25mai

Maksimaalne poolfinaal!

Play-offi poolfinaalseeria neljandas mängus alistas Peterburi Zenit kodus Kaasani UNICS-i 85:82. Kaasanlased juhtisid kindlalt veel kolmandal veerandajalgi (edu ulatus +15ni), kuid neljandal perioodil aitas tribüünide maruline toetus Zeniti juhtima, Edu ei antud enam käest ja nii saab teoks seeria viies mäng!

Mängu käik
Kolmandas mängus ei õnnestunud UNICS-il seeriat lõpetada. Zenit aga tuli väljakule kindla sooviga jätkata poolfinaali Kaasanis. Tõsi, piiterlaste seisu tegi raskemaks fakt, mis selgus alles vahetult enne mängu: vigastuse tõttu ei saanud kaasa teha Artjom Vihrov ja Janis Timma.
Kuid igal juhul saabus Zenit kui viimasele lahingule (eksimisvõimalust enam polnud) – ja külalised tundsid kohe vastaste häälestatust. Esimesel poolajal juhtija pidevalt vahetus ja alles pisut enne suurt vaheaega õnnestus Kaith Langfordil ja Latavious Williamsil tagada kaasanlastele kerge edumaa – 43:38.
Pärast vaheaega hakkas finaali lähedust tundnud Jevgeni Pašutini tiim veel kõvemini survet avaldama – võõrustajad ei saanud kudagi hakkama Langfordi ja Joaquim Colomiga. Kolmanda 10-minutilise perioodi käigus oli vahe korraks +15 UNICS-i kasuks. Kuid siis saabuski murrang. Zeniti võitlusvaim viimasel veerandil ehmatas kaasanlasi – 10:1 spurt ja juba olid külalised tagaajaja osas.

Võtmehetk
Kolm minutit enne lõppu oli UNICS taga 5 punktiga – 79:74. Kaasanlased alustasid järjekordset rünnakut, kui Omar Thomas lõikas palli vahelt ja tabas kiirrünnakul - +7! Kolmepunktiviskega vastas kohe Langford, kuid siis tabas Kobe Bryanti stiilis raske viske Ryan Toolson ning seejärel võttis Thomas vastastelt viimase lootuse. Kaasanlased lootsid veel imele, kui Langfordi hullumeelne kolmene tabas, aga Zenit enam võimalust käest ei lasknud.

Kangelane
Omar Thomas. Ameeriklane korvas täielikult Timma puudumise oma võimsuse ja agressiivsusega korvi all (20 punkti, 13 lauapalli, 6 korvisöötu), aga lõpus sai tema tegevus otsustavaks.

Arv
5 mängu – just nii kaua kestab seni kõige pingelisem play-offi seeria.

Kommentaarid
Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
„Meil langevad välja kord ühed, siis teised kaks põhimeest, aga meeskond ikka võidab ja olen selle üle rõõmus. Mängime pika pingiga, kasutame venelastest pallureid. Selge, et klassi poolest jäävad nad Langfordile alla, kuid tänu ennastaslagavusele võitsid tänase mängu.“

UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Zenit võitis teenitult, ehkki tänane kohtumine toimus teistsuguses võtmes kui esimene mäng Peterburis. Kontrollisime mängu esimesel poolajal ja peaaegu kolmanda veerandi lõpuni. Kuid neljandal veerandil ei suutnud enam kaitses keskenduda, lasime Karpuhhinil, Antipovil ja Thomasel vabalt visata. Juhtisime 15 punktiga, kuid lasime end lõdvaks, rünnakul mängisime samuti käed rüpes. Zenit tuli mõne tabava kolmepunktiviskega mängu tagasi ja siis oli psühholoogiline paremus juba nende poolel. Raske seeria jätkub, valmistume viiendaks mänguks.“

Foto 

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors