07februāris

"Krasnij Oktjabrj" brīnumi Rīgā

Pamatturnīra spēlē Krievijas "Krasnij Oktjabrj" apspēlēja Latvijas VEF Rīgā - 94:92. Mājinieki vareni iesāka, viņiem piederēja iniciatīva un trešās ceturtdaļas vidū viņi bija vadībā ar 25 punktiem, taču arī tas nesalauza "Krasnij Oktjabrj". Pakāpeniski atspēlējot visu savu deficītu, volgogradieši iesaistīja rīdziniekus saspringtā galotnē. Tajā spēles likeni izšķīra Vasīlija Zavorujeva precīzais tālmetiens sešas sekundes pirms finālsirēnas.

Sižets
Neveiksmju sērija lika VEF nolaisties uz priekšpēdējo vietu turnīra tabulā. Volgogradieši, atšķirībā no rīdzinieku iepriekšējiem pretiniekiem, neizskatījās pēc viennozīmīga favorīta, taču pēdējā laikā bija uzņēmuši nesliktu formu.
Savas ambīcijas mājinieki sāka apstiprināt ar darbiem - pārliecinošu sniegumu jau pirmajā ceturtdaļā. Turklāt abas komandas lika akcentu uz ātro basketbolu, kurā VEF izskatījās gan svaigāks, gan pārliecinošāks. Galveno triecienspēku viņiem veidoja Mārtiņš Meiers. Centrs sekmīgi atbrīvojās pēc pikenroliem, apspēlēja viens pret vienu pretspēlētājus un joza ātrajos uzbrukumos. Kopā ar Francisko Krusu un Džošu Harelsonu viņi nodrošināja VEF komandai solīdu pārsvaru, puslaiku pārtraukumā ejot - 51:37.
Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieki turpināja palielināt apgriezienus. Voldzinieki nespēja izturēt pretinieku piedāvāto tempu. Viņi ātri nopelnīja divas nesportiskas piezīmes, nepaguva izsekot līdzi pretspēlētāju kustīguma un bieži pieļāva kļūdas. Četrarpus minūtes rīdzinieki palielināja savu pārsvaru līdz 25 punktiem - 67:42.
Taču, kā izrādījās, viss tikai sākās. Viesi metās atspēlēties. Ar katru nākamo minūti "metinātāji" deldēja deficītu, bet trešās un ceturtās ceturtdaļas robežā veica varenu izrāvienu ar 14:3. Jo tālāk, jo trakāk. Daži precīzi metieni Džerija Džefersona izpildījumā, kā arī Andreja Motejūna un Vasīlija Zavorujeva trīspunktnieki ļāva vadībā izvirzīties "Krasnij Oktjabrj" - 84:86.

Lūzuma brīdis
Spēles liktenis izšķīrās tikai pašā mača galotnē. 12 sekundes pirms finālsirēnas, esot iedzinējos ar minimālu starpību, voldzinieki izspēlēja kombināciju, izvirzot metiena pozīcijā Ekeni Ibekvi. Centram neizdevās iemest no groza apakšas, taču viņš savāca atlēkušo bumbu un atmeta bumbu uz perimetra brīvajam Vasīlijam Zavorujevam. Krieva metiens bija precīzs! Mājiniekiem bija vēl laiks atbildei, taču Francisko Kruss, kurš devās izmisīgā caurgājienā, atdūrās pret Džeriju Džefersonu un Vjačeslavu Zaicevu, zaudējot bumbu.

Varonis
Vasīlijs Zavorujevs. Galotnē snaipera prcīzie metieni deva izšķirošo ieguldījumj "Krasnij Oktjabrj" gala panākumā. Pēdējās minūtēs Zavorujevs savā rēķinā ierakstīja savā rēķinā 8 gūtos punktus, tostarp arī uzvaru nesošo trīspunktnieku.

Skaitlis
25 - maksimālā volgogradiešu atpalicība spēlē. Taču "Krasnij Oktjabrj" šosezon jau pierādījis, ka komanda spēj paveikt brīnumus. Pirms mēneša Krasnojarskā viņi atspēlēja 19 punktus, bet Rīgā deficīts bija vēl iespaidīgāks.

Komentāri
VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
"Mēs kontrolējām spēli, mums bija pārsvars, taču trešajā ceturtdaļā zaudējām pārliecību par sevi. Pretinieks to izmantoja, iesaistīja mūs galotnē, kurā mēs piekāpāmies. Viss šodien ritēja ne pēc plāna. "

"Krasnij Oktjabrj" galvenais treneris Kirils Boļšakovs:
"Nevar gaidīt, ka mēs katrā spēlē spēsim atspēlēt tik lielu deficītu. Otrajā puslaikā mēs izanalizējām savas kļūdas, pamainījām dažas nianses, labi nospēlējām aizsardzībā un pratām atgriezties spēlē. Galotnē mums uzsmaidīja veiksme un mums izdevās uzvarēt."