15märts

Krasnõi Oktjabri Tallinna-barjäär

Eesti klubi Kalev/Cramo alistas Tallinnas peetud põhiturniiri mängus Venemaa esindaja Krasnõi Oktjabri 89:81. Võõrustajad haarasid esimestest minutitest initsiatiivi ja tegid juba avaveerandil soliidse vahe sisse. Volgogradlased vähendasid mitmel korral vahet, kuid ei suutnud vastasele järele jõuda. See võit aitas Kalevi Astanast mööda, 14. kohale. Krasnõi Oktjabr jäi aga play-off’i kohast veelgi kaugemale.

Mängu käik
Krasnõi Oktjabr sõitis Eestisse play-off’i koha eest võitleja seisuses. Külalistele lisas jõudu ja enesekindlust hiljutine võit Nižni Novgorodi üle. Venelaste tuju rikkus vaid omavaheliste mängude ajalugu, nad polnud Kalevit veel kordagi võitnud.
Võõrustajad alustasid võimsalt. Nad olid mõlemas lauas peremehed ning kogusid läbimurrete ja kaugvisetega kergeid punkte. Veerandaja keskpaigaks tegid eestlased sisse kahekohalise vahe, perioodi lõpuks kärises see juba 16 punktile – 26:10.
„Terasesulatajad“ on sel hooajal juba harjunud suuri kaotusseise tasa mängima. Ka nüüd hakkasid külalised tasapisi mängu tagasi tulema. Kaitses hakati tegutsema jõulisemalt, lauavõitlus paranes ning Vjatšeslav Zaitsevi ja Aleksei Zozulini korvid vähendasid vahe 4 punktile – 39:35.
Kuid võõrustajad võtsid üllatavalt kiiresti initsiatiivi tagasi. Teise veerandaja lõpuks oli vahe taas kahekohaline ning eestlased jätkasid samas vaimus ka pärast suurt vaheaega. Rolands Freimanise suurepärane partii aitas vahet kasvatada – 71:59.

Võtmehetk
Viimase perioodi alguses võttis Krasnõi Oktjabr ette viimase pealetungi. Taas vähenes vahe 4 punktile. Kuid siis astusid esile Kalevi snaiprid. Freimanise ja Sten Soku kaugvisked ning Morris Curry läbimurre taastasid status quo. Volgogradlased võtsid ette veel ühe ürituse, kuid 4 punktist lähemale nad vastasele ei jõudnud.

Kangelane
Rolands Freimanis. Ääremängija tõmbas esimestest minutitest peale Kalevi rünnaku käima. Ta leidis lähi- ja kaugvisete vahel hea tasakaalu. Freimanis kogus suurepärase 64-protsendilise tabavuse (visked mängust 14/9) juures 26 punkti.

Arv
0 – ses mängus ei vahetunud kordagi liider ja pärast seisu 0:0 ei näidanud tabloo ka kordagi viiki. Kalevi mängijad kontrollisid kohtumise käiku.