17janvāris

UNIKS atkaujas no VEFa Kazaņā

Pamatturnīra spēlē Krievijas UNIKS savā laukumā ņēma virsroku pār Latvijas VEF – 82:72. Pirmajā puslaikā rīdzinieki nevienā aspektā nepiekāpās favorītam, taču pēc laukuma pušu maiņas kazaņieši pastiprināja tvērienu aizsardzībā, bet uzbrukumā aktivizējās Kīts Lengfords. UNIKS pagarināja uzvaru sēriju un nosargāja otro vietu.

Sižets
UNIKS uzņēmis labu formu. Septiņu uzvaru sērija ļāva kazaņiešiem pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā. Mačā ar VEF krievi tika uzskatīti par favorītiem. Taču latvieši neslikti spēlē izbraukumā: trīs no savām četrām uzvarām šajā pamatturnīrā viņi svinējuši pretiniekumos laukumos.
Sākums aizritēja absolūti līdzīgā cīņā. UNIKS uzlaboja savu sniegumu pēc teicamā formā esošā Hoakima Koloma nākšanas laukumā un pirmās ceturtdaļas izskaņā veica nelielu izrāvienu (24:17). VEF sastāvā arī bija savs spāniski runājošs varonis. Francisko Kruss (14 punkti un 5 rezultatīvas piespēles pirmajā puslaikā) vadīja rīdzinieku pretestību, arī pārējie komandas biedri spēlēja līmenī. Pašatdeve, disciplīna un sabalansēts uzbrukums – pārtraukumā rīdzinieki pat devās ar viena punkta pārsvaru (43:42).
Mazāk kā divas minūtes pēc spēles atsākšanās UNIKS organizēja izrāvienu 9:0. Vēl viena patīkama ziņa kazaņiešu līdzjutējiem bija Kīta Lengforda sniegums. Zvaigžņotais snaiperis uz individuālās meistarības rēķina trešajā ceturtdaļā guva 14 punktus, nodrošinot mājiniekiem nesliktu pārsvaru pirms izšķirošās ceturtdaļas (66:57).

Lūzuma brīdis
Ceturtās ceturtdaļas pirmajās piecās minūtēs abas komandas guva tieši pa pieciem punktiem. Slēgta spēle pilnībā derēja UNIKS komandai. Kad pēdējā ceturtdaļa bija jau pusē, kazaņiešu līderi Koloms un Lengfords pusotras minūtes laikā kopīgiem spēkiem guva 7 punktus, pavisam un galīgi atceļot jautājumu par uzvarētāju no dienas kārtības.

Varonis
Kīts Lengfords. UNIKS galvenais snaiperis neizcēlās pirmajā puslaikā (8 punkti), taču ievērojami uzlaboja savu sniegumu pēc pārtraukuma (19 punkti), kas bija viens no galvenajiem faktories kazaņiešu panākumā.

Skaitlis
29 – tik punktu UNIKS ļāva gūt pretiniekiem otrajā puslaikā. Bez ierasti rezultatīvā Lengforda trešajā un ceturtajā ceturtdaļā kazaņieši varēja palielīties arī ar solīdu sniegumu aizsardzībā. Pirmajā puslaikā VEF iemeta 43 punktus.

Komentāri
UNIKS galvenais treneris Jevgeņijs Pašutins:
“VEF ir nopietna komanda, tāpēc nopietni gatavojāmies spēlei. Šodien darbojāmies labi noskaņojušies. Pārliecinoši aizvadījām pirmo, trešo un ceturto ceturtdaļu. Otrajā ļāvām pretiniekiem izpildīt ļoti daudz brīvu metienu, sevišķi jau Krusam. Turpinājumā viņu cieši uzmanīja Lengfords, kurš turklāt vēl arī pats guva punktus pret Krusu. Trešajā ceturtdaļā mēs uzlabojām sniegumu zem groziem, sākām spēlēt saprātīgi, bez steigas.”

VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
“UNIKS šosezon spēlē ļoti labi, demonstrē augstas klases basketbolu, uzbrukumā ātri kustina bumbu, labi spēlē aizsardzībā. Mēs centāmies nospēlēt asā spēka manierā, taču tādi UNIKS spēlētāji kā Lengfords izjauca visus mūsu plānus.”