15november

Nädala mäng. Moskva – Kaasan: distantsi kontroll

Põhiturniiri 8. nädala keskses mängus võtab Moskva CSKA vastu Kaasani UNICSi.

Kes:
VTB Ühisliiga võitja 2014/15 CSKA
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS

Kus:
Venemaa, Moskva, CSKA universaalkompleks (mahutavus 5000 pealtvaatajat)

Millal:
16. novembril 2015, kell 19.00 (Eesti aeg 18.00)

Ülekanded:
NTV+, VTB Ühisliiga koduleht

Näost näkku:
CSKA ja UNICSi vastasseisul on rikkalik ajalugu – need kaks klubi on korduvalt mänginud omavahel kõige kõrgemate kohtade peale. Puna-sinised on omavahelistes mängudes peal 65:16.
VTB Ühisliiga raames on meeskonnad mänginud 9 korral (8:1 moskvalaste kasuks, UNICS sai ainsa võidu jaanuaris 2011). Viimati kohtuti play-off’is 2014. aasta poolfinaalis, kui armeelased võitsid pingelise seeria kõik kolm mängu (92:90, 65:61, 92:86). Mullusel põhihooajal sai CSKA alati vastu hakkavast vastasest taas jagu. Kui Moskvas näitas Dimitris Itoudise meeskond vaat et ideaalset korvpalli (75:51), siis Kaasanis käis võitlus lõpusireenini (75:73).

Кaader möödunust:

Intriig:
CSKA ei suutnud eelmisel nädalal jätkata Euroliiga võiduseeriat, kaotades kodus Hispaania klubile Unicaja, kes jätkab tol võistlusel nüüd ainsana kaotuseta. Armeelastest maksimalistidele oli see ebameeldiv hetk, ehkki eelmisel esmaspäeval tugevdasid nad oma positsiooni Ühisliigas, alistades Krasnodaris peetud kõvas võitluses Lokomotiv-Kubani. Puna-siniste meeleolu rikuvad ka vigastused – Joel Freeland ja Viktor Hrjapa on endiselt laatsaretis. Kuid see kõik muudab CSKA ainult näljasemaks ja ohtlikumaks – kaks oma fännide eest järjest saadavat kaotust ei kuulu kindlasti valitseva meistri plaanidesse.
UNICS seevastu sai kolmapäeval euroareenil tähtsa võidu, mängides EuroCupil üle Türgi klubi Trabzonspor. Kaasanlased parandasid seal pärast kaht eelmist kaotust oma positsiooni, asudes tihedas alagrupis 3. kohale. Ühisliigas on valge-roheliste seis rõõmustavam, võiduseeria on juba viie mängu pikkune. Seda pole lihtne jätkata, sest Jevgeni Pašutini hoolealuseid ootab viiemänguline seeria, kus peale CSKA kohtutakse veel Himki, Nižni Novgorodi, Kalevi ja Lokomotiv-Kubaniga. Kaasanlased, kes juba pikka aega pole Moskvast pärit printsipiaalsest vastasest jagu saanud, läheb mängule vastu tugevas koosseisus. UNICS teeb kõik, et alustada mängugraafikust tulenevat keerulist perioodi võiduga.

Küsimus:
CSKA pole tänavusel hooajal Ühisliigas kaotanud veel kodus, UNICS võõrsil. Kumb seeria jätkub?
Armeelased on omal väljakul traditsiooniliselt tugevad: üle on mängitud Krasnõi Oktjabr, Himki ja Kalev. UNICS tunneb end võõrsil mugavalt, alistades Astana, Bisonsi ja Vita. Pärast esmaspäevast mängu vahetub üks number „0“ numbri „1“ vastu.

Duell:
Nando De Colo (CSKA) Keith Langfordi (UNICS) vastu.
Supertagamängijaid pole vaja täiendavalt tutvustada. Prantslane ja ameeriklane on hooaega alustanud hiilgavas stiilis, esitades peadpööritavaid etendusi ja osaledes ilukorvides. Kaks nii oma meeskondade kui ka terve põhiturniiri parimat korvikütti De Colo (mängus keskmiselt 20,2 punkti) ja Langford (24,3) on seni võrdse kahepunktivisete tabavusprotsendiga (57) ega ole jätnud oma vastastele võimalusi. Tähtmängijate duell kujuneb terve mängunädala kaunistuseks.

Otsene kõne
CSKA peatreener Dimirtris Itoudis:
„Meie vastu astub väga hea ja andekas meeskond. Peame kõik 40 minutit ühtselt tegutsema ja olema valmis võitluseks, eriti kaitses. Selle mängu võtmesõna ongi kaitse, sest UNICS on rünnakul väga ohtlik.“

UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Sõidame Moskvasse oma parimat mängu näitama – aktiivset ja vaatemängulist, kaitsest lähtuvat korvpalli. Maksimumi saavutamiseks peame kõik mängu panema. Peame armeelastel muutma palli suunamise rünnakul maksimaalselt keeruliseks, samuti ei tohi nende liidrid saada vabalt hingata. Peame mängima Pjotr Gubanovi ja Vadim Paninita, kes on vigastusega rivist väljas vastavalt kaheks ja üheks nädalaks.“

Ennustus
„UNICS on äärmiselt motiveeritud ja arvan, et kaasanlastel on head võimalused – meeskonna koosseis on väga väärikas,“ leiab omal ajal CSKAs ja UNICSis mänginud Lokomotiv-Kubani tagamängija Sergei Bõkov. „Kui nad leiavad oma rütmi, võivad alistada iga vastase. Palju sõltub UNICSi põhilise rünnakujõu Keith Langfordi seisundist. Kaasanlaste esimene asi on selgeks teha, kuidas mängida Teodosici ja De Colo vastu – nood kaks ei võitle sel hooajal mitte ainult terve Euroopaga, vaid nagu ka teineteisega CSKA liidri tiitlile. Armeelaste kahjuks räägib raske mängugraafik. Mõistagi püüavad nad pärast Unicajalt saadud kaotust kõigest jõust, et mitte kaotada kaht mängu järjest. Tulemust ma ennustama ei hakka, sel pole mõtet. Kuid kõik teavad, et paberil on CSKA koosseis Euroopa tugevaim.“

Jaga
Meeldib?
12
Sponsors