18mai

UNICS-i pääsemine, Zeniti draama

Play-offi poolfinaalseeria esimeses mängus alistas UNICS kodus Zeniti 94:93. Pärast esimest poolaega ei ennustanud miski UNICS-i triumfi - sedavõrd kindlad tundusid külalised. Kuid paari Langford-Colom fantastiline mäng ja piiterlaste eksimused lõpus aitasid võõrustajail tuua murrangu ja võtta võit viimastel sekunditel.

Mängu käik
Paljudes matšieelsetes prognoosides räägiti, et UNICS üritab kohe suruda Zeniti põlvili. Kuid mäng kulges teistsuguse stsenaariumi alusel - piiterlaste aktiivsus murdis väljakuperemehi. Zabian Dowdell, Janis Timma ja Kaspars Berzinš tabasid üksteise järel edukalt korvi alt, kui aga UNICS üritas kolmesekundiala sulgeda, hakkasid külalised pommitama kolmese joone tagant. Rünnakul ei tulnud Jevgeni Pašutini meeskonnal samuti suurt midagi välja: iseloomulik oli hetk, kui Vadim Panin tegi audi sisseviske... otse Dowdelli käte vahele ja too kasutas kingituse viivitamatult ära. Sel momendil oli seis juba 46:31

Kuid käsi rüppe lasta UNICS veel ei kavatsenud. Pärast vaheaega nähti Basket Halli väljakul hoopis teistsugust meeskonda, mille põhitegijad olid kolm pallurit - Joaquim Colom, Latavious Williams ja Keith Langford. Kolmandal veerandil kogusid kaasanlased 31 punkti - kõik jäid nimetatud trio arvele, neist Langfordile 17. Zeniti hooga rauges ja kindlasti mõjus ka Ryan Toolsoni trauma, mille tõttu piiterlaste liider teisel poolajal platsile ei tulnudki.

Võtmehetk
Neljandal veerandil võtsid külalised end uuesti kokku ja juhtisid minut enne lõppu 9 punktiga - 91:82 pärast Timma tabamust. Kuid kohe pärast seda sooritas lätlane mitu saatuslikku eksimust - algul kaks pallikaotust, hiljem aga tabas ta neljast vabaviskest ainult kaks. Kaasanlased kasutasid selle ära - Colom, Langford ja Arturas Milaknis vähendasid kaotusseisu 2 punktini (Milaknise jaoks oli see vajalik kolmene ainus, mille ta mängus tabas). Aga mängu viimasel rünnakul lõppes Colomi fantastiline läbimurre korvi ja veaga. Realiseerides külmavereliselt vabaviske, viis hispaanlane kaasanlased juhtima - Zeniti kiirustatud vasturünnak tulemust ei toonud. UNICS avas seeria tõeliselt võitlusliku võiduga. Vassili Karasjovi meeskond kaotas aga esimest korda pärast 31. märtsi - katkes piiterlaste 10-mänguline võiduseeria.

Kangelane
Joaquim Colom. Enne kohtumise algust võttis mängujuht vastu auhinna Ühisliiga parimale kuuendale mehele ja tõestas selles matšis et on seda väärt rohkem kui keegi teine: 26 punkti, 7 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja võidukorv lõpus - mis võiks olla ilmekam?

Arv
18 punkti - see oli suurim kaotusseis, mille kaasanlased mängisid teisel poolajal tagasi.

Kommentaarid
UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
"Zenit on ohtlik, kiire ja liikuv meeskond. Esimesel poolajal me neid peatada ei suutnud. Suurel vaheajal tegime oma tegutsemisse koorektiive. Järk-järgult hakkasime vahet tagasi mängima. Panime kaitses märgatavalt juurde, sundisime vastast eksima, lõhkusime nende meeskondliku rünnaku. Meil on oma mängustiil, mis on rajatud liidritele, kes meid seekord alt ei vedanud. Seeria võiduks on tehtud ainult üks samm. Pärast mängu viime läbi põhjaliku analüüsi."

Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
"Meil ei jätkunud lõpuni jõudu. Puudus Puškov, vigastada sai Toolson - need on meile tõsised kaotused. Nende asendajad ei tulnud täna toime täiel määral. Tulemust mõjutasid ka pallikaotused mängu lõpus - ka need olid põhjustatud väsimusest. Me ei jõudnud enam hoida end vastase kannul. Tuleb arvestda, et UNICS-is mängivad Euroliiga tasemel korvpallurid - Langford ja Colom, kes võtsidki mängu enda peale ja tegid tulemuse."

Foto

 

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors