12märts

Nädala mäng. Favoriitide rehabiliteerimine

Põhiturniiri 25. mängunädala keskses kohtumises võtab Moskva-äärne Himki vastu Kaasani UNICS-i.

Кes:
VTB Ühisliiga 2014/15 finalist, EuroCupi 2014/15 võitja Himki
vs
VTB Ühisliiga 2014/15 veerandfinalist UNICS

Kus:
Venemaa, Himki, BCMO (mahutab 4000 pealtvaatajat)

Millal:
13 märts 2016, 15:00 (14:00 Eesti aeg)

Ülekanded:
Match TV, VTB Ühisliiga TV

Face to face:
Kahe Venemaa ellitmeeskonna vastasseisul on rikas ajalugu. Võtame kas või hooaja 2010/11, kui Himki ja UNICS kohtusid ametlikes mängudes 9 korda, neist üks toimus VTB Ühisliiga Final Fouri poolfinaalis. Himkilased alistasid valgerohelised Kaasanis ja võitsid pärast seda tiitli.
Hooajal 2011/12 sattusid Himki ja UNICS põhiturniiril taas samasse alagruppi. Selle raundi võitis samuti Moskva-äärne tiim, kes sai vastasest jagu mõlemas mängus - kodus ja Kaasani Basket Hallis (kuid paremus kahe mängu kokkuvõttes oli ainult +6). Hooaeg 2012/13: jälle kaks mängu põhiturniiril ja lõpuks UNICS-i esimene võit (76:70 kodus). Moskva lähistel võidutsesid himkilased.
Hooajal 2013/14 said meeskonnad kokku Venemaa karikavõistluste poolfinaalis. Kahe mängu summas (152:138) läksid edasi kaasanlased ja hiljem võitsid trofee. Mulluste meistrivõistluste põhihooajal sai kumbki kodus võidu, kuid Himki suurema (80:56) kui Tatarstani tiim (75:73).
Ja lõpuks kinkis käesoleva hooaja põhiturniiri esimese ringi mäng pealtvaatajaile unustamatu elamuse. Tasavägise mängu võitsid rohevalged, kes saavutasid edu tänu Keith Langfordi hiilgemängule. Visketähe 28 punkti teisel poolajal aitasid UNICS-il vastane alistada 82:78.

Esimese ringi mäng:

Kaader minevikust:

Intriig:
Kaks tiitlipretendenti ei  ole viimastes mängudes kõige paremal viisil tegutsenud. Raske uskuda, aga Himki on kaotanud Liigas kolm mängu järjest - see on klubi halvim seeria põhiturniiril. Viiendale kohale langenud meeskond ei soovi mingil juhul seda seeriat pikendada. Samal ajal peab Rimas Kurtinaitise meeskond ka meeleheitlikku võitlust Euroliiga TOP16 turniiril. Neljapäeval kulutasid kollasinised kõvasti jõudu kohtumises Laboral Kutxaga, kuid see ei aidanud saavutada soovitud tulemust. Meenutame, et nädal varem oli Himki Euroliigas üle mänginud teise Hispaania klubi FC Barcelona, kuid seejärel jäänud alla Lokomotiv-Kubanile VTB Ühisliigas. Kurtinaitise sõnul ei jätkunud meeskonnal siis võitlejavaimu ja ettevalmistusaega. Ka nüüd jäi aega väheks, kuid esimese punkti osas püüavad himkilased arvatavasti treeneri arvamust muuta.
Kui Himki seisab vastamisi traditsiooniliste kahel rindel võitlemise raskustega, siis UNICS-il seda probleemi enam pole... kuid vaevalt ollakse klubis sellega rahul. Pärast häbistavat kaotust kahe mängu kokkuvõttes Zielona Gorale ja väljalangemist EuroCupilt järgnes kodune fiasko mängus CSKA-ga - juba esimese veerandi kaotasid kaasanlased 17 punktiga. Kolmapäeval mängisid valgerohelised võõrsil üle VEF-i, kuid vaevalt see eriti ebaõnnestumisi leevendas. Veel äsja tundus, et UNICS-il kulgevad antud etapil kõik asjad peaaegu ideaalselt, kuid nädalaga on palju muutunud. Mäng Himkiga pole Jevgeni Pašutini meeskonnale tähtis mitte ainult üldarvestuses teise koha hoidmise pärast - võit võib tõsta meeskonna tuju enne meistrivõistluste otsustavat osa.

