06juuni

UNICS: The Show Must Go On!

Play-offi finaalseeria kolmandas mängus alistas UNICS kodus Moskva CSKA 79:74. Pärast võrdset esimest poolaega tegi Tatarstani klubi Keith Langfordi vedamisel kolmandal veerandajal kahekohalise vahe sisse ning suurte pingutustega hoidis edu otsustaval mänguperioodil. Kaasanlased katkestasid 10-mängulise kaotuste seeria armeelastega, kellele tänane allajäämine oli käesolevas play-offis esimene. Seeria neljas mäng peetakse Basket Hallis 8. juunil.

Õhkkond
Finaalseeris siirdus Kaasanisse pärast CSKA kaht võitu Moskvas. Tatarstani pealinn oli häälestatud aitama oma lemmikuid heidelda Euroliiga triumfaatoriga. Ka mängu teadustaja küttis üles UNICS-i fänne, kelle jaoks sel hooajal esmakordselt avati Basket Halli ülemised rõdud.

Mängu käik
Kohtumise algus möödus kaitse ja ettevaatlikkuse tähe all. Armeelased said 10 punkti täis alles 8. minuti lõpus. UNICS-i mehed olid veidi aktiivsemad, kuid kaasanlaste kerge edu nullis kiiresti Miloš Teodosic, kes mängis hästi kokku Kyle Hinesiga. Ka võõrustajate koosseisus leidus oma kangelane. Teise veerandi algul oli punktide kogumisega probleeme juba valgerohelistel. Küsimuse lahendas Keith Langfordi hingestatud mäng. Korvikütilt 15 punkti teisel veerandil ja esimesel poolajal kogu meeskonna 41st punktist 21 – suurele vaheajale läks UNICS napi eduga.
Kolmandal veerandil näitasid kaasanlased parimat kvaliteeti. Rohelises vormis mängijad rippusid vastaste küljes. Artjom Parahhovski ja Latavious Williamsi andsid endast märku korvi alla, aga kolmese joone taga tegutsesid UNICS-i mehed tihedalt, kaitses aidati üksteist ja kontrolliti lauda. Jagades rünnakul koormuse ühtlaselt, juhtisid kaasanlased enne viimast perioodi 11 punktiga.
Neljas veerandaeg möödus CSKA meeleheitliku tagaajamise tähe all. Armeelased haarasid initsiatiivi ja mitmel korral jõudsid vastasest ühe korvi kaugusele. Üks selline hetk leidis aset 2 minutit enne lõppu pärast Nando De Colo tabamust (70:73).

Võtmehetk
Teha viimane samm ja vastane kinni püüda CSKA-l lõpuks ei õnnestunudki. Tähtsaks faktoriks sai lõpus Dimitris Itoudise minutiliste vaheaegade puudumine. De Colo andis järgmisel rünnakul liiga riskantse ja ebatäpse söödu, aga Teodosic ei tabanud seejärel kaks korda kaugviset. UNICS kogus punkte vabaviskejoonelt ja säilitas edu.

Kangelane
Keith Langford. Mitte kõige resultatiivsemas mängus ei kartnud Langord võtmast initsiatiivi enda peale, ründas korvi, teenis vabaviskeid ja kogus punkte. Põhihooaja suurim korvikütt sai lõpuks kirja 29 punkti, millele lisas 8 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget ja 1 bloki.

Arv
36 – CSKA tabavusprotsent mängust.

Kommentaarid
UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Tahaksin õnnitleda kogu meeskonda võidu puhul. Märgiksin ära ka fänne, kes täitsid täna saali maksimaalselt. Enne mängu ütlesin poistele, et nad teeksid kõik poolehoidjate rõõmustamiseks. Järgmine mäng tuleb veel raskem. Peam võitlema samas vaimus, kui tahame seeriat jätkata.“

CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Õnnitlen UNICS-it, kes mängis paremini ja võitis teenitult. Tuleb mänguvideo üle vaadata ja analüüsida vigu. Mõlemad meeskonnad tegid oodatult taktikalisi muutusi. Kohtumises olid hetked, mil mängu käik võinuks minna teisiti, näiteks siis, kui Jackson võinuks meid juhtima viia, aga ei suutnud pealt palli korvi panna. Me pole kaotanud 24. märtsist saadik, seega kaks ja pool kuud. Kuid möödunu tuleb unustada. Seeria seis on 2:1, kusjuures kaotasime taas ühe võtmemängija. Kuid meil leidub kvaliteeti, võitleme edasi.“

Foto 

 

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors