28aprill

Nädala mäng. Kes tuleb kolmandaks?

Põhiturniiri viimases mängus võtab Peterburi Zenit vastu Krasnodari Lokomotiv-Kubani.

Кes:
VTB Ühisliiga 2014/15 veerandfinalist Zenit
vs
VTB Ühisliiga 2014/15 poolfinalist Lokomotiv-Kuban

Kus:
Venemaa, Peterburi, Sibur Arena (mahutab 7044 pealtvaatajat)

Millal:
28 aprill, 20:00

Ülekanded:
Мatch TV (Venemaa), Маtch! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV

Face to face:
Zeniti ja "Loko" vastasseis algas üsna hiljuti hooajal 2014/15. Seni pole kohtumised kulgenud Peterburi klubi jaoks edukalt: kubanlased on neid alistanud kõigis kolmes omavahelises mängus, kusjuures mullu kevadel koguni 22 punktiga. Kuid tasub märkida, et see oli piiterlaste debüüthooaeg Ühisliigas. Käesoleval hooajal hakkas Zenit esimese ringi mängus kõvasti vastu, kuid Anthony Randolphi edukas tegutsemine kohtumise lõpus tõi võidu raudteelastele. Tollal olid meeskonnad tabelis üsna erineval positsioonil - Zenit teisel ja "Loko" alles seitsmendal kohal. Tõsi, pärast seda edu võitsid kubanlased veel üheksa mängu järjest ja säilitasid viimase vooruni võimaluse tõusta esikolmikusse.

Esimese ringi mäng:

Кaader minevikust:

Intriig:
Kohtumise peamine intriig seisneb selles, et võitja saab kolmanda koha ja kohtub play-offis Avtodoriga, aga kaotaja läheb kokku Himkiga ning edu korral ootab teda poolfinaalis tõenäoliselt CSKA (kui ta alistab Tšehhi Nymburki).
Sel nädalal "Loko" juba rõõmustas tuhandeid oma fänne ja ka teisi Venemaa korvpalli pöidlahoidjaid, kui alistas Euroliiga veerandfinaali otsustavas mängus FC Barcelona. Esimest korda osalevad selle turniiri Final Fouris kaks Venemaa klubi - CSKA ja "Loko" Kuid raudteelaste jaoks tähendas see ka täiendavat füüsilist ja emotsionaalset koormust, kui Zenit valmistus mänguks oma plaanilises režiimis. Teisest küljest pole kalender sel kevadel ka sinivalgetele halastanud - Vassili Karasjovi meeskonnal tuli vahel mängida vaid kahepäevase pausi järel.

Küsimus:
"Loko" kaitse või Zeniti rünnak?
Piiterlased on hooaja algusest peale demonstreerinud eredat kiiret korvpalli, mida nõuab neilt juhendaja. Praegu on Zenit keskmiselt 89,3 punktiga ühest mängust resultatiivsuse poolest Liigas kolmandal kohal, jäädes alla vaid suurklubidele CSKA-le ja Himkile. Täiesti vastupidist mängu ehitab Krasnodaris Georgios Barzokas. Tema meeskonna kaitse on vaieldamatult Liiga parim ja arvatavasti isegi Euroopa üks parimaid. Meenutame, et otsustavas mängus Barcelonaga lubasid kubanlased vastasel viimasel veerandil koguda ainult... 5 punkti! Seni on Lokomotivil ka kõigis kolmes mängus Zenitiga õnnestunud Neevalinn tiimi rünnakut vaos hoida - piiterlased on "Loko" vastu kogunud keskmiselt 69,3 punkti mängust.

Duell:
Ryan Toolson (Zenit) Anthony Randolphi (Lokomotiv-Kuban) vastu
Kuigi piiterlaste tagamängija ja krasnodarlaste pikk ei lähe positsiooni tõttu väljakul teineteisega otseselt vastamisi, võib just nende duell otsustada mängu saatuse. Hooaja tähtsaimaks ajaks on mõlemad mängijad jõudnud suurepärasesse vormi. Äsja tõi Toolson Kalevi vastu meeskonnale 33 punkti. Ilma Randolphi kangelastegudeta 4. mängu lisaajal Barcelona vastu poleks "Lokol" olnud asja Euroliiga Final Fouri. Mõlemad korvpallurid pretendeerivad Ühisliiga aprillikuu MVP nimetusele ning arvatavasti see, kes rohkem särab eelseisvas mängus, omab suuri lootusi see tiitel võita.

Otsene kõne:
Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
"Et "Loko" pidas teisipäeval otsustava veerandfinaalmängu Euroliigas on meile kahtlemata pluss. Olime ise samas olukorras, kui tegime kaasa Venemaa karikavõistlustel. Tean, mida tähendab mängida kaks olulist mängu järjest. Teisest küljest on Lokomotiv üsna ühtlane meeskond, kelle kõik 12 meest võivad tulla ja otsustavat rolli mängida. Nende pink ei ole lühike. Meeskonnas on ka palju Venemaa koondise tasemel pallureid: Voronov, Bõkov, Zubkov. Olen kindel, et "Loko" leiab, kellega mängida. Kui mõni mees on väsinud, leidub temast värskem, ehkki olukord on neile kindlasti raske."

Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Barzokas:
"Meid ootab vastutusrikas mäng. Peame suutma lühikese aja jooksul taastada jõuvarud pärast Euroliiga mängu Barcelonaga. Meil ei saa olema kerge, kuid hooaja praegusel etapil nõutakse kõigilt täiendavaid jõuvarusid."

Prognoos
"Täna saame teada, kes tuleb põhihooajal kolmandaks," märkis 2007. aasta Euroopa meister Nikita Morgunov. "Võitja teenib lihtsama kalendri ja kergemad vastased play-offis, kaotajat ootab aga Himki ning seejärel ilmselt CSKA.
Kuna Zenit langes eurokarikal varakult välja, on nad keskendunud ainult heale tulemusele VTB Ühisliigas ning neil on rohkem aega ettevalmistuseks. Kubanlased on pannud kogu jõu Euroliiga mängudesse. Paberil on Lokomotivi koosseis Zeniti omast võimsam, aga 5. mäng seerias Barcelonaga kurnas krasnodarlaste liidreid. Lisaks ei ole Georgios Barzokas kasutanud kõiki mängijaid ning algviisik on pidevalt püsinud samana. Samuti tuleb krasnodarlastel lennata Peterburisse, mis veelgi jõuvarusid ära võtab.
Tuleb huvitav mäng, kuid Lokomotiv-Kubani füüsiline ja moraalne väsimus annab rohkem võidušansse Zenitile."

Jaga
Meeldib?
18
Sponsors