Küsimus:
Kas Himki saab hakkama Keith Langfordiga?
Esimese ringi omavahelises mängus sai Langford hakkama hooaja ühe eredama ja muljetavaldavama individuaalse esitusega. 34 punkti, millest 28 tulid teisel poolajal - ameeriklasest täht peatas oma endise meeskonna peaaegu üksi. Kurtinaitis sõnas pärast mängu, et Langford esitas oma viimase kümne aasta parima partii. Ameeriklane vastas sellele Twitteris: "Rimas, me mõlemad teame, et see pole nii". Keith üritab Moskva lähistel tõestada, et sellised esitused on talle tavapärane norm. Eriti kuulduste foonil, et tagamängija on 2016. aasta hooaegade vahelisel ajal siirdumas Tel Avivi Maccabisse. Need jutud lükkas aga ümber korvpalluri agent. Himkilastele on kardetava snaipri pidurdamine auasi. Üheaegselt on see ka üks võtmetest ihaldatud võiduni.

Duell:
Sergei Monja (Himki) Коstas Кaimakoglou (UNICS) vastu.
Võimalik, et kõige ligitõmbavam reklaam nädala mängule oleks tähtviskajate Langfordi ja Aleksei Švedi või eliitklassi mängujuhtide Tyrese Rice'i ja Joaquim Colomi vastasseis. Kuid nii tähtsates mängudes tõusevad mõnikord esile kogemused ja liidri iseloom. Selles mõttes tasub osutada tähelepanu Monjale ja Kaimakogloule - selle paari meisterlikkuse ja tahtejõu tase avaldab muljet. Mängu tulemus rõhub mõlemat meeskonda - kummalgi pole kuhugi taganeda. Liidrid peavad kujundama õige häälestatuse, korraldama kaitsemängu ja võib-olla tooma täpsete kaugvisetega murrangu või koguni otsustama mängu saatuse - kindlasti mängib see kõik pühapäeval tähtsat rolli.

Otsene kõne:
Himki peatreener Rimas Kurtinaitis:
"Meil on vigastatud James Augustine. See juhtus väga halval ajal, vahetult enne väljalendu Vitoriasse, kus tundsime temast kui pikkade võtmemängijast kõvasti puudust. Nüüd mängime kodus. Meil on tõsine vastane ja pealegi oli UNICS-il rohkem aega mänguks valmistuda. Kuid paneme välja kogu jõu, et võita."

UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
"Võitleme liidrikoha eest ja iga mäng on meile otsustav. Kohtumine Himkiga on igas mõttes tähtis. Meil seisab ees 40 minutit tihedat kaitset, lauavõitlust ja kollasiniste liidrite Rice'i´, Švedi, Monja ja Koponeni hoolikat katmist."

Prognoos:
"Mõlemal meeskonnal on praegu vaimne langus," märkis 1982. aasta maailmamieter, aga ka UNICS-i endine peatreener Stanislav Jerjomin. "Mida ka ei ütleks Himki mängijad, et meeskonnal on kõik korras, võib isegi kogenematu silm märgata ebakõlasid vaimse pinge ja mõne järjestikuse kaotuse tõttu.
UNICS jäi äsja võtmemängus alla CSKA-le, lisaks langesid kaasanlased välja EuroCupilt. Usun, et võidu võtab meeskond, kes saab enne mängu paremini üle psühholoogilisest pingest. Koosseisud on meeskondadel enam-vähem võrdsed. Kaasanlastel on igal juhul vaja midagi vastu panna Himki suurepärasele tagaliinile, sulgeda liidrite hapnikukraanid. Loomulikult on Moskva-äärsel meeskonnal eelis, sest ta mängib kodus. Meid ootab huvitav lahing!"

Jaga
Meeldib?
4
Sponsors