05mai

UNICS ületas Nižni Novgorodi

Kaasani UNICS alistas veerandfinaalseeria kolmandas mängus võõrsil Nižni Novgorodi 84:71 ja pääses poolfinaali. Stardis takerdunud külalised haarasid teise veerandi jooksul initsiatiivi. Kolmandal perioodil tegid nad sisse otsustava vahe ja tüürisid mängu võiduni. UNICS võitis seega seeria 3:0 ja kohtub poolfinaalis paari Zenit – Avtodor võitjaga.

Mängu käik
Ainars Bagatskise hoolealused olid kaks Kaasanis peetud mängu kaotanud. Kodus tahtsid nad seeriasse murrangu tuua. Sest Nižni Novgorod oli põhihooajal alistanud kodus kõik Ühisliiga tippklubid, sealhulgas UNICSi.
Võitluslikkus aitas võõrustajad alguses ette. Must-valged miksisid edukalt kaugvisked, läbimurded ja söödud tsentritele. Kaasanlased panustasid traditsiooniliselt Keith Langfordi individuaalsele meisterlikkusele. Ameeriklane kogus avaveerandil 9 punkti, kuid UNICS jäi taha 15:25.
Langfordi lahkumisega muutus külaliste mäng mitmekülgsemaks. Kaitse paranes ja leiti visketäpsus. Arturas Milaknise ja Kostas Kaimakoglou kaugvisked ning Pjotr Gubanovi tabamused keskpositsioonilt aitasid kaasanlastel vähendada suureks vaheajaks vahe minimaalseks – 41:42.
Kolmandal veerandil jätkasid külalised surve avaldamist. Rünnakuid dirigeerisid Anton Ponkrašov ja Joaquin Colom, kes lõid kaaslastele ideaalseid viskevõimalusi. See koos aitas Langfordi resultatiivsusega aitas vahe sisse teha – 66:55 UNICSile.
Viimase perioodi algus möödus samuti Langfordi valitsemise tähe all. Ta tabas mitu tähtsat viset ja võttis võõrustajatele tagasitulekuvõimaluse. Nižnilaste püüdlused sumbusid UNICSi enesekindlusesse. 10-12-punktiline vahe jäi lõpuni püsima.

Kangelane
Keith Langford. Tagamees esitas järjekordse särava partii ja vedas esimestest minutitest UNICSi rünnakuid. Tema teise poolaja täpsed visked said paljuski otsustavaks, aidates külalised võidu toonud spurdini.

Arv
19% (16st 3) – just niisuguse protsendiga ründasid võõrustajad teisest perioodist alates kolmesejoone tagant. Avaveerandil 7 kaugviskest 3 tabanud nižnilased ei leidnud hiljem enam oma viset.

Kommentaarid
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Meil on Nižni Novgorodiga pikaaegne põhimõtteline vastasseis. See on iseloomuga, alistumatu klubi ja mõistsime, et nad on igas olukorras võitluseks valmis. Just seetõttu häälestasin meeskonda igaks mänguks nagu finaaliks. Nagu eeldasime, tahtis vastane kahe esimese veerandiga otsustada mängu saatuse. See neil peaaegu õnnestus. Kuid meie mehed võtsid end kokku, hakkasid kaitses paremini mängima ja pidasid vastu. See oli ka võtmehetk. Hiljem mängisime juba rahulikult ja külmavereliselt. Õnnitlen meeskonda võidu puhul. Meie eesmärk on finaal. Sinna pole lihtne jõuda, kuid anname omalt poolt kõik.“

Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Nagu nägime, polnud meil probleeme häälestuse, võitlustahte ega sooviga tõestada enda fännidele, et võime võita. Seda mängu alguses ka näitasime. Kahjuks vedas olukordade realiseerimine meid alt. Niisuguse meeskonna nagu UNICS vastu peab rünnak sujuma ideaalselt. Tegime kolmandal veerandil viis pallikaotust, mis andis vastasele võimaluse vabalt visata ja nad läksid ette. Ütlen kurbusega, et lõppes mäng ja koos sellega ka hooaeg. Tegime ses seerias kõik, mis võimalik. Kui me võitnuks, võinuks veel kõike juhtuda.“

Fotо

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors