14veebruar

Nädala mäng. Avtodori motivatsioon või UNICSi seeria?

Põhiturniiri 21. nädala keskses mängus võtab Saraatovi Avtodor vastu Kaasani UNICSi.

Kes:
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 Avtodor
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS

Kus:
Venemaa, Saraatov, spordipalee Kristall (mahutavus 5500 pealtvaatajat)

Millal:
14. veebruaril 2016, kell 16.00 (Eesti aeg 15.00)

Ülekanded:
Matš! Naš sport, Ühisliiga TV

Näost näkku:
UNICS ja Avtodor alustasid omavahelist VTB Ühisliiga vastasseisu hooaja 2014/15 teises voorus. Debütant Saraatovist juhtis veel kaks ja pool minutit enne lõpusireeni 75:68, kuid lasi vastasel teha 10:0 spurdi ja kaotas 3 punktiga (78:81). Jaanuarikuiseks teise ringi heitluseks oli kõige kõrgemal tasemel kogutud juba kogemusi, asuti play-off’i kohal ning oldi üldse hoopis teine, tugevam ja kindlam meeskond. Must-valged jahmatasid Tatarimaa klubi ülisuure kiiruse ja agressiivse kaitsega, jõudes ilusa võiduni (87:69).
Kolmas Volga derbi rõõmustas oktoobris, hooaja 2015/16 esimeses ringis pingelise võitluse ja lõpusireenini kestnud intriigiga. Kord juhtis üks, kord teine, ja meeskonnad olid lisaajale lähedal. Saraatovlased olid viimastel sekunditel viigistamisele lähedal, rünnates korvi kahekesi ühe vastu. Kuid peale jäi see „üks“ – Keith Langford päästis mängu temale tavatul kombel, pannes Jevgeni Kolesnikovi viskele käe peale (66:64).

Esimese ringi mäng:

Kaader möödunust:

Intriig:
Hästi startinud Avtodoril pole praegu parimad ajad. Meeskond ei suutnud jõuda EuroCupi play-off’i ja sai Ühisliigas kolm kaotust järjest. Ebaedu viis sel hooajal juba teise treenerivahetuseni – Aleksei Vassiljevi vahetas välja Vladimir Antsiferov, kes sai lisandi „kohusetäitja“. Ses olukorras vajavad must-valged väga võitu, mis erutaks meeskonda, võtaks kuhjunud pinged maha ja lubaks alustada puhtalt lehelt.
Seda võitu pole lihtne saada. Saraatovlastele sõidab külla ülivõimsa hoo sisse saanud UNICS. Erinevalt vastasest läbisid kaasanlased EuroCupi teise etapi kaotuseta, Ühisliigas ulatub võiduseeria juba 11 mänguni. Põhiturniiril ainult kaks kaotust saanud UNICS võib Volga derbis muuta Avtodori olukorra veelgi kehvemaks. Tatarimaa meeskond jälitab endiselt tšempionaadi liidrit CSKAd.
Kaasanlased esinevad kindlalt nii kodus kui ka võõrsil. Kuid Saraatovi „Kristalli“ spordipalee faktorit ei saa alahinnata: Avtodori mängijad tegutsevad oma lärmakate ja hasartsete fännide ees agressiivselt. Kas kogunev võidunälg, äärmine motiveeritus ja koduseinad aitavad UNICSi peatada? Vastuse saame varsti teada.

Küsimus:
Milline on Jeff Brooksi ja Keith Langfordi seisund?
UNICSi liider pole veebruaris mänginud põlve- ja seljavigastuste tõttu. Sel nädalal naasis Langford treeningutele. Kaasanlaste peatreeneri Jevgeni Pašutini sõnul tahtnuks ta, et enne rasket mängu Avtodoriga löönuks ameeriklane rütmi taastamiseks kaasa EuroCupi mängus Olimpijaga. Kuid Keith ei osalenud seal. Nii et isegi oktoobrikuise mängu kangelase naasmise korral jääb tema valmisoleku tase küsimärgiks.
Pika pingiga UNICS on aga vaatamata Langfordi olulisusele oma supertäheta hakkama saanud. Avtodoril seevastu läheks ühe suursoosiku vastu Jeffrey Brooksita väga raskeks. Ameeriklane langes sarnaselt oma valge-roheliste ridadesse kuuluvale kaasmaalasele jaanuari lõpus rivist. Töökas ja tulemuslik ääremängija on oma meeskonnale väga vajalik, aga ka tagasituleku korral on temagi puhul valmisoleku küsimus õhus.

Duell:
Paul Stoll (Avtodor) Joaquin Colomi (UNICS) vastu.
Tähtmängujuhid on efektiivsuselt oma meeskondades teisel kohal ning mahuvad korvisöötude arvestuses Ühisliiga kuue parema sekka. Mõlemad otsivad esmalt sööduvõimalust, kuid ründavad seejuures efektiivselt ja koguvad palju punkte. Otsustav Stoll ja kindel Colom – niigi säravale Volga derbile paneb rosina nende hispaaniakeelsete mängujuhtide duell.

Otsene kõne:
Avtodori peatreeneri kohusetäitja Vladimir Antsiferov:
„Ees ootab hooaja üks kõige vastutusrikkamaid ja tähtsamaid mänge. UNICS on kõrgeima klassiga meeskond ja pealegi heas hoos. Kaasanlastel on palju säravaid isiksusi, aga ka meeskondlikult tegutsetakse hästi ja siit ka muljetavaldav võiduseeria.
Valmistume mänguks täie vastutustundega, meeleolu on hea. Püüame vältida vigu ja näidata oma mängu. Ootame fännidelt tuge.“

UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Tuleb tõsine lahing. Avtodor mängib koduväljakul agressiivset korvpalli, hästi joostakse kiirrünnakusse. Meie ülesanne on tegutseda kõik 40 minutit keskendunult, mängida kaitsest lähtuvalt ja kontrollida tempot.“

Ennustus:
„Usun, et võidu võtab UNICS,“ jagas oma arvamust omaaegne tuntud mängija, nii Avtodori kui ka UNICSit esindanud Sergei Tšikalkin. „Saraatovlased mängivad kodus küll julget korvpalli ja võivad alistada igaühe, kuid kaasanlaste mängijatevalik ja nende klass on tunduvalt kõrgemad, seetõttu pakun võitu külalistele Tatarimaalt. Kindlasti ootab meid ülihuvitav mäng!“

Jaga
Meeldib?
14
Sponsors