24janvāris

"Jeņisej" šovs: 40 punkti ceturtdaļā un 11 trīspunktnieki pēc kārtas!

Pamatturnīra spēlē Krievijas “Jeņisej” Krasnojarskā apspēlēja Latvijas VEF – 110:65. Izšķirošā izrādījās otrā ceturtdaļa: cieša aizsardzība un fantastiska precizitāte tālmetienu izpildē ļāva sibīriešiem izvirzīties vadībā ar vairāk kā 30 punktiem. Turpinājumā krasnojarskieši tikai palielināja savu pārsvaru.

Sižets
“Jeņisej” un VEF ieņēma kaimiņpozīcijas turnīra tabulā (attiecīgi 13. un 14. vietu). Savstarpējā spēle viņiem bija teicama iespēja papildināt punktu ražu un turpināt cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.
Pirmā ceturtdaļa komandu izpildījumā atgādināja šūpoles. Atklātnē mājinieki ar tālmetieniem un Deivida Kenedija sekmīgo sniegumu prata izvirzīties vadībā. Taču viesi ar Francisko Krusu priekšgalā atbildēja uz to ar 12 punktu izrāvienu, nosverot svara kausus savā labā – 15:19.
Tiesa, rīdziniekiem iniciatīva nepiederēja diez ko ilgi. Krasnojarskieši atkal iedarbināja smago artilēriju, sāka ciešāk spēlēt aizsardzībā un vairākkārt aizmuka ātrajos uzbrukumos. Pirmoreiz mājinieki aizmeta garām trīspunktnieku tikai otrās ceturtdaļas beigās (“Jeņisej” iemeta pirmos 11 trīspunktniekus spēlē!). Tobrīd viņu pārsvars jau pārsniedza 30 punktu robežu. Galu galā lielajā pārtraukumā sibīriešu pārsvars bija teju dubults – 69:32.
Trešajā ceturtdaļā trīspunktnieku krusa mājinieku izpildījumā beidzās, taču ar drošu aizsardzību viņi nosargāja savu pārsvaru.Vienubrīd sibīriešu galvenais treneris sāka eksperimentēt ar sastāvu. Turklāt nominālā aizsarga Andreja Komarovska došanās laukumā ceturtā numura lomā ne tikai nenovājināja, bet pat uzlaboja krasnojarskiešu aizsardzību. 44 punktu starpība – 89:45 – pārvērta pēdējo ceturtdaļu par formalitāti. Galu galā “Jeņisej” aizvadīja vienu no visrezultatīvākajiem mačiem savā pastāvēšanas vēsturē un svinēja svarīgu sesto uzvaru šosezon.

Varonis
Deivids Kenedijs. Amerikānis iedvesmoja vairumu mājinieku uzbrukumu, sevišķi izceļoties ātrajos uzbrukumos. Tieši tas arī ļāva viņam ar 18 punktiem kļūt par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Skaitlis
40, 31 un 11 – pirmais puslaiks dāvāja vairākus līgas rekordus. 40 punkti, ko “Jeņisej” iemeta otrajā ceturtdaļā, un rezultāta starpība starp abām komandām 31 punkta apmērā bija iespaidīgākie rādītāji līgas vēsturē. Tādu uzbrukuma produktivitāti sibīriešu izpildījumā varēja izskaidrot ar fantastisku precizitāti tālmetienu izpildē. Mērķī krita pirmie 11 trīspunktnieki mājinieku izpildījumā, un tikai 12 mēģinājums Vladimira Pičkurova izpildījumā nebija precīzs.

Komentāri
“Jeņisej” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
“Visupirms vēlos pateikties puišiem par noskaņošanos. Pirmajā ceturtdaļā mums bija nelielas problēmas, uz kā rēķina pretinieks agresīvi cīnījās par atlēkušajām. Līdz puslaiku pārtraukumam principā viss jau bija atrisināts, taču mēs vienmēr paturam prātā to pieredzi, ko esam guvuši, tāpēc arī otrajam puslaikam bijām noskaņojušies ļoti nopietni.”

VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
“Tā bija sarežģīta spēle un kopumā ļoti smaga diena. Turklāt mēs zaudējām vienu spēlētāju un arī vienu spēli.”