24aprill

Nädala mäng. Kas Zeniti võimalus või UNICSi põhimõtted?

Põhiturniiri viimase, 30. nädala keskses mängus võtab Peterburi Zenit vastu Kaasani UNICSi.

Kes:
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 Zenit
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS

Kus:
Venemaa, Peterburi, Sibur-Arena (mahutavus 7044 pealtvaatajat)

Millal:
24. aprillil 2016, kell 15.00

Ülekanded:
Matš TV, Matš! Naš sport, Ühisliiga TV

Näost näkku:
Zeniti ja UNICSi vastasseis algas eelmisel hooajal. Siis võitsid mõlemad meeskonnad kodus. Kaks kohtumist peeti ka EuroCupi teisel etapil. Neis mängudes võitsid kaasanlased nii kodus kui ka võõrsil ja said vahegrupis esikoha. Ent ka Zenit pääses teise koha saanuna play-off’i.
Käesoleva põhihooaja esimese ringi mäng oli UNICSi päralt. Valge-rohelised alustasid 20:3 spurdiga, kontrollisid kindlalt sündmuste käiku ja vaid suurendasid edumaad (101:66).

Esimese ringi mäng:

Kaader möödunust:

Intriig:
Kui UNICS on juba kindlustanud põhiturniiril teise koha, siis Zenit jätkab raevukat võitlust parema positsiooni nimel. Piiterlased võivad nii nelja parema hulgast välja langeda ja alustada play-off’i koduväljakueeliseta kui ka lõpetada auväärsel kolmandal kohal. Selleks tuleb sini-valgetel esmalt alistada UNICS (kui Peterburi klubi kaotab, lõpetatakse igal juhul viiendana) ning seejärel hakkama saada ka põhikonkurendiga võitluses esikolmiku koha eest, Lokomotiv-Kubaniga.

Küsimus:
Milline on UNICSi valmisolek?
UNICSi mängijate soovis võidelda ja võita ei kerki kahtlusi. Kuid vaevalt lähevad kaasanlased Sibur-Arena väljakule „surema“ olukorras, kus teine koht on juba käes. UNICS püüab näidata oma parimat korvpalli ja saavutada positiivse tulemuse, aga kui miski ka läheb viltu, pole see tragöödia. Arvatavasti ei koorma Jevgeni Pašutin oma liidreid üle ja mängitab ka varumehi. Kõik need asjaolud võivad Zeniti pühapäevases heitluses aidata.

Duell:
Janis Timma (Zenit) Arturas Milaknise (UNICS) vastu.
Nädala mängu raames peetakse Baltimaade duell Timma ja Milaknise vahel. Number „kolmede“ heitlus avaldab mängu saatusele kindlasti mõju. Lätlane on ammu end tutvustanud piiterlaste üha liidrina. Mis puutub tema vastasesse, siis leedulane on hooaja käigus märgatavalt edenenud ja kerkinud viimasel ajal põhiviisikusse. Kaasanlaste eelmises mängus Krasnõi Oktjabriga tabas Milaknis 8 kaugviskest 5. UNICS loodab, et Leedu X-faktor töötab ka pühapäeval.

Otsene kõne:
Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
„Tähtsaim on minna mängule hästi kõva võitlustahtega, sest vastase staatus räägib iseenda eest – kaasanlased hoiavad teist kohta. Meil pole mängude vahel ettevalmistuseks ja tööks uute elementidega eriti aega, kuid teisest küljest tähendab see meile suurepärast võimalust vanade skeemide kasutamiseks.“

UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Ees seisab tõsine mäng tugeva vastasega. Zeniti alistamiseks tuleb mitte ainult kaitses hästi tegutseda, vaid äärmiselt tähtis on ka palli kiire liikumine rünnakul. Edu võtmeks on mängurütmi kontrollimine.“

Ennustus
„Tuleb väga huvitav ja ettearvamatu mäng,“ leiab endine UNICSi ja Zeniti mängija Artjom Kuzjakin. „UNICS on juba kindlustanud teise koha. See võib Zenitile kasuks tulla nagu ka asjaolu, et mäng peetakse Peterburis.
Zenit peab kolme parema sekka jõudmiseks alistama nii UNICSi kui ka Lokomotiv-Kubani. Ülesanne pole Vassili Karasjovi meeskonnale kerge, kuid on jõukohane.
Kui rääkida liidritest, siis Kaasanil on need Keith Langford ja Anton Ponkrašov, Zenitil aga leegionärid Toolson ja Timma. Nad peavad UNICSi ülemängimiseks hästi tabama.
Kumb võidab? Panustaksin Zeniti peale, sest neil on rohkem motivatsiooni.“

Jaga
Meeldib?
9
Sponsors