21aprill

Zenit pidas Kalevi survele vastu

Põhiturniiri mängus alistas Venemaa klubi Zenit Tallinnas Eesti Kalev/Cramo 92:84. Kolm ja pool veerandaega möödus võrdses heitluses, kuid siis näitas Peterburi mees Ryan Toolson end täies hiilguses – ameeriklasest tagamängija kogus 10 minutiga 14 punkti, tuues külalistele ülitähtsa võidu.

Mängu käik
Kalev pidas kaheksa parema sekka kuuluva meeskonnaga viimase mängu ja ihkas sarja liidrite vastu lõpuks võidu kätte saada. Kuid ka Zenitil polnud motivatsioonist puudust – nad jätkavad endiselt Loko tagaajamist.

Kalev näitas külalistele kohe, et kerget jalutuskäiku pole neil oodata. Tallinlased haarasid kiire ja aktiivse mänguga ohjad, võites avaveerandi 26:21. Zenit püüdis Janis Timma ja Omar Thomase jõupingutustega pöörata sündmuste käigu enda kasuks, kuid Kalevi algviisiku suurepärane mäng hoidis neid endiselt ees. Vahepeal juhiti 7 punktiga, poolaja võitis 2ga siiski Zenit.

Pärast vaheaega muutus olukord üha pingelisemaks. Külalistel ei õnnestunud tallinlasi kuidagi maha raputada, nende kõik põhiviisiklased kogusid üle 10 punkti. Zenitil veel polnud oma superkangelast…

Võtmehetk
… otsustava perioodini, kus astus esile Ryan Toolson. Esiteks viskas ta 8 punkti järjest, tuues Zenitile niisuguse mängu kohta küllalt turvalise 6-punktilise edumaa. Kalev vastas Sten Soku ja Rolands Freimanise tabamustega. Kuid Toolsoni polnud enam võimalik peatada: veel 6 punkti, mida täiendasid Zabian Dowdelli täpsed vabavisked ja viimane minut kujunes formaalsuseks.