19februāris

„Kalev” Rīgā: revanšs Baltijas derbijā

Pamatturnīra spēlē Igaunijas „Kalev” izbraukumā guva virsroku pār Latvijas VEF – 84:75. Viesi teicami apliecināja sevi mača sākumā un kopumā darbojās stabili, svinot sesto uzvaru šosezon. Tallinas klubs atriebās kaimiņiem par zaudējumu janvārī pirmā riņķa mačā un otro gadu pēc kārtas pameta Rīgu ar uzvaru.

Sižets
Baltijas derbijam bija papildus konteksts – VEF (5-14) cerēja pamest priekšpēdējo vietu, bet „Kalev” (5-13) – nenoslīdēt tik zemu. Igaunijas kluba saspēles vadītājs Moriss Karijs mača sākumā atgādināja savu uzvārda brāli no Goldensteitas „Warriors” un palīdzēja viesiem organizēt varenu izrāvienu 16:3 pirmajās piecās minūtēs. VEF trenera Jāņa Gailīša pieprasītais minūtes pārtraukums un tajā ierosinātās korekcijas vienubrīd nostrādāja, tāpēc rīdzinieki ceturtdaļas beigās pietuvojās pretiniekiem (12:20).
Otrā ceturtdaļa aizritēja aizsardzības zīmē, turklāt latvieši tādā spēlē izskatījās mazliet labāk. Tuvojoties puslaiku pārtraukumam, viņi pat izvirzījās vadībā. Tomēr neveiksmīgais divu minūšu periods pirmā puslaika izskaņā padarīja visas viņu pūles veltīgas – 30:36.
Pēc spēles atsākšanās rīdzinieki spēlēja tikpat nestabili un pieļāva kļūdas savā laukuma pusē. To prasmīgi izmantoja jau pieminētais Karijs, kurš guva punktus pats un prasmīgi dalīja rezultatīvas piespēles. Pirms pēdējās ceturtdaļas „Kalev” priekšrocība bija rakstāma jau diviem cipariem (63:52).

Atslēgas brīdis
VEF tā arī nespēja sarīkot pilnīgu atspēlēšanos. Četras minūtes pirms beigu sirēnas rīdzinieki samazināja rezultāta starpību līdz 5 punktiem, taču „Kalev” atbildēja ar Mario Delaša precīzo metienu pēc uzbrukumā izcīnītās atlēkušās bumbas, kā arī ar Rolanda Freimaņa un Gregora Arbeta precīzajiem trīspunktu metieniem. Pēc tam igauņi kļuva praktiski neaizsniedzami VEF komandai un noveda iesākto līdz uzvarai, revanšējoties par neseno zaudējumu savā laukumā.

Varonis
Moriss Karijs. Svarīgu lomu „Kalev” panākumā nospēlēja produktīvais Šons Kings un Freimanis, taču amerikāņu saspēles vadītājs deva izšķirošo ieguldījumu (20 punkti, 8 piespēles, 3 atlēkušās, 2 pārtvertās).

Skaitlis
33 – Francisko Krusa realizācijas procents metienos no spēles (tikai 50% no soda metienu līnijas un 12 punkti summā). VEF līderis aizvadīja ne to veiksmīgāko spēli, kas lielā mērā atviegloja igauņu uzdevumu.

Komentāri
VEF galvenais treneris Jānis Gailītis:
„Visupirms jau vēlos pateikt paldies tiem līdzjutējiem, kuri turpina mūs atbalstīt, neskatoties ne uz ko. Mums tagad ir sarežģīts periods un tagad mēs nedemonstrējam labāko sniegumu, taču mēs cenšamies. Strādāsim pie kļūdām un centīsimies kļūt spēcīgāki.”

„Kalev” galvenais treneris Alars Varrāks:
„Mūsu pēdējā spēlē pret VEF mēs pieļāvām daudz kļūdu, kuras mums dārgi maksāja. Piemēram, nespējām apturēt Mejeri un Meieri. Šoreiz mēs bijām gatavi un labi spēlēt aizsardzībā, kas arī kļuva par izšķšķirošo faktoru.”