09aprill

Teisest küljest. Ilona Korstin – korvpallist tribüünilt

Tervitus kõigile!

Minu korvpallurikarjääri lõpust on möödunud juba üle poole aasta. Minu elu on paljugi muutunud. Korvpallitossud seisavad üksinda nurgas ning nüüd meenutavad mulle ainult riiulil seisvad paljud medalid ja karikad, et olin hiljuti Venemaa koondise mängija.

Nüüd, töötades VTB Ühisliigas, vaatan korvpallimaailma hoopis teise pilguga ja avastan enda jaoks palju uut.

VTB Ühisliigasse tulekuga on minu kohustuste ring laienenud. Lisaks Liiga PR-tööle osalen läbirääkimistes sponsoritega, töötan veteranide ja lastekodulaste sotsiaalprogrammide kallal. Telekanalis Rossija 2 jookseb uus autori-videorubriik – iga mängunädala tipphetkede omalaadne kokkuvõte.

Tunnistan: poleks osanud arvata, et üks tele-eetris olev minut nõuab nii palju tööd ja aega! Esmalt valime välja mängude parimad hetked, seejärel kirjutame teksti, siis tuleb grimmi tegemine, lõpuks võtted, mis kestavad poolteisest kahe ja poole tunnini. Kõik sõltub sellest, kuidas töötavad valgus ja kaamerad, kui ladusalt kulgeb töö tekstiga. Võtetel mängin pidevalt palliga, teen pealeviskeid, keerutan seda sõrmel ja isegi õpetan režissööri täpselt söötma!

Mulle meeldib kogu see televisiooni-korvpalli protsess, mis mingil määral toetab minu korvpallioskusi ega lase pallitundel kaduda. Lisaks on see väga huvitav!

Hiljuti osalesin Kremlis peetud pressikonverentsil. VTB Ühisliiga president Sergei Borissovitš Ivanov avaldas Liiga ja kõigi Venemaa klubide eelarved. Eelarvete teema huvitas paljusid, üritus möödus küllalt ladusalt ja huviliste internetis tehtud väljaütlemisi hinnates käib rahalise diskussiooni teema Venemaa (ja mitte ainult) korvpallis kogu aeg.

Nagu teate, lõppes 1. aprillil VTB Ühisliiga põhiturniir ja tahan jagada oma kõige eredamaid muljeid sellest.

Esiteks rõõmustas mind väga võistluse kõrge tase ja vaatemängulisus. Peeti palju eredaid mänge, mida oli nauditav vaadata. Eriti jäid meelde B-alagrupi liidrite CSKA ja Himki mängud. Mõlemad meeskonnad võitlesid kõvasti ja näitasid suurepärast korvpalli, aga kõigile ootustele vastupidiselt võitis Himki mõlemad kohtumised. Mäletate, kuidas James Augustine saatis teise mängu viimastel sekunditel korda tõelise ime? … Tema vaheltlõige ja sireeni kõlades tehtud võiduvise jäävad kauaks meelde.

Kui rääkida Venemaa meeskondadest, on väga rõõmustav näha, et kõik 10 pääsesid play-off’i. Peterburi Spartak ja Volgogradi Krasnõi Oktjabr hüppasid viimasesse vagunisse, aga see ei vähenda nende saavutatut. Olen kindel, et nad võitlevad play-off’is lõpuni.

Ma polnud ammu sattunud korvpalli pärast Peterburi, seetõttu rõõmustasin võimaluse üle sõita Spartaki – UNICSi mängule. Spartaklaste uus koduhall Sibur-Arena meeldib mulle väga ning peab seda praegu Venemaa parimaks korvpalliareeniks. Spartaki korvpalliajalugu on väga rikas, selle meeskonnaga on seotud palju legendaarseid mängijaid ja treenereid. Tänase Spartaki elu on raske, lahendada tuleb palju probleeme, aga klubi teeb sellele vaatamata kõik võimaliku Neevalinna korvpallitraditsioonide jätkamiseks.

Palju eredaid muljeid tekitas veel üks reis VTB Ühisliiga mängule – Volgogradi. Krasnõi Oktjabri praegusel mängupaigal pole Piiteri Sibur-Arenaga midagi ühist. Volgogradis jääb mulje, et korvpalli mängitakse teatris, sest väljak asub lava kõrval. Kommenteerisime koos Roman Skvortsoviga otse väljakul istudes mängu Krasnõi Oktjabr – CSKA. Kohalikus ametiühingute spordihallis liiguvad pealtvaatajad vabalt saalis ringi, sattudes vahel ka korvpalliväljakule. Mõni minut enne mängu algust lõbustas mind juhtum, kui üks fänn pöördus minu poole, teatades, et tema tütar tegi meeskonnale luuletuse ning tahaks seda nüüd mikrofoni kaudu tervele saalile ette kanda. Kutsusin õhtujuhi ja korraldasin väikese tüdruku esinemise.

Juba ülekande ajal tulid meie juurde erinevad inimesed, püüdsid meiega rääkida, küsisid midagi, võtsid autogramme ja pildistasid vaatamata asjaolule, et olime otse-eetris. See oli küllalt koomiline. Aga ainult hetkeni, kui… üks mees istus peaaegu mu põlvele ühise foto tegemiseks! See läks juba liiale, pidin kõrvaklapid peast võtma ja kutsuma turvamehe.

Üldiselt on Volgogradi korvpallihallis aga loodud suurepärane peoõhkkond. Inimesed elavad oma meeskonnale kõigest hingest kaasa ja toetavad seda esimesest sekundist viimaseni.

Ei tasu unustada ka naiste korvpalli. Täna algas Jekaterinburgis Euroliiga „Final 8“. Sõidan Venemaa naiste korvpalli saadiku seisuses poolfinaalideks ja finaaliks Uuralitesse. FIBA pakkus mulle sellest naiste korvpalli arendamise projektis osalemise võimalust ja ma ei saanud keelduda. Sellest räägin täpsemalt veidi hiljem, oma järgmises blogipostituses.

Praegu soovin edu kõigile Euroliiga tiitli eest võitlevatele Venemaa naiskondadele!

Ilona Korstin,
VTB Ühisliiga peadirektori asetäitja

Blogi portaalis sports.ru

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors