04veebruar

Vitali Fridzon – Ühisliiga jaanuari parim venelasest mängija

VTB Ühisliiga jaanuari parimaks venelasest mängijaks tunnistati CSKA tagamängija Vitali Fridzon.

VTB Ühisliiga annab neljandat aastat järjest välja individuaalseid auhindu meistrivõistlustest osavõtvate riikide parimatele mängijatele. Nende autasude lõplikud saajad (kriteeriumiks ei ole siin klubiline kuuluvus, vaid mängija rahvus) selguvad hooaja kokkuvõttes.

Seitsmes riigis, mis on VTB Ühisliigas esindatud ühe klubiga (Läti, Eesti, Valgevene, Tšehhi, Kasahstan, Soome ja Gruusia) selgitab hooaja laureaadi Liiga ekspertide mõukogu. Omakorda Venemaa (Liigas 9 klubi) parima selgitamisest võtab koos Liigaga osa ka üks selle meediapartnereid – Venemaa infoagentuur TASS. Auhinna saaja valikut mõjutavad põhihooaja iga kuu tulemused, mille põhjal valitakse Venemaa parim korvpallur.

Hooaja neljanda kuu, jaanuari, parima venelasest mängija au teenis CSKA tagamängija Vitali Fridzon. Armeelased võitsid eelmisel kuul kõik 5 mängu ja hoiavad turniiritabelis kindlalt esikohta. Fridzon oli jaanuaris CSKA üks märgatavamaid mängijaid: 14,2 punkti, 2,6 lauapalli, 2,0 korvisöötu ja 16,6 efektiivsuspalli keskmiselt mängu kohta.

Peale Fridzoni kuulusid jaanuari paremate venelastest mängijate esikolmikusse – mille selgitas Ühisiiga koostöös infoagentuuriga TASS – Himki tagamängija Aleksei Šved ja Nižni Novgorodi ääremängija Semjon Antonov.

Tuletame meelde, et oktoobris sai parima venelasest mängija aunimetuse Maksim Grigorjev (Nižni Novgorod), novembris ja detsembris Aleksei Šved (Himki).

„Esmalt tahan tänada selle tunnustuse eest,“ ütles Vitali Fridzon. „See on CSKA ajal minu esimene ametlik auhind, mis tähendab, et tehtud töö annab tulemuse. Jaanuar polnud meile kerge, meeskonnas on palju vigastatuid ning olen kaaslastele ja treeneritele usalduse eest tänulik. Tähtsaim, et võitsime kõik viis mängu.“

Jaga
Meeldib?
4
Sponsors