14veebruar

Vita: sammu kaugusel vÔidust

Põhiturniiri kohtumises alistas eestlaste Kalev/Cramo võõrsil Gruusia Vita 78:77. Väljakuperemehed pakkusid kohu kohtumise jooksul vastasele meeleheitlikku võitlust, vähendasid lõpus vahe miinimumini, kuid sellest jäi väheseks, et saavutada Liigas esimene võit.

Mängu käik
Vaatamata külalismeeskonna staatusele haaras Kalev esimestest minutitest initsiatiivi, aga peamiseks kangelaseks sai ameeriklane Morris Curry. Esimesel poolajal realiseeris ta väljakult korviks kõik oma 5 viset, kogudes üksi vaid 2 punkti vähem kui kogu vastasmeeskond – 15:19. Kui Curry istus pingil, polnud Kalev vähem efektiivsem. Eestlaste iga teine rünnak lõppes tabava viskega ja Alar Varraku hoolealuste edu kasvas suureks vaheajaks kahekohaliseks – 30:41.
Teisel poolajal leidsid Vita korvpallurid varu vastuspurdiks, vähendades kaotusseisu kiiresti -3ni. Kalevit see ei heidutanud: mängu võtsid enda peale liidrid Rolands Freimanis ja Gregor Arbet, kelle tabamuste järel tundus, et kohtumise saatus on otsustatud. Kuid võõrustajatel jätkus jõudu ka teiseks spurdiks. Pool minutit enne lõppu vähendas Omar Thomas kaotusseisu 3 punktini, kuid sensatsiooni ei sündinud. Vita uustulnuka Daniel Bejarano tabav kolmepunktivise koos lõpusireeniga tegi vahe vaid minimaalseks. 77:78 – Kalev saavutas Tbilisis raske võidu.

Kangelane
Rolands Freimanis. Läti ääremängija lülitus varupingilt väga hästi mängu. Freimanise arvele jäi hooaja esimene kaksikduubel: 20 punkti ja 11 lauapalli.