23jaanuar

Nädala mäng. Volga lahing

Põhiturniiri 18. nädala keskses mängus võtab Nižni Novgorod vastu Saraatovi Avtodori.

Kes:
VTB Ühisliiga poolfinalist 2014/15 Nižni Novgorod
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 Avtodor

Kus:
Venemaa, Nižni Novgorod, ametiühingute spordipalee (mahutavus 5500 pealtvaatajat)

Millal:
24. jaanuaril 2016, kell 18.30 (Eesti aeg 17.30)

Ülekanded:
NTV+, Matš TV, Ühisliiga TV

Näost näkku:
Volga derbi algas eelmisel hooajal, mil Avtodor debüteeris Ühisliigas. Mõlemad põhiturniiri mängud olid pingelised ja resultatiivsed. Mõlemas tähistas võitu Nižni Novgorod: kodus lisaajal 91:85 ja võõrsil 93:88. Hooaja 2015/16 esimese ringi mäng Saraatovis jäi juba Avtodorile 94:86.

Kaader möödunust:

Intriig:
Eelmisel aastal oli Volga derbi soosikuks Nižni Novgorod. Neil oli viitsemeistri staatus ja nad esinesid edukalt kõigil turniiridel, sealhulgas Euroliigas. Avtodor aga oli Ühisliiga debütant. Nüüd teevad Aleksei Vassiljevi hoolealused kõik selleks, et pooled vahetuksid. Enamgi, suurt nelikut ohustabki kõige enam must-valge meeskond juba Saraatovist. Avtodor (9-5) on turniiritabelis Nižnist (7-8) selgelt eespool, EuroCupil on ühesugused play-off’i pääsemise võimalused mõlemal (vahegrupis kolme mängu järel 1-2).
Saraatovlased ei taha saavutatul peatuda. Jaanuari alguses värvati San Antonio ja Oklahoma City endine mängija Reggie Williams, kes peaks debüteerima just tänases derbimängus. Nižnilaste ridades aga, vastupidi, lahkus hiljuti Zeniti Kaspars Berzinš. Klubi küll rõhutab, et vabanenud ressurss kulutatakse koosseisu tugevdamiseks.
Tasub märkida, et Avtodor oli omal ajal esimene profiklubi Nižni Novgorodi kapteni Semjon Antonovi karjääris. Nižnilaste tagamängija Ivan Strebkov esindas Saraatovi klubi 2013.-2014. aastal ja oli siis veel Superliigas selle üks liidreid.

Küsimus:
Kas Nižni kasutab ära kodrväljakueelise?
Nižni Novgorodi juhatuse esimees Sergei Panov märkis viimases intervjuus, et meeskond ei suuda võita, kui mängijad ei anna emotsionaalses ja tahtelises plaanis endast kõike. Eriti märgatav on see Nižni fännide puudumisel – poolehoidjad suudavad reeglina oma lemmikud elama panna. Ainars Bagatskise meeskond – nagu ka Saraatovi tiim – esineb sel hooajal koduväljakul selgelt paremini (5-2, Avtodori saldo on 6-2), alistatud on ka CSKA ja Himki.
Samas intervjuus märkis Panov, et Nižni ei plaani alistuda ja neid on vara arvelt maha kanda. Heitlus Avtodoriga toob kokku palju fänne, kes sunnivad korvpallureid lõpuni pingutama. Printsipiaalne vastasseis tähendab nižnilastele võimalust naasta õigele teele, kui oma fännide silme all derbi võita suudetaks. Panused on kõrged!

Duell:
Victor Rudd (Nižni Novgorod) Jeffrey Brookis (Avtodor) vastu.
Rudd ja Brooks on meeskondade võtmemängijad , ehkki ei pruugi alati olla põhirollis. Victor on osalenud Nižni kõigis 15 mängus, alati kuulunud algkoosseisu, mänginud keskmiselt 30 minutit efektiivsusega 16,4. Jeffrey kohta käib sama, ainult mängude arv on 14 ja efektiivsus 16,8. Mõlemad võivad katta mitut positsiooni ning paistavad silma atleetlikkuse ja töövõimega. Pühapäeval astuvad Rudd ja Brooks Volga derbis teineteise vastu. Pole vaja kahelda, et need mehed annavad etenduse.

Otsene kõne:
Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Meid ootab väga raske ja tähtis mäng. Kui me oktoobris Saraatovis kaotasime, oli Avtodor väga hea ja nad on saanud veelgi paremaks. Meeskond on kiire ja agressiivne ning uue ameeriklase tulek arvatavasti ainult tugevdab neid. Kiiruses on nendega ilmselt mõttetu võidelda, püüame panustada teistele asjadele.“

Avtodori peatreener Aleksei Vassiljev:
„Pärast mitut EuroCupil saadud kaotust on võitmine rütmi tagasisaamiseks vajalik. Pühapäeval ootab meid raske mäng tõsise vastasega, ehkki Nižnil on koosseisuprobleeme. Olen kindel, et nad võivad kodusaalis alistada iga vastase. Viimases mängus alistasid nad Ljubljana Olimpija, Semjon Antonov näitas end tõelise liidrina. Hästi esineb sel hooajal ka Vladimir Ivlev.“

Ennustus
„Eelistan selles Volga derbis nižnilasi,“ märkis endine Venemaa koondise keskmängija Fjodor Lihholitov. „Mängitakse Nižni Novgorodi kodusaalis, publiku toetus on kaalukas faktor, mis mõjutab tulemust. Arvan, et Nižni liider Semjon Antonov, hooaja avastus Victor Rudd ja juba mitu aastat kõrget taset näidanud Rašid Mahalbasic esinevad suurepäraselt.“

Jaga
Meeldib?
15
Sponsors