07veebruar

Nädala mäng. Švedi kuraas ja Teodosici maagia

Põhiturniiri 20. nädala keskses mängus võtab Moskva oblasti Himki vastu Moskva CSKA.

Kes:
VTB Ühisliiga finalist 2014/15, EuroCupi võitja 2014/15 Himki
vs
VTB Ühisliiga võitja 2014/15 CSKA

Kus:
Venemaa, Himki, BTMO (mahutavus 4000 pealtvaatajat)

Millal:
8. veebruaril 2016, kell 19.00 (Eesti aeg 18.00)

Ülekanded:
Matš TV, Matš! Naš sport, Ühisliiga TV

Näost näkku:
CSKA ja Himki on omavahel pidanud 85 mängu. Armeelased juhivad suure vahega 68:17. Need meeskonnad on VTB Ühisliiga raames korduvalt kohtunud ja paljud mängud on saanud turniiri klassikaks. Meenutagem ainult eelmise hooaja põhiturniiri teise ringi mängu. Aasta üks huvitavamaid mänge kuulus tänu Tyrese Rice’i sekund enne sireeni tabanud kaugviskele Himkile (107:104). See oli Moskva oblasti klubi ainus mullune õnnestumine duellis CSKAga. Esimeses ringis võitsid armeelased 78:60, veelgi tugevamalt löödi vastast aga finaalseerias. Himki ei suutnud järjekordselt otsustavates mängudes põhimõttelisele vastasele vastu seista. Armeelaste kolm kindlat võitu tõid neile viienda meistritiitli.
Tänavusel hooajal on meeskonnad kohtunud juba kahel korral. Põhiturniiri esimeses ringis said armeelased varakult kahekohalise edumaa ja kontrollisid mängu pikka aega kindlalt. Himki ärkas viimasel veerandil, viigistas 5 minutit enne lõppu seisu, kuid lõpp kuulus valitsevale meistrile. Himki võttis Euroliiga TOP 16 etapil revanši. Esitati järjekordne superetendus, kus Himkile tõi võidu Aleksei Švedi sekund enne sireeni tabanud vise (91:89).

Kaader möödunust:

Intriig:
Hooaeg on kõrgpunktis, Himki ja CSKA on õigustanud hooajaeelseid jutte – kaks eelmise hooaja finalisti asuvad sündmuste keskpunktis ja võitlevad kõige kõrgemate kohtade eest. Armeelased on võitnud 19 mängust 18 ja juhivad kindlalt Ühisliiga turniiritabelit. Himkilased on näitajaga 14-3 kolmandal kohal. Puna-sinistel on seljataga ka 15-mänguline võiduseeria. Seega läheneb CSKA üha – näis, et igavesele – rekordile, mille Himki püstitas hooajal 2013/14 (18 võitu järjest). Nädal tagasi esimese Ühisliiga treenerina 100 võiduni jõudnud Rimas Kurtinaitise hoolealused püüavad oma rekordit kaitsta ning arvatavasti on tegemist ka viimase võimalusega võidelda armeelastega põhiturniiri esikoha eest. CSKA ees seisab vastupidine ülesanne.
Mägede taga pole ka (26. veebruaril) meeskondade kordusmängu Euroliiga TOP 16 etapil. Seriaalis CSKA – Himki võtab järjekordne hooaeg tuure üles. Kõik korvpallisõbrad loodavad, et kulminatsioon saabub taas kevadel, VTB Ühisliiga play-off’is.
Endistele armeelastele Sergei Monjale, Jegor Vjaltsevile ja Aleksei Švedile lisandus Himkis hiljuti Dmitri Sokolov. Keskmängija kohanes meeskonnaga kiiresti ja tõi kasu juba puna-sinistega Euroliigas peetud mängus. CSKA meestest on tõusnud heasse vormi kolla-siniste endine kapten Vitali Fridzon, kes tunnistati Ühisliiga jaanuari parimaks venelasest mängijaks.

Küsimus:
Kas Himki saab hakkama CSKA mängualguse survega?
Praktika näitab, et CSKA suudab Himkile sageli suruda juba esimestel veerandaegadel oma tahtmise peale. Näiteid pole vaja kaugelt otsida. Niimoodi möödus viimane finaalseeria. Esimene mäng, kus armeelased juhtisid 10-minutilise mängu järel 17 punktiga, vajutas tervele 2015. aasta otsustavale vastasseisule pitseri. Ka tänavuse hooaja esimese ringi mängus said puna-sinised kiirelt kahekohalise edumaa. Kuid mängulõpud on pigem kaldunud himkilaste poolele – kohe tulevad silme ette James Augustine’i ja Rice’i lõpusekundivisked. Arvatavasti püüab CSKA selgi korral murda Himki äkkrünnakuga.

Duell:
Aleksei Šved (Himki) Miloš Teodosici (CSKA) vastu.
Esimese ringi võidukas mängus oli CSKA suuremaid vedajaid Teodosic, Šved jäi siis varju. Aleksei vastas väärikalt Euroliigas, kogudes 28 punkti, 5 korvisöötu ja võiduviske. Nüüd lähevad kaks supertähte taas vastamisi. Venelane on pärast mõnda aega kestnud kohanemist hakanud ootusi õigustama, saanud Himki üheks liidriks ja hoiab taset. Serblane paneb Švedi kuraasile ja hasardile vastu oma imelised organisaatorivõimed. Kaks suurepärases vormis olevat Vana Maailma tipptagamängijat püüavad eepilises vastasseisus ajalugu teha.

Otsene kõne:
Himki peatreener Rimas Kurtinaitis:
„Jõudsime Kreekast alles laupäeva õhtul tagasi ja vaatasime pühapäeva hommikul Olympiacosega peetud mängu videot, et noid vigu mitte korrata. Valmistume mänguks CSKAga plaanipäraselt. Teame, kuidas armeelased mängivad. Neile pole oluline, kas ollakse kodus või võõrsil, nad mängivad igal pool soliidselt. Nad on De Colo ja Vorontsevitši rivvinaasmisega muutunud veelgi tugevamaks. Meie anname iga kord lahingu, võitleme ka sel korral – seda enam, et mängime koduväljakul ja psühholoogiline eelis on meil.“

CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Himki on meie üks põhikonkurente. Austame vastast, neil on väga hea meeskond. CSKA on nendega pidanud juba kaks mängu ning neid ootab Euroliigas ja VTB Ühisliigas ees veelgi. Peame neis mängudes säilitama keskendatuse ja võitlema kõik 40 minutit. Tean, et eelseisvat mängu ootab terve Euroopa, seda näidatakse paljudes riikides. Detailidest võib pikalt rääkida, kuid lõpuks sõltub palju üksikutest mängijatest ja nende moraalsest valmisolekust. Loodan, et armeelased näitavad oma kõrget klassi.“

Ennustus
„Ootan kõva võitlust, ühepoolset mängu ei tule kindlasti,“ arvab Souli olümpiavõitja Sergei Tarakanov. „Arvestades asjaolu, et CSKA on Himkile eriline ärritaja, on mäng Moskva oblasti klubile eriline. Mulle meeldib, et VTB Ühisliigas võivad kõik 4-5 esimest meeskonda üksteist võita, seetõttu kaunistab Himki ja CSKA lahing seda tšempionaati. Armeelased on heas hoos ja peaaegu parimas koosseisus (puudub ainult Korobkov), seetõttu on neil veidi suuremad eduvõimalused. Himki poolel on entusiasm, võidutahe, CSKA alistamise kogemus ja kodusaal. Kokkuvõttes – ootan ülihuvitavat heitlust.“ 

Jaga
Meeldib?
13
Sponsors