04märts

Viktor Hrjapa – Ühisliiga veebruari parim venelasest mängija

VTB Ühisliiga veebruari parimaks venelasest mängijaks tunnistati CSKA ääremängija Viktor Hrjapa.

VTB Ühisliiga annab neljandat aastat järjest välja individuaalseid auhindu meistrivõistlustest osavõtvate riikide parimatele mängijatele. Nende autasude lõplikud saajad (kriteeriumiks ei ole siin klubiline kuuluvus, vaid mängija rahvus) selguvad hooaja kokkuvõttes.

Seitsmes riigis, mis on VTB Ühisliigas esindatud ühe klubiga (Läti, Eesti, Valgevene, Tšehhi, Kasahstan, Soome ja Gruusia) selgitab hooaja laureaadi Liiga ekspertide mõukogu. Omakorda Venemaa (Liigas 9 klubi) parima selgitamisest võtab koos Liigaga osa ka üks selle meediapartnereid – Venemaa infoagentuur TASS. Auhinna saaja valikut mõjutavad põhihooaja iga kuu tulemused, mille põhjal valitakse Venemaa parim korvpallur.

Hooaja viienda kuu, veebruari, parima venelasest mängija au teenis CSKA ääremängija Viktor Hrjapa. Armeelased võitsid eelmisel kuul 5 mängust 4, Tallinnas saavutatud eduga kasvas nende võiduseeria 19 mänguni – see on Ühisliiga ajaloo parim tulemus.
Hrjapa jõudis veebruaris suurepärasesse vormi ja oli CSKA võtmemängijaid. Ääremängija näitajad kinnitavad tema universaalsust: keskmiselt mängus 9,4 punkti, 4,4 lauapalli, 2,6 korvisöötu, 1,4 vaheltlõiget ja 14,8 efektiivsuspunkti.

Peale Hrjapa kuulusid veebruari paremate venelastest mängijate esikolmikusse – mille selgitas Ühisiiga koostöös infoagentuuriga TASS – Nižni Novgorodi ääremängija Semjon Antonov ja Himki tagamängija Jegor Vjaltsev.

Tuletame meelde, et oktoobris sai parima venelasest mängija aunimetuse Maksim Grigorjev (Nižni Novgorod), novembris ja detsembris Aleksei Šved (Himki) ning jaanuaris Vitali Fridzon (CSKA).

„Olen rõõmus, et mind märgati,“ märkis Viktor Hrjapa. „Tahan tänada meeskonnakaaslasi. On tore, et oleme üksteisel aidanud ja aitame ka edaspidi võita.“

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors