22veebruar

Fridzoni uus tähis, CSKA rekordvõit

Põhiturniiri mängus alistas Venemaa klubi CSKA Tallinnas Eesti Kalev/Cramo 105:78. Võõrustajad osutasid valitsevale meistrile pikka aega tõsist vastupanu. Moskvalased suutsid alles kolmanda veerandi lõpus teha sisse turvalise vahe ja tüürisid mängu võiduni. See oli armeelastele 19. võit järjest, millega ületati Himki senine tipptulemus (18 võitu) hooajast 2013/14. Lisaks sellele jõudis moskvalaste tagamängija Vitali Fridzon Ühisliigas esimese mehena 1500 punktini.

Mängu käik
Kalev on veebruarikuus saavutanud hea vormi, mille tõestuseks olid kahes eelmises mängus saadud võidud. Morris Curry, Shawn Kingi ja Mario Delaši lisandumine on Eesti klubile andnud võimsa tõuke. Võõrustajad valmistusid CSKA-le, kel puudus Miloš Teodosic, lahingut andma.
Esimesed minutid kinnitasid eestlaste tõsiseid kavatsusi. Nad ei saanud küll alati hakkama Cory Higginsi ega Joel Freelandi osalusel tehtud pick-and-roll’idega. Kuid Curry, Rolands Freimanise ja Erik Keeduse edukas tegutsemine rünnakul aitas võõrustajatel hoida tasakaalu. Teise veerandaja keskpaigaks oli see kolmik kogunud kõik Kalevi 34 punkti, kusjuures tablool oli viigiseis.
Alles esimese poolaja lõpus, kui Curry sai neljanda vea ja Kalevi treenerid võtsid ta pingile, tegid külalised väikese vahe sisse. Kolmanda veerandi alguses tõid Viktor Hrjapa kaks korvi ka kahekohalise vahe – 40:52.
Kuid moskvalased ei suutnud tükk aega edu suurendada. Alles viimase perioodi alguses kärises vahe Nikita Kurbanovi kaugviske järel 20 punktile – 61:81. Edaspidi hakati mängima juba pealtvaatajatele, armeelaste peatreener paiskas lahingusse ka tõsisest vigastusest taastunud Pavel Korobkovi.

Kangelane
Nando De Colo. Prantslane oli CSKA ainus mängija, kes tegutses väljaku mõlemal poolel stabiilselt hästi. Tema väljakule tulles tegid armeelased vahe sisse. Külaliste tagamängija tabas ise ja toitis hästi kaaslasi.

Arvud
1500 – CSKA tagamängijast Vitali Fridzonist sai Ühisliiga ajaloos esimene selle tähiseni jõudnud mängija. Ta kogus mängus Kaleviga 10 punkti, kokku on ta neid liigas visanud nüüd rekordilised 1504.

19 – CSKA jõudis Ühisliigas rekordilise võiduseeriani, ületades Himki senise saavutuse (18 võitu järjest hooajal 2013/14).