02mai

UNICS kaitses Kaasanit

Veerandfinaalseeria teises kohtumises mängis Kaasani UNICS kodus üle NiĆŸni Novgorodi 70:61. Mäng osutus pingeliseks, ent kaasanlaste suurepärane kaitse aitas neil külaliste tormijooksu tagasi lüüa ning Keith Langfordi ründepuhang kolmandal veerandil määras võõrustajate võidu. UNICS sõidab nüüd NiĆŸni Novgorodi, ilma et oleks vastasel lubanud Kaasanis võidu maitset tunda.

Mängu käik
Pärast esimest mängu kurtis niĆŸnilaste peatreener Ainars Bagatskis meeskonna pingi (kogus vaid 7 punkti) nõrkuse üle. Ja tõesti, suures osas mängis UNICS vastase üle laiema rotatsiooni tõttu. Seda enam oli õhus intriig: kas niĆŸnilased suudavad leida tasakaalu liidrite ja varumeeste mängu vahel.
Algus tuli kaasanlastel hästi välja – 8:0 spurt. Kuid külalised toibusid löögist kiiresti ja surusid vastasele peale jõulise kaitsva korvpalli. Peahi aitasid Dmitri Hvostov ja Jevgeni Baburin NiĆŸni järele, aga veerandaja lõpuks olid külalised juba 2 punktiga ees. Sama vahe säilis ka suureks vaheajaks – teine veerand kulges täiesti võrdselt.
Järgmine periood algas taas UNICS-i spurdiga. Õnnestunud 10-minutilisel lõigul kerkis esile Keith Langford – 10 punkti ja 2 korvisöötu! Võitnud teise veerandi kahekohalise vahega (22:11), jätkasid kaasanlased NiĆŸni Novgorodi surumist – otsustaval hetkel vastutuse enda peale võtnud Anton Ponkrašovi tähtsad punktid ja Kostas Kaimakoglou 4st 4 vabaviskejoonel aitasid edu säilitada.

Kangelane
Keith Langford. UNICS-i tagamees mängis sama säravalt (18 punkti, 4 lauapalli, 2 korvisöötu) kui eelmises kohtumises, kuid tema aktiivsus kolmandal veerandil oli otsustav faktor, mis niĆŸnilaste kaitse lahti harutas.

Arv
131 punkti kogusid meeskonnad kahe peale – kaitse mängib play-offis tõesti võtmerolli. Seni on antud kohtumine tänavuse play-offi korvidevaeseim.

Kommentaarid
UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Teine kohtumine on alati raskem, sest vastane üritab võõrsil kas või ühe mängu kätte saada. Minu poisid näitasid täna iseloomu. Alustasime hästi, siis kaotasime pisut kontrolli mängu üle. Kuid teisel poolajal tegime vähem vigu, mängisime targalt, kontrollisime olukorda. Tulemusega jäin rahule. Ees on kolmas mäng võõrsil, seega veel raskem. Me ei hakka tegelema arvestusega, iga mängu tuleb võtta kui finaali.“

NiĆŸni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Vastastel on raske teineteist millegagi üllatada. Leian, et täna mängisid kaks võrdset meeskonda. Mei ei kasutanud oma võimalusi. Olles 9 punktiga taga, on juba raske vastast püüda. Lõpus tabasid Langford ja Ponkrašov rasked visked, meie ei saanud aga vabalt positsioonilt sisse. Taas vedas meid alt lühike pink. Kokkuvõttes otsustasid UNICS-i suuremad kogemused.“

.
 

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors