20märts

"Loko" spurt, Kalevi häälestatus

Põhiturniiri kohtumises alistas Venemaa Lokomotiv-Kuban kodus eestlaste Kalev/Cramo 71:67. Tallinlased ei löönud favoriidi ees araks ja võitlesid visalt kolme veerandaja vältel, minnes aeg-ajalt isegi juhtima. Mängu saatuse otsustas „Loko“ võimas kiirendus viimasel 10-minutilisel perioodil – 14:0 spurt tagas Lokomotivile sisuliselt võidu väga pingelises kohtumises.

Mängu käik
„Loko“ ja Kalev on tabeli eri poolte klubid. Kuid tallinlased saabusid Kubanimaale täis tahtmist tõestada, et häälestatus ja ennastsalgavus võivad nullida vastase üleoleku mängutasemes.
Külalised otsustasid algusest peale panustada visale kaitsele, mis justkui pidanuks olema „Loko“ relv. Nii õnnestus Kalevil teha Krasnodari snaiprite elu kibedaks – suhteliselt õnnestunult viskas võõrustajate poolel vaid Victor Claver. Eestlased aga varustasid pidevalt söötudega keskmängija Shawn Kingi. Selle tulemusena lõppes nii esimene veerand kui ka kogu esimene poolaeg Kalevi kolmepunktilises eduseisus (teisel veerandil keerasid vastased mängu päris kinni, lõpetades selle seisuga 13:13).
Pärast vaheaega mängupilt oluliselt ei muutunud: ilma igasuguse kartuseta kõva vastase ees hoidis Kalev kubanlasi kaitses ja pärast Rolands Freimanise järjekordset tabamust oli vahe ikka seesama 3 punkti. Murrang tuli pärast Georgios Barzokase järjekordset minutilist vaheaega. Ryan Brockhoff, Victor Claver ja Chris Singleton kindlustasid „Lokole“ 14:0 spurdi, tehes vaid paari minutiga sisse kahekohalise edu. Päris lõpus õnnestus kalevlastel vähendada vahe -4ni, aga enamaks ei jätkunud mänguaega.

Kangelane
Ryan Brockhoff. Lokomotivi üks peamisi kaugviskajaid ründas Kalevi korvi enamasti kolmese joone tagant ja oli selles edukas: just tema 2 kaugviset viimasel veerandil tõmbasid väljakuperemehed käima.

Arv
45:37 – tallinlaste parem visketabavus mängust ei aidanud neil võita. Kohtumise saatuse otsustasid Lokomotivi kolmesed – 9 tabamust Kalevi 6 vastu.