06aprill

Zenit ja Toolson alistavad Kalevi

Põhiturniiri kohtumises alistas Venemaa Zenit kodus Eesti Kalevi 101:69. Juba esimesel veerandil omasid võõrustajad 20-punktilist edu. Lubades vastasel enne suurt vaheaega veidi lähemale tulla, rebisid Zenit ja tema liider Ryan Toolson lõplikult lahti teisel poolajal. Nii saavutasid piiterlased kindla võidu, vormistades kuuenda sajalise mängu hooajal.

Mängu käik
Kodune mäng eestlaste Kaleviga, kes oli juba kaotanud lootused play-offi pääsuks, algas Zeniti jaoks ülimalt veenvalt. Ryan Toolson ei eksinud kaugvisetel, Zabian Dowdell korraldas kiireid läbimurdeid ja varustas kaaslasi söötudega, aga piiterlaste kaitse lubas vastastel visata esimesel veerandil ainult 10 punkti – 30:10. Tasus vaid võõrustajail veidi tempot alla lasta, kui eestlased neid kohe selle eest karistasid. Mängurütmi leidnud Rain Veideman ja Rolands Freimanis vähendasid tabavate visetega kaotusseisu 8-punktiliseks. Siiski haaras Zenit esimese poolaja viimastel minutitel uuesti initsiatiivi ja taastasid paraja edumaa – 51:36.
Pärast suurt vaheaega surusid väljakuperemehed vastasele endiselt oma tahet peale, suurendades järk-järgult edu. Ryan Toolsonit ja Kaspars Berzinšit õnnestus eestlastel takistada vaid vea hinnaga. Kokkuvõttes kogus see duo 51 punkti! Viimasel veerandil debüteeris sinivalgete ridades klubi oma kasvandik Jevgeni Sidorov. Zeniti kaks viimaste resultatiivset rünnakut toimusid 20-aastase tagamehe osalusel: algul tabas ta kolmese, siis aga andis korvisöödu Andrei Koštšejevile, kes pani mängule punkti – 101:69.

Kangelane
Ryan Toolson. Ameeriklasest viskemees näitas meistriklassi kolmeste (7st 6) ja vabavisete (9st 9) realiseerimisel. Kõrge tabavusprotsent aitas Toolsonil püstitada Liigas isiklik resultatiivsusrekord 31 punktiga.