27marts

CSKA uzvar pamatturnīrā

Pamatturnīra spēlē Krievijas CSKA savā laukumā ņēma virsroku pār Latvijas VEF – 101:93. Rīdzinieki cienīgi izskatījās uz draudīgā pretinieka fona, taču uzvaru svinēja „armijnieki”. Pateicoties kārtējam panākumam, maskavieši garantēja sev pirmo vietu pamatturnīrā un sava laukuma priekšrocības visās play-off kārtās.

Sižets
Spēli ar CSKA pārstāvjiem rīdzinieki sagaidīja uz viļņa, svinot četras uzvaras pēdējās piecās spēlēs. Savukārt „armijnieki” uzvarēja visas septiņas līdzšinējās spēles ar latviešiem un cerē’ja turpināt šo sēriju, atgriežoties uz uzvaru takas pēc zaudējuma pret „Bamberg” Eirolīgā.
CSKA aizsardzība jau pirmajā ceturtdaļā piegrieza skābekli Rīgas kluba uzbrukumam, taču viesiem par nelaimi, tie turējās pretī visiem spēkiem un neļāva draudīgajam pretiniekam aizmukt nekur tālu. Tas bija iespējams pateicoties uzbrukumā izcīnītajām atlēkušajām bumbām, kādu pirmajā puslaikā vien VEF komandai bija sešas. Otrajā spēles nogrieznī „armijniekiem” tā arī neizdevās to novērst – vēl 10 atlēkušās uzbrukumā latviešu izpildījumā. Galu galā, realizējot pirmajā puslaikā 73% divpunktu un 46% tālmetienu, CSKA nespēja izvairīties no latviešu sekošanas (51:41).
Trešā ceturtdaļa ievērojamas izmaiņas spēku samērā nepanāca. Sarkanzilie kontrolēja spēli, taču VEF centās atbildēt uz katru dūrienu un saglabāja cerības uz panākumu (71:60).

Lūzuma brīdis
VEF ceturtajā ceturtdaļā turpināja liekt savu līniju, nelaižot pretinieku tālāk par 8-10 punktiem. Taču neko vairāk „armijnieki” pretiniekiem paveikt neļāva. Kad līdz spēles beigām palika divas minūtes un 50 sekundes, Nando De Kolo iemeta ar piezīmi. Minūti vēlāk francūzis atkārtoja šo triku un panāca savai komandai jau 14 punktu pārsvaru, noņemot visus jautājumus par uzvarētāju no dienaskārtības.
26. uzvara nodrošināja CSKA komandai uzvaru pamatturnīrā. UNIKS sev vislabākajā variantā var panākt „armijniekus”, taču savstarpējo spēļu rezultātu faktorā priekšrocības būs pašreizējam čempionam.

Varonis
Nando De Kolo. VEF spēja pacīnīties ar CSKA, tāpēc francūzim nācās demonstrēt savu meistarību. De Kolo uzņēmās sarkanzilo uzbrukuma līdera nastu, gūstot 25 punktus un atdodot 6 rezultatīvas piespēles.