01juuni

CSKA vÔitis, UNICS ajas taga

Finaalseeria esimeses mängus murdis Moskva CSKA kodus Kaasani UNICSi vastupanu — 84:76. Esimesel poolajal näidatud võrdse mängu murdis CSKA kolmandal perioodil, võites selle 27:18. Sellega tehti sisse vahe, mida UNICS ei suutnudki tagasi teha.

Mängu käik
UNICSi ja armeelaste vastasseis on Venemaa korvpalliajaloo üks põhimõttelisemaid. Viimati oli finaalis kokku saadud aga üsna ammu – hooajal 2011/12. Tookord triumfeeris CSKA ja nüüd ihkab UNICS revanši võtta.

Alustati ettevaatlikult, kompides teineteise kaitset. Mängu eel VTB Ühisliiga peadirektori asetäitjalt Ilona Korstinilt põhihooaja MVP auhinna saanud nando De Colo polnud esimestel minutitel eriti märgatav. Esimese veerandi keskpaigas tabas Miloš Teodosic kahel korral kolmesejoone tagant ja +2-st sai hoobilt +8. Armeelaste põhirelvaks olidki kaugvisked – iga kord, kui UNICS vähendas vahet, tabas võõrustajatest kas Teodosic, Andrei Vorontsevitš või Vitali Fridzon. Kuid ka külalistel oli oma kangelane – kaasanlaste rünnakut hoidis esimesel poolajal püsti Kostas Kaimakoglou.

Vaheajaks polnud UNICSi mahajäämus kriitiline — 46:41, ning teisel poolajal taheti valitsevale meistrile anda otsustavat lahingut. Siin osutus CSKA-le tähtsaks kujuks Fridzon. Armeesnaipri mitu tabamust koos kaitse tihendamisega tähendasid, et vahe hakkas kiirelt kasvama. Kui Fridzon puhkama kutsuti, oli armeelaste ülekaal juba 18 punkti. Anton Ponkrašov tõi oma kahe kolmesega UNICSi mängu tagasi, kuid selle käik oli juba võõrustajate täieliku kontrolli all. Maksimaalne, milleni Jevgeni Pašutini hoolealused neljandal veerandil jõudsid, oli CSKA rünnaku piiramine 11 punktini ning vastasel ei lastud kahekohalise vahega võita. Kuid CSKA sai kodus tähtsa esimese võidupunkti kätte.

Kangelane
Miloš Teodosic. Armeelaste rünnaku aju oli taas märgatavaim mängija väljakul – ta oli suurim korvikütt, tegi kaksikduubli (17 punkti, 10 korvisöötu), ta leidis oma firmasöötudega järjest korvi all üles Kyle Hinesi, kes tegutses samuti resultatiivselt (15 punkti).

Arv
41:17 — CSKA vahetusmeestepingi ülekaal oma Kaasani kolleegide ees.

Kommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Õnnitlen meeskonda esimese võidu puhul. Arvatavasti nõustub igaüks, et kontrollisime mängu käiku täielikult. Jah, lõpu eel läksime rütmist välja, tõenäoliselt seetõttu, et me polnud kaheksa päeva mänginud. Kui vahe kasvas üle 15 punkti, püüdis UNICS mängu tagasi tulla. Kuid tegutsesime hea häälestatusega ja otsustavalt ning kontrollisime toimuva enamikku aspekte.“

UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Finaali esimene mäng oli võitluslikult emotsionaalne. Võõrustajad panid kohe kõrge tempo peale ja me ei saanud nendega alati hakkama, eriti kaitses. Suurel vaheajal meenutasin meestele, et igas olukorras tuleb anda endast maksimum ja palusin mitte unustada eneseohverduse vajadust.
Neljandal veerandil hakkas meeskond mängima nii nagu peab, lastes vastasel visata ainult 11 punkti. Tõsi, vastane võis veidi lõdveneda, sest vahe oli üle 15 punkti, kuid mehed jaksasid jalgadega töötada ega jäänud üks-üks mängus füüsiliselt alla, mis rõõmustas mind.
Kui unistame võitmisest, peame edaspidi tegutsema just niisuguses stiilis. See ei garanteeri meile midagi, kuid aitab muutuda konkurentsivõimelisemaks.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors