaimakoglu uzņēmās uz saviem pleciem lielāko slodzi Rīgā.

Komentāri
VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Šodien mums pretī stājās spēcīgs pretinieks, kurš mūs sodīja par katru vismazāko kļūdu. Pēc puslaiku pārtraukuma mēs mazliet samazinājām apgriezienus, kas arī liedza cīnīties par panākumu.”

UNIKS galvenais treneris Jevgeņijs Pašutins:
„Apsveicu komandu ar šo uzvaru. Jau pirmā riņķa spēlē Kazaņā mēs sapratām, ka VEF ir spēcīga un enerģiska komanda, kura nevairās no fiziskas cīņas. Šodien ar viņiem nebija viegli – latvieši uzbruka ar labu realizāciju, spēlēja kā komanda. Otrajā puslaikā mums izdevās pārņemt kontroli pār spēli, taču nesaukšu šo uzvaru par vieglu.”