07märts

Nädala mäng. Kas Loko kuraas või Himki iseloom?

Põhiturniiri 24. nädala keskses mängus võtab Krasnodari Lokomotiv-Kuban vastu Moskva oblasti Himki.

Kes:
VTB Ühisliiga poolfinalist 2014/15 Lokomotiv-Kuban
vs
VTB Ühisliiga finalist 2014/15 Himki

Kus:
Venemaa, Krasnodar, Basket-hall (mahutavus 7500 pealtvaatajat)

Millal:
7. märtsil 2016, kell 15.00 (Eesti aeg 14.00)

Ülekanded:
Matš TV (Venemaa), Ühisliiga TV

Näost näkku:
See vastasseis kogub VTB Ühisliiga raames alles hoogu. Huvitava asjaoluna toimus suurem osa kohtumistest (8st 5) 2015. aasta dramaatilises poolfinaalis. Moskva oblasti klubi suutis siis Tyrese Rice’i vedamisel viiendas mängus Loko vastupanu murda. Sel hooajal kaotasid kubanlased Himkis jälle – suurepärases kahe lisaajaga šõus, kus Aleksei Šved hiiilgas 32 punkti ja 12 korvisööduga. Tolles kohtumises oli Krasnodari meeskond küll nõrgestatud, isiklikel põhjustel jäi eemale peatreener Georgios Bartzokas. Seda huvitavam tuleb uus vastasseis, millele mõlemad lähevad vastu parimas koosseisus.

Kaader möödunust:

Esimese ringi mäng:

Intriig:
Lokomotiv-Kuban läheb iga mänguga üha võimsamaks. Kui Bartzokas pani läbimatu kaitse püsti praktiliselt hooaja algusest saati, siis kahel viimasel kuul on ka raudteelaste rünnak muutunud oluliselt efektiivsemaks. Tulemusena on kubanlased tõusnud 6. kohalt kolmandaks, võitnud 11 mängu järjest, sealhulgas valitsevat meistrit CSKAd. Ka Euroliigas ei jää Krasnodar sellest graafikust maha, mängides üle nimekaid klubisid ja tehes juba Final Fouri koha avalduse.
Himki on samal ajal oma veebruarikuu august välja tulemas. Esimeseks „pääsukeseks“ sel teel oli Euroliigas saadud võit Barcelona üle – himkilased juhtisid vahepeal 23 punktiga ja säilitasid kahekohalise vahe lõpuni, tasudes esimese ringi kaotuse eest. Nii et Krasnodaris heitlevad klubid, kes on edukad mitte ainult kodusel, vaid ka rahvusvahelisel areenil.
Tähtsaim on siiski võitlus kolmanda tabelikoha eest, mis veel hiljuti oli Himki käes. Rimas Kurtinaitise hoolealused tahavad kaotatut mõistagi tagasi võita, kuid ka Loko teeb kõik, et mitte anda järgmiste kõrguste vallutamise lähtepositsiooni käest.

Küsimus:
Kas Loko kaitse või Himki rünnak?
Lokomotiv on hooaja algusest saati olnud üks kõige võimsama kaitsesüsteemiga meeskondi mitte ainult VTB Ühisliigas, vaid terves Euroopas. Raudteelased lasevad endale mängus visata vaid 72 punkti – parem on ainult CSKA tulemus (71.4). Viimati peatas Bartzokase sein Türgi klubi Anadolu Efese, lastes neil visata ainult 61 punkti. Moskva oblasti meeskond hiilgab aga rünnakuga: mängus 97,8 punkti tähenduab Ühisliigas esikohta ning korralikku vahet teisel kohal asuvate armeelastega (95,4). Esimese ringi mängus osutus rünnak kaitsest paremaks – Himki on seni ainsana suutnud kubanlaste vastu visata üle 100 punkti. Kas puna-roheliste kaitsevallid peavad Moskva oblasti meeskonna ohtlikule rünnakule seekord paremini vastu?

Duell:
Malcolm Delaney (Lokomotiv-Kuban) Tyrese Rice’i (Himki) vastu.
Krasnodarlaste tagamängija teeb suurepärast hooaega, olles üks peamisi Euroliiga MVP tiitli kandidaate. Vaatamata VTB Ühisliiga veebruari MVP Anthony Randolphi meeletule arengule on just mängujuht ikkagi Loko liikumapanevaks jõuks nii rünnakul kui ka kaitses, mida ta tõestas ka eelmisel nädalal, kogudes CSKA võimsa tagaliini vastu 17 ja Efese vastu 19 punkti. Kui Himki suurim korvikütt on Aleksei Šved, siis Ühisliiga parima rünnaku korraldamine lasub ikkagi Rice’i õlul. Ja Himki mängujuht saab selle kohustusega eeskujulikult hakkama – keskmiselt 7,45 korvisöötu mängus tähendab ses vallas esikohta. Esimese ringi mängus lõppes playmaker’ite duell Rice’i võiduga – ta keeras ona Kubani kolleegi hapnikukraani täiesti kinni, lubades tollel tabada 17 viskest ainult 3. Pole kahtlust, et Delaney ihkab revanši.

Otsene kõne:
Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas:
„Himki on Euroopa ühe parema rünnakuga meeskondi ja meie võtmevastane heitluses VTB Ühisliiga kõrgete kohtade eest. Me ei tohi Himkiga võidelda seal, kus nemad on tugevad – kiirrünnakutes, tagameeste individuaalses mängus. Vastasel korral jääb meile vähe võimalusi. Oskame vastastele oma mängu ja rütmi peale suruda ja seda tuleb teha ka kohtumises Himkiga.“

Himki peatreener Rimas Kurtinaitis:
„Lokomotiv on praegu heas vormis ja tõusuteel, lisaks mängib kodus. Meil läheb raskeks, kuid taganeda pole kuhugi, peame kaotatu tasa tegema. Krasnodarlastel on pikk koosseis, kaugvisked tabavad hästi, nad mängivad kiirelt ja distsiplineeritult. Ise tahaksin kasutada suuremat arvu mängijaid, sest viimased mängud on olnud pingelised ja oleme ajanud läbi kaheksa mehega. Mänguplaan on välja töötatud. Ning nagu ka Barcelona vastu, tuleb väljamõeldu samasuguse häälestatuse ja tahtmisega ka ellu viia. Me ei pakkunud mängus Kataloonia klubiga eriti midagi uut, kuid muutusime agressiivsemaks, teravamaks ja vastutustundlikumaks. Arvan, et kõik mõistavad, et usun meie mängijatesse.“

Ennustus:
„Eelistan ses kohtumises kubanlasi,“ ütles 2007. aasta Euroopa meister, omal ajal nii Lokos kui ka Himkis mänginud Nikita Morgunov. „Leian, et Lokomotiv-Kuban on praegu VTB Ühisliiga parim meeskond. Krasnodarlased said hooaja alguses liiga palju kaotusi, seetõttu nad ei kavatse rohkem punkte ära anda. Himki oli teatud psühholoogilises augus, kuid Barcelona üle saadud võit tõstis nende tuju. Ootan esmaspäeval tõelist lahingut!“

Jaga
Meeldib?
14
Sponsors