11janvāris

„Loko” Rīgā: grūti kā Eirolīgā

Pamatturnīra spēlē Krievijas „Lokomotiv-Kubaņ” Rīgā pārspēja Latvijas VEF – 89:84. Visas spēles laikā laukumā ritēja līdzīga cīņa. Saspringta mača likteni izšķīra Malkolma Dileinija individuālā meistarība. Tāpat kā savos labākajos Eirolīgas mačos, Dileinijs uzņēmās iniciatīvu un iemeta vairākus svarīgus metienus, nodrošinot „Loko” komandai panākumu.

Sižets
Spēles atklātni labāk aizvadīja mājinieki. Kubaņieši, kuri tika uzskatīti par favorītiem, nekādi nespēja uztaustīt savu ritmu. Viņiem nekrita trīspunktnieki, un arī komandas līderis Malkolms Dileinijs neizskatījās diez ko labi. Savukārt rīdzinieki darbojās sev ierastā veidā. Pikenroli, tālmetieni un ātrie uzbrukumu ļāva viņiem izveidot izrāvienu 23:15 mača sākumā.
Viesi atgriezās spēlē pateicoties savam zīmolam – ciešai aizsardzībai. Andreja Zubkova nākšana laukumā deva „Lokomotiv” nepieciešamo asumu, bet nelīdzvērtīgā sedzamo maiņa ļāva atstāt rīdziniekus bez brīviem tālmetieniem. Jau otrās ceturtdaļas vidū kubaņieši panāca pretinieku, bet puslaiku pārtraukuma devās jau kā līderis – 42:43.
Tiesa, VEF negrasījās padoties bez cīņas. Atšķirībā no nesenās Eirolīgas spēles, kurā turku „Anadolu Efes” netika galā ar kubaņiešu nelīdzvērtīgajām sedzēju maiņām, rīdzinieki atrada atslēgu pretinieku aizsardzības uzlaušanai. Pateicoties Francisko Krusa caurgājieniem, kā arī Džoša Harelsona un Mareka Mejera pārliecinošajām darbībām pretinieku trīssekunžu zonā, viņi ātri atguva sev vadību – 63:62.

Lūzuma brīdis
Ceturtā ceturtdaļa vienubrīd pārvērtās par Dileinija un Krusa dueli. Tajā uzvarēja „Lokomotiv” komandas aizsargs. Amerikānis pats guva vairākus svarīgus punktus, izcēlās ar rezultatīvu piespēli un ar savu aktivitāti palīdzēja komandas biedriem. Savukārt Krusam neizdevās noturēt latiņu tajā pašā augstumā. Pieļaujot vairākas kļūdas, viņš nogāja ēnā, atstājot rīdziniekus bez variantiem uzbrukumā. Pēdējās trīs minūtēs VEF guva tikai trīs punktus, bet „Loko” panāca uzvaru.

Varonis
Malkolms Dileinijs. Amerikānis nestabili aizvadīja lielāko spēles daļu. Tomēr izšķirošo vārdu viņš sacīja mača galotnē. Pēdējās piecās minūtēs „Lokomotiv” aizsargs guva 9 punktus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, tādā veidā izšķirot spēles likteni.

Skaitlis
22 – tik reiži šajā mačā fiksēta vadības maiņa.

Komentāri
VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Spēle padevās sarežģīta. Mēs piespiedām „Loko” cīnīties līdz pašām beigām. Mums bija acīmredzamas problēmas ar organizāciju uzbrukumā. Manuprāt, „Lokomotiv-Kubaņ” ir viena no labākajām aizsardzības komandām VTB Vienotajā līgā un Eirolīgā. Bija grūti izveidot metienu iespējas un ātros uzbrukumus. Beigās mēs pieļāvām nepiedodamu kļūdu – devām brīvību Dileinijam, kurš to izmantoja.”

„Lokomotiv-Kubaņ” galvenais treneris Georgis Barcjuks:
„Mēs negaidījām vieglu uzvaru Rīgā. VEF spēlē komandas basketbolu, labi kustina bumbu. Komandas jaunpienācējs Džošs Harelsons ir ļoti nopietns pastiprinājums. Pretinieks labi spēlē pie pretinieku groza un tādā veidā gūst daudz punktu, pat neskatoties uz to, ka mums bija plāns, kā to apturēt. Otrajā puslaikā mums bija jāuzlabo sniegums, lai varētu cerēt uz panākumu. Esmu pārsteigts, ka VEF rēķinā pagaidām ir tikai četras uzvaras. Komandai ir labas perspektīvas – visi spēlētāji cenšas atdot piespēli, un viņi ir īsti cīnītāji.”