06mÀrts

NiĆŸni oli taas Kalevist parem

Põhiturniiri mängus oli NiĆŸni Novgorod koduväljakul 80:66 parem Eesti klubist Kalev/Cramo. Mängu stsenaarium meenutas samade meeskondade nädal varem peetud heitluse oma. Eestlased pidasid 30 minutit niĆŸnilaste survele vastu, kuid must-valged panid otsustaval veerandil järgmise käigu sisse ja kallutasid vaekausi enda kasuks.

Mängu käik
Kalev ja NiĆŸni olid alles eelmisel pühapäeval kohtunud Tallinnas ja siis venelased võitsid. Volgalased olid üldse võitnud 10 viimasest mängust 7. Eestlased olid aga langenud tabelis eelviimaseks.
Esimest veerandit kaunistas pikkade meeste võitlus: Vladimir Ivlev (10 punkti) müttas Shawn Kingiga (7). Jevgeni Baburini näol saadud tugi kolmesejoone tagant aitas NiĆŸni perioodi lõpuks ette (26:19).
Viktor ZarjaĆŸko kaks läbimurret kasvatasid niĆŸnilaste edumaa kahekohaliseks, kuid pallikaotuste seeria ja Rain Veidemani kolm korvi järjest aitasid Kalevil mängu võrdsustada. Suureks vaheajaks jäi vahe samaks (42:35).
28. veebruari mängus oli NiĆŸni edumaa pärast kolme veerandaega ainult 5-punktiline. Nii juhtus ka täna. Eestlased ei jäänud volgalastele milleski alla, võitsid kolmanda veerandi 20:18 ja säilitasid võidulootuse (55:60).
Ei läinud kolme minutitki, kui Kalevi asuski juba juhtima. Eestlased suutsid ses vahemikus vastase kõik rünnakud tagasi lüüa, rünnakul tegutsesid edukalt eesliinimehed Mario Delaš ja King.

Võtmehetk
Murdeliseks kujunes Ivan Strebkovi kolmene 6.36 enne lõpusireeni. NiĆŸnilased said veerandaja esimesed punktid ja pääsesid paisu tagant. Edulainel jätkasid Victor Rudd ja Rašid Mahalbasic ning spurdi lõpetas taas Strebkovi kaugvise. Volgalased võtsid mängu oma kontrolli alla ja mängisid Tallinna meeskonna 8 päeva jooksul teist korda üle.

Kangelane
Victor Rudd. Esimese veerandi lõpus lonkas ääremängija valugrimassiga vahetusmeeste pingile ja jäi sinna mõneks ajaks – need polnud NiĆŸnile ja ta fännidele just meeldivad minutid. Kuid kartused osutusid enneaegseks. Rudd naasis teisel poolajal ja tõstis üha pöördeid, kogudes lõpuks 15 punkti, 14 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Arv
14 – kaht meeskonda eraldanud punktide arv. 28. veebruaril oli NiĆŸni võitnud Kalevit täpselt samasuguse vahega (91:77).