01mai

Show Himkis! Barzokase emotsioonid, Rice´i ja Švedi faktor

Play-offi veerandfinaalseeria esimeses mängus oli Himki koduväljakul parem Krasnodari Lokomotiv-Kubanist 86:80. Võrdsete meeskondade närviline kohtumine otsustati viimasel minutil. Himkilased kasutasid oma võimalused paremini ära ja asusid seeriat juhtima.

Mängu käik
Veerandfinaalseeria, kus läksid kokku 2015. aasta play-offi poolfiinalistid ja tänavuse sarja favoriidid, algas mänguga Moskva oblastis. Ei saadud ka läbi kaotusteta: Himki mängis James Augustine´i ja Paul Daviseta, Lokomotivil puudusid Malcolm Delaney ja Anthony Randolph. Kohtumise algus kuulus krasnodarlastele, kes suutsid vastasele peale suruda positsioonimängu. Himkilased ei leidnud end rünnakul ilma eesliini põhimeesteta, kusjuures liidrid Tyrese Rice ja Aleksei Šved jäid varju. "Lokol" võttis aga rünnakute lõpetamise enda peale Ryan Broekhoff. Austraallane tabas esimesed visked, pärast mida läks ta hoogu: 19 punkti (mängust 11st 7, nende seas kolmese joone tagant 8st 5) esimese poolaja 19 minutiga. Ääremängija kindlus sütitas ka kaaslasi - teise veerandi keskel juhtisid külalised 14 punktiga. Kuid just siis saabus murrang. Tyler Honeycutt tabas kolmese joone tagant ja nüüd hakkas kõik laabuma sinises särgis palluritel. Superseeria kuuest kaugviskest 3 minutiga (lisaks Honeycuttile tabas kolm korda Rice ja kaks korda Šved) aitas kollasinistel vastane kinni püüda ja isegi poolajaks napilt ette minna (42:41).
Pärast pooltevahetust algas mäng justkui uuesti. Kiiresti soliidse edu maha mänginud Lokomotiv jäi varsti ilma ka peatreener Georgios Barzokasest, kes eemaldati kohtunikega vaidlemise eest. See polnud punaroheliste ainus kaotus sel veerandil: täiesti nullile jäi Broekhoff. Kubanlaste poolehoidjaid ei rõõmustanud ka nende lemmikute ainult kahe vabaviske realiseerimine 30 minuti jooksul. Kõigi raskuste juures tuli "Loko" oma poolel siiski toime ja kaugele ette himkilasi ei lasknud. Põnev mäng jõudis võrdsete võimalustega lõpuni.

 

Otsustav hetk
Kõik otsustati viimasel minutil, mis algas Himki minimaalses eduseisus. Sergei Bõkov üritas viia oma meeskonda juhtima, kuid ei tabanud läbimurdel. Kollasinised vastasid kiirrünnakuga, mille lõpetas efektse pealtpanekuga Šved. "Loko" järgmisel rünnakul sai Chris Singleton täiesti vabalt visata kolmese joone tagant - paraku mööda (järgnes Honeycutti lauapall, talle tehtud viga ja üks tabav vabavise). Ja lõpuks: veel ühe võimaluse lasid krasnodarlased käest pärast Victor Claveri eksimusi vabaviskejoonel. Rice´i vabavisked vormistasid lõppseisu 86:80.

Kangelane
Tyrese Rice. Mängujuht pidas suurepärase kohtumise, kuigi kangelase nimetust võinuks väärida ka tema tagaliini partner Šved. Rice´i arvele jäi 31 punkti ja 3 korvisöötu, Švedile vastavalt 26 ja 6. Ükski teine Himki mees kahekohalise punktiarvuni ei küündinud.

 

Arv
16 – Himki tabavate kaugvisete arv (55%). Mõlemad meeskonnad tegid panuse kolmestele, kuid himkilased olid selles plaanis kubanlastest (13 tabamust, 43%) edukamad. Kuue kolmese seeria teisel veerandil aitas kollasinised mängu tagasi.

Кommentaarid
Himki peatreener Duško Ivanovic:
"Väga raske mäng. Enne kohtumise algust andsime endile aru, et vastu tuleb Euroopa selle hooaja üks paremaid meeskondi, Euroliiga Final Fouri osaleja. Vastane mängib väga hästi kaitses, on kannatlik, aga mõnes olukorras on tegevus automaatsuseni lihvitud, seega on talle keeruline vastu saada. Arvan, et alustasime vastast mitte austavalt, kuid teisel veerandil muutsime oma suhtumist ja hakkasime paremini mängima kaitses, leidsime võimalusi lihtsateks viseteks ja jooksime nagu vaja. Kokkuvõttes otsustas võrdses mängus mõni üksik hetk või vise."

Lokomotiv-Kubani abitreener Saša Grujic:
"Õnnitlen Himkit võidu puhul, aga kõiki pealtvaatajaid õigeusuliste püha puhul. Tulime siia võitlema, aga meil on väga raske graafik: viimase 30 päevaga oleme pidanud 13 mängu nii VTB Ühisliigas kui ka Euroliigas. Sellise koormuse juures pole Himki-taolisele meeskonnale kerge vastu hakata, tal oli rohkem aega ettevalmistuseks. Sellegipoolest võitlesime ega rikkunud korvpallipidu. Loodame, et järgmistes mängudes tegutseme paremini.

Episood

Foto

 

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors