03mai

Timma sĂŒttis!

Veerandfinaalseeria teises mängus alistas Peterburi Zenit kodus Saraatovi Avtodori 97:85. Mäng kulges võrdses heitluses kuni neljanda veerandajani, mil Janis Timma hiilgemäng kustutas kõik küsimärgid võitja osas. Zenit sõidab Saraatovisse kahe võiduga!

Mängu käik
Zeniti ja Avtodori seeria avamäng kujunes väga pingeliseks – vastased heitlesid võrdselt ja mängu saatus otsustati alles viimasel minutil. Seega polnud kummalgi meeskonnal täna alust loota kerget võitu.
Esimene veerand kujunes ründava korvpalli tõeliseks triumfiks – Zenit ja Avtodor viskasid kahe peale 57 punkti! Kuid nagu tuletades meelde, et play-off on kaitsemängu aeg, lasid meeskonnad teisel veerandil tempo ja resultatiivsuse alla. Kogu esimene poolaeg oli Janis Timma etendus. Seekord võttis ääremängija, kes tunnistati hooaja parimaks lätlasest korvpalluriks, rünnakute lõpetamise enda peale – tema kaaslase Ryan Toolsoni mäng ei laabunud. Poolajaks edestas Vassili Karasjovi tiim külalisi vaid 3 punktiga – 48:45.
Teine poolaeg algas samas võtmes – Zenit püüdis aeg-ajalt lahti rebida, aga saraatovlased leidsid vastuse Paul Stolli või Jeremy Chappelli tabamuse näol. Kuid Avtodori õnnetuseks oli Timma sel päeval pidurdamatu. Läti ääremängija energia andis täiendava impulsi Zeniti mängule: Timma 10 punkti viimasel veerandajal – ja mäng oli kaks ja pool minutit enne lõppu otsustatud. Kuigi kohtumise viimased minutid pidanuksid olema formaalsus, tumestas seda kaklus, mille tulemusena eemaldati viis pallurit: väljakuperemeestel Anton Puškov ja Aleksandr Karpuhhin, külalistel Paul Stoll, Jeremy Chappell ja Alan Makijev.

Kangelane
Janis Timma. 35 punkti, 15 lauapalli, 2 korvisöötu, kahesed 7st 7 ja kolmesed 9st 5 – üks läbi aegade väljapaistvamaid esitusi VTB Ühisliigas!

Arv
35 punkti ja 15 lauapalli on Ühisliiga play-offi uued rekordid! Seni oli väljalangemismängus suurima punktisumma visanud Samaara Krõlja ääremängija Michal Ignerski (33), aga lauapallide eelmise rekordi (14) püstitas hooajal 2014/15 Viktor Hrjapa ning Zeniti ja Avtodori eelmises mängus kordas seda saraatovlaste kapten Travis Peterson.

Kommentaarid
Zenit peatreener Vassili Karasjov:
„Raske mäng. Kõik mõistsid selle tähtsust. Täna oli vaja võita, et sõita Saraatovisse ja seal lahendada kõik küsimused seeria võitja osas. See oli väga närviline mäng, kus kohati tegutseti liiga toorelt ja tekkisid isegi kähmlused. Praegu istuvad poisid riietusruumis lõhkiste huulte ja veriste ninadega, on kriimustusi. Hea, et pidasime vastu, aga lõpuks võitsime küllaltki kindlalt.“

Avtodori peatreener Vladimir Antsiferov:
Zenit ja Avtodor on kaks võrdset meeskonda. Neil tuli midagi välja ja midagi ei tulnud, meil samamoodi. Ei realiseerinud viskeid vabalt positsioonilt, aga vastane pani need ära. Asetasime täna rõhu lauavõitlusele, et suurendada rünnakute arvu, kuid kahjuks ei suutnud seda kasutada. Tabavusprotsent jättis kõvasti soovida.“

Foto

 

Jaga
Meeldib?
9
Sponsors