28veebruar

NiĆŸni Novgorod kaitses end Tallinnas

Meistrivõistluste põhiturniiri kohtumises alistas NiĆŸni Novgorod võõrsil eestlaste Kalev/Cramo 91:77. Äärmiselt pingelises mängus sai otsustavaks külaliste hea kaitse neljandal veerandajal. Tänu Eesti meeskonna liidrite tihedale katmisele ja meeskondlikule rünnakule tegi NiĆŸni sisse kahekohalise vahe ja viis mängu võiduka lõpuni.

Mängu käik
Vaatamata külalismeeskonna staatusele loeti enne mängu soosikuks NiĆŸni Novgorodi, kes kuulus esikaheksasse ja oli eelmises voorus alistanud tugeva Himki. Kuid Kalev oli oma poolehoidjate ees meelestatud võitluslikult ja andis kohe niĆŸnilastele mõista, et kerge neil olema ei saa. Kõik külaliste katsed ette rebida lõhkus suurepärane Shawn King. Kuid medalil oli ka teine pool – sisuliselt oli keskmängija kalevlastest ainus, kes stabiilselt punkte kogus. NiĆŸni paistis seevastu silma ühtluse ja meeskondliku mänguga ilma kindla liidrita. Siiski läks Eesti klubi vaheajale ühepunktilises eduseisus 47:46.
Teisel poolajal andis niznilaste paremus kollektiivses korvpallis tunda. Viimase veerandi alguseks olid Ainars Bagatskise tiimis juba viis meest kogunud 10 või rohkem punkti, samal ajal kui Kalevil lasus pearaskus endiselt Kingi õlul. Selleks hetkeks olid külalised juba juhtimas, aga viimasel 10 minutil surusid nad metoodiliselt väsinud tallinlasi, saavutades kahekohalise edu, mille järel vormistasid kindlalt võidu.

Kangelane
Victor Rudd. Juba mängu algul andis külaliste ääremängija tooni oma täpsete visetega, jagas resultatiivseima mehe loorbereid Rašid Mahalbasiciga ja sai hakkama kaksikduubliga (18 punkti, 12 lauapalli).

Arv
5 – nii palju NiĆŸni Novgorodi mängijaid kogus 12 või rohkem punkti. Meeskondliku korvpalli triumf!