30jaanuar

Nädala mäng. Nymburki kindlus või UNICS-i müürilõhkuja

Meistrivõistluste põhiturniiri 19. mängunädala keskses matšis võtab Tšehhi Nymburk vastu Venemaa UNICS-i.

Kes:
Hooaja 2014/15 Tšehhi meister ja karikavõitja Nymburk
vs
Hooaja 2014/15 VTB Ühisliiga veerandfinalist UNICS

Kus:
Tšehhi, Nymburk, SC Nymburk (mahutab 2000 pealtvaatajat)

Millal:
31. jaanuar 2016, kell 18:00 (Eesti aeg 19:00)

Ülekanded:
TV Nova Sport (Tšehhi), Matš! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV

Face to face:
Nymburki ja UNICS-i vastasseis pole veel kuigi pikaajaline, aga siiski ajalugu. Omavaheliste mängude kroonikat peetakse 2013. aasta detsembrist ning selle aja jooksul on põhiturniiril mängitud viis korda ja kõigis kohtumistes on UNICS võitnud. Viimati kohtusid meeskonnad käesoleva hooaja esimeses ringis ja tookord ei tulnud võit kaasanlastele kergelt – pingeline heitlus kestis viimase veerandajani.

Kaader minevikust: 

Intriig:
Tatarstani pealinna klubi alustas turniiri vaevaliselt, saavutades korralikke tulemusi üsna ebastabiilse mänguga. UNICS-i suurte raskustega saadud võit Nymburki üle esimeses ringis kuulub just nimelt sellesse perioodi. Kuid kaasanlased on stardiraskustest ammu üle saanud ja kerkinud turniiritabelis