05märts

Nädala mäng. Mängus on esikoht!

Põhiturniiri 24. mängunädala keskses kohtumises võtab Kaasani UNICS vastu Moskva CSKA.

Kes:
VTB Ühisliiga 2014/15 veerandfinalist UNICS
vs
VTB Ühisliiga 2014/15 võitja CSKA

Kus:
Venemaa, Kaasan, Basket Hall (mahutab 7000 pealtvaatajat)

Millal:
6. märts 2016, kell 15.00 (Eesti aeg 14.00)

Ülekanded:
Matš TV, Ühisliiga TV

Näost näkku:
CSKA ja UNICS-i vastasseisul on rikas ajalugu – kaks klubi on korduvalt läinud vastamisi kõrgeimate kohtade nimel. Sealjuures juhivad punasinised omavahelistes kohtumistes selge eduga (66-16).
VTB Ühisliiga raames on meeskonnad kohtunud kümme korda (9-1 moskvalaste kasuks). Viimased matšid playoffis peeti 2014. aastal poolfinaalis, kui armeelased võitsid seeria kolme mänguga, kuid need olid pingelised (92:90, 65:61, 92:86). Eelmise hooaja põhiturniiril oli CSKA taas üle. Punasinised võitsid UNICS-i kahel korral, kusjuures Moskvas näitas Dimitris Itoudise meeskond peaaegu ideaalset korvpalli (75:51), aga Kaasanis käis heitlus lõpusireenini (75:73).
Ja lõpuks, käesoleva hooaja esimese ringi mängu võitis ka CSKA. Armeelased võtsid mängu kiiresti oma kontrolli alla ja juba teisel veerandil olid 25 punktiga ees. Vahet vähendada suutsid külalised alles viimasel 10-minutilisel perioodil.

Esimese ringi mäng:

 Kaader möödunust:


 

Intriig:
Järjekordselt heitlevad UNICS ja CSKA omavahel kõrgete kohtade eest. Seekord käib jutt põhiturniiri liidrikohast – Kaasani mängu võitja asub ka turniiritabelit juhtima.
UNICS saavutas möödunud nädalal Liigas 14. võidu järjest..., kuid siis tabas meeskonda raske löök. Kaasanlased ei suutnud pääseda EuroCupi veerandfinaali, kaotades kodus sensatsiooniliselt Zielona Gorale. Esimese mängu võõrsil võitsid venelased, aga kahe kohtumise summas jõudsid järgmisse ringi poolakad. Kahtlemata on see UNICS-i valusaim kaotus hooajal 2015/16 ja ilmselt ka üks ebameeldivamaid klubi ajaloos üldse. Levisit isegi kuuldused Jevgeni Pašutini võimalikust erruminekust. Klubi president Jevgeni Bogatšov rahustas tulipäid – asjatundja sai võimaluse end rehabiliteerida. Kohtumine sellise vastasega nagu CSKA võib selles osas kõvasti aidata Pašutinit ja tema hoolealuseid.
Armeelased püstitasid käesolevatel meistrivõistlustel Liiga järjestikuste võitude rekordi (19), kuid ei suutnud seeriat jätkata, kui kaotasid eelmisel nädalavahetusel kodus Lokomotiv-Kubanile. See-eest teenis CSKA kolmapäeval Madridis tähtsa võidu Reali üle Euroliigas. Nüüd valmistuvad punasinised viie päeva jooksul teiseks võõra väljaku mänguks. Moskvalased tahavad Hispaania edu jätkata, kaitsta üldjärjestuses esikohta ja asuda Liigas uuesti võitude teele. Mõlemad meeskonnad häälestuvad mänguks äärmiselt tõsiselt.

Küsimus:
Kas UNICS ja Pašutin saavad jagu „armeelaste kompleksist“?
UNICS-i peatreenerist sai möödunud nädalal teine juhendaja, kes on Liiga ajaloos saavutanud 100 võitu. Kui vaadata tagasi Pašutini karjäärile, siis mängud CSKA-ga pole sellele numbrile kuigivõrd kaasa aidanud. Sotšist pärit treenerile kulgevad raskelt matšid klubiga, kelle koosseisus ta mängis ja treeneriks kujunes. Nagu eelpool toodud, ei lähe ka UNICS-il CSKA vastu paremini: 1:9 ja ainus võit pärineb 2011. aasta jaanuarist. Kui valgerohelised ja tema treener soovivad seda tendentsi muuta, siis tuleb neil ennast ületada. Tänasel päeval kuulub Liiga pikim võiduseeria (14 mängu) just UNICS-ile ning see algas pärast kaotust CSKA-le Moskvas.

Duell:
Joaquin Colom (UNICS) Miloš Teodosici (CSKA) vastu.
Colom ja Teodosic alustavad mängu varumeeste pingil, kuid annavad vastasseisule lisavõlu: pole saladus, et mõlemad supermängujuhid on oma meeskondade juhtivad mängijad. Vaatamata kaotusele paistis hispaanlane esimese ringi mängus armeelastega silma, olles UNICS-i parim. Joaquim pole ka hiljem hoogu vähendanud, näidates kadestamisväärset efektiivsust. Võrratu serblane tuleb põhihooaja ühele olulisemale mängule samuti täisrelvis. Mida ainuüksi tähendas tema hea mäng „Loko“ vastu (26 punkti, 8 korvisöötu). Colomi ja Teodosici platsiletulek ilmselt tugevdab meeskondi, aga kahe mängujuhi duell vaid suurendab ootusi liidrite matši suhtes.

Otsene kõne:
UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Kohtumised CSKA-ga omavad alati kõrgendatud huvi Kohtuvad meistrivõistluste kaks liidrit, mis eeldab emotsionaalset mängu. Armeelaste ridades on kaks säravat tagameest – Teodosic ja De Colo. Kuid ohtu kujutavad endast ka venelastest pallurid: Vorontsevitš, Hrjapa, Fridzon ja Kurbanov. Peame olema valmis kiiresti reageerima olukorrale väljakul ning võitlema iga lahtise palli ja laua eest. Kui CSKA viskab üle 95 punkti, siis ta võidab, kui alla 81, siis kaotab.“

CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„CSKA ja UNICS on praegu VTB Ühisliiga tipus ja see räägib, kui tähtis on mäng mõlema jaoks. Võrreldes Moskvas peetud mänguga on meeskondades paljugi muutunud, kuid kaasanlased on jäänud tugevaks klubiks paljude ohtlike rünnakuvariantidega. Mäng tuleb teistsugune, ta tuleb kindlasti raske ning seetõttu peame Liiga esikoha eest võitlema keskendunult ja motiveeritult.“

Ennustus:
„CSKA tuleb mängule suurepärases tujus ja optimaalses koosseisus,“ märkis Souli olümpiavõitja Sergei Tarakanov. „Ebaedule „Loko“ vastu järgnes veenev võit Euroopa korvpalli suurklubi Reali üle Madridis. UNICS aga ilmselgelt ei oodanud kaotust kodus ettearvamtult Zielona Goralt – ime küll, aga Poola klubi arvel on kolm võitu võõrsil Venemaa meeskondade üle. Neile alistusid „Loko“, Zenit ja UNICS. Leian, et CSKA on tugevam ja ühtlasema koosseisuga. Euroopa parim tagapaar De Colo – Teodosic võib hävitada ükskõik millise vastase. Aaron Jackson ja Cory Higgins võivad mängu juhtimise enda peale võtta. UNICS-il on aga mängujuhtide valik piiratud: hispaanlane Colom ja Ponkrašov. Kaasanlaste parima korviküti Langfordi vastu on CSKA-l panna hea kaitsja Higginsi või Kurbanovi näol. CSKA eesliin on minu arust mitmekülgsem ning ka korvi all ei tohiks Joel Freeland ja Kyle Hines kehvemaks jääda. Et rehabiliteerida ebaõnnestumist EuroCupil, on UNICS-il vaja mängida veatult, tabada viskeid hea protsendiga ning mitte lubada CSKA-l saada kergeid korve. Planeerida on seda lihtne, aga täide viia äärmiselt keeruline!"

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors