02aprill

Nädala mäng. Poolfinaali peaproov?

Põhiturniiri 28. nädala keskses mängus võtab Kaasani UNICS vastu Krasnodari Lokomotiv-Kubani.

Kes:
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS
vs
VTB Ühisliiga poolfinalist 2014/15 Lokomotiv-Kuban

Kus:
Venemaa, Kaasan, Basket-hall (mahutavus 7000 pealtvaatajat)

Millal:
3. aprillil 2016, kell 15.00

Ülekanded:
Matš TV, Matš! Naš sport, Ühisliiga TV

Näost näkku:
UNICS ja Lokomotiv on ajaloos kohtunud nii Ühisliigas kui ka Venemaa meistri- ja karikavõistlustel, ning seejuures kõikvõimalikes staadiumites. Eelmisel aastal läksid kaks Venemaa suurklubi esmakordselt kokku ka eurosarjas – EuroCupi veerandfinaalis. Too seeria algas krasnodarlaste võõrsil saadud võiduga (87:78). Nädal hiljem valmistus Loko koduväljakul vormistama poolfinaalipääsu, kuid sai ootamatu kaotuse (58:79) ja langes välja.
Kui võtta teisedki tähtsamad mängud, tuleb alustada debüütheitlusest VTB Ühisliigas, mis toimus 2012. aastal poolfinaalis. Heitlus lõppes kaasanlaste tagamängija Henry Domercanti 2 sekundit enne lõpusireeni sooritatud võiduviskega (87:86). Puna-rohelised võtsid revanši järgmisel hooajal, mil alistasid UNICSi veerandfinaalis (3-1) ja jõudsid aasta otsustava seeriani. 2014. aasta Venemaa karikafinaali kahemänguline duell lõppes kaasanlaste veenva võiduga (159:121).
Ühisliiga eelmisel hooajal alistas Lokomotiv põhimõttelise vastase kahel korral: Krasnodaris 74:72 ja Kaasanis 60:50. Hiljem kohtusid nad veerandfinaalis. Loko ei lasknud siingi end üle mängida, tasudes veenvalt EuroCupil saadud kaotuse eest (3-0). Käesoleva hooaja detsembris peetud esimese ringi mängus katkestas UNICS omavaheliste mängude kaotusteseeria. Kaasanlased hoidsid enamiku ajast initsiatiivi ja pidasid vastu ka puna-roheliste lõpuspurdile (58:56).
UNICSi ja Lokomotiv-Kubani mängude üldseis on 16:12 kaasanlaste kasuks.

Esimese ringi mäng:

Kaader möödunust:


 

Intriig:
Põhiturniiri võitja on juba selge – CSKA. Kuid muu võitlus tabeli ülaosas pole lõppenud. UNICS ja Lokomotiv asuvad praegu teisel-kolmandal kohal, kuid neid üritavad püüda Zenit, Himki ja isegi kuuendal kohal asuv Avtodor. Miks on teine ja kolmas koht nõnda tähtsad? Pole saladus, et kaasanlased ja krasnodarlased tahavad järgmisel hooajal mängida Euroliigas. Selle sarja A-litsentsi omanik CSKA on mänginud VTB Ühisliiga kõigis finaalides ega plaani positsioone loovutada. Play-off’i tabeli kohaselt ootaks neid teises ringis põhiturniiri neljas või viies meeskond. Teine ja kolmas asetus võivad aga asjaolude soodsa kokkulangevuse korral mängida teises poolfinaalis teise Euroliiga pileti peale ja vältida CSKAd kuni finaalini. Põhihooaja teisel meeskonnal on poolfinaalis aga koduväljakueelis.
Jätkub ka teisi intriige. UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin töötas aastatel 2012-2014 Lokos. Kaasanlaste koosseisu kuulub kaks varem puna-rohelisi värve kaitsnud mängijat: Valeri Lihhodei ja Anton Ponkrašov. Krasnodarlaste kapten Sergei Bõkov aga mängis eelmisel hooajal UNICSis.

Küsimus:
Kumma kaitse on parem?
Pašutin ütles pärast esimese ringi võitu, et kiires mängus poleks UNICSil Loko vastu praktiliselt lootust. Seetõttu oli kaasanlastel selge ülesanne: kontrollida mängutempot ja mitte lasta Loko liidritel vabalt visata. On selge, et valge-rohelised ei kavatse sellest edukast mudelist ka pühapäeval loobuda. Kuid vaevalt ka Lokomotiv, kes on Georgios Bartzokase ajal samuti saanud tuntuks raudse kaitse ja distsipliini poolest, plaanib hakata mängima Steve Nashi aegse Phoenix Sunsi stiilis. Esimeses mängus kogusid Kaasani ja Krasnodari korvpallurid kahe peale kokku 114 punkti. Võib eeldada, et ka pühapäevases nädala mängus on kaitse üks võtmetegureid.

Duell:
Malcolm Delaney (Lokomotiv-Kuban) Keith Langfordi (UNICS) vastu.
UNICSile poleks Krasnodaris peetud esimese ringi mängus ainuüksi heast kaitsest piisanud. Pašutini võiduretseptis oli tähtsal kohal ka Keith Langfordi ründemäng. Keith kogus korvidevaeses mängus 20 punkti, olles ka lõpus mitme tähtsa tabamuse autor. Supersnaiper on kevadeks jõudnud suurepärasesse vormi. Kuidas ta on võimeline olema valmis Nädala mänguks, näitas hiljuti Himkiga peetud heitlus (esimesel veerandil 23 punkti, lõpuks 38).
Põhimõtteliselt on Delaney võimeline Lokomotivis samasugusteks asjadeks. Euroliiga hooaja üks tähelepanuväärsemaid mängijaid ei jäänud detsembris Langfordist palju maha, kogudes 18 punkti. Krasnodarlaste kangelane loodab sel korral kallutada vaekausi juba oma meeskonna kasuks.

Otsene kõne:
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Ees seisab väljapaistev mäng, mis huvitab kõiki korvpallisõpru. Lokomotiv on tõusuteel, lähtume kaitsest. Peame andma füüsilises plaanis kõva lahingu ja keerama kubanlaste snaiprite hapnikukraanid kinni, rääkimata lauavõitlusest ja mängutempo kontrollimisest. Rünnakul peame üles leidma Kubani kaitse nõrgad kohad. Mängime võidule.“

Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas:
„UNICSil on nii talenti kui ka kogemusi, võitlemaks VTB Ühisliiga meistri tiitli eest. Kaasanlased mängivad nüüd nädalas ainult korra, see annab neile võimaluse tähtsateks mängudeks hästi valmistuda. Meie peame nüüd kolm mängu järjest pidama võõrsil, millele järgneb Euroliiga play-off – on tähtis alustada seda rasket perioodi võidukalt. Kaasanis läheb raskeks, kuid püüame seda teha.“

Ennustus
„Tean mõlemat meeskonda hästi, olen mänginud mõlemas klubis,“ märkis omal ajal nii UNICSis kui ka Lokomotiv-Kubanis esinenud CSKA ääremängija Nikita Kurbanov. „Praegu näib, et Lokomotiv võidab. Krasnodar on hoos ja neil on terve rida tugevaid tegijaid. UNICSit aga toetab kodupublik. Tuleb pingeline võitlus.“

Jaga
Meeldib?
12
Sponsors