28märts

UNICS pääseb Tallinnas lisaajal!

Põhiturniiri mängus alistas Venemaa klubi UNICS Tallinnas Eesti Kalev/Cramo 89:84. Külalised hoidsid initsiatiivi, kuid normaalaja lõpus tegid eestlased spurdi ja kaasanlased pääsesid alles viimastel sekunditel. Heitlus läks lisaajale, kus Keith Langford ütles oma otsustava sõna ja tõi UNICSile võidu.

Mängu käik
Alustati ettevaatlikult. Esimese viie minutiga visati kahe peale ainult 9 punkti. Siis saadi end käima, Kalevi rünnakuid vedasid Gregor Arbet ja Martin Dorbek. Kaasanlased panustasid aga picjk-and-roll’idele. Eestlased aga ei peljanud nimekat vastast ja pääsesid mitmeks minutiks juhtima.
UNICS näitas oma klassi alles teise veerandi lõpus. Vahetusest sekkus edukalt Arturas Milaknis, elavnes Keith Langford, terve rea korve viskas Anton Ponkrašov. Võimas spurt aitas kaasanlased vaheajale 10-punktilises eduseisus — 35:45.
Võõrustajad suutsid aga kohe kolmanda veerandi alguses põnevuse tagasi tuua. Sten Soku ja Rolands Freimanise kolm kaugviset vähendasid vahe minimaalseks. UNICSil võttis mängu enda õlule Ponkrašov, kes paistis silma väljaku mõlemas otsas. Ta viskas korve, jagas sööte, tegi vaheltlõikeid, noppis lauapalle ja pani kulpe.

Võtmehetk
Külalised olid suurema osa neljandast veerandist 6-8 punktiga ees, kuid normaalaja lõpu eel lasti end lõdvaks. Freimanis ja Sokk viisid omakorda Eesti klubi juhtima ning alles Langfordi külmaverelisus aitas kaasanlased lisaajani.
Langford jätkas viiel lisaminutil agressiivselt ja resultatiivselt. Ameeriklane kogus selle ajaga 9 punkti, mis otsustas ka mängu saatuse. Kalevil polnud veel üheks come-back’iks lihtsalt enam jõudu.

Kangelane
Anton Ponkrašov. Langfordi resultatiivse mänguga on kõik juba harjunud, kuid ses mängus toetas Ponkrašov teda väärikalt. Tagamängija näitas oma universaalsust. Tal jäi oma resultatiivsusrekordist (32 punkti Krasnõje Krõlja koosseisus) puudu ainult üks korv. Anton lisas 30 punktile 10 lauapalli ja 7 korvisöötu.

Arv
89st 60 – ses kohtumises kogusid lõviosa UNICSi punktidest Langford ja Ponkrašov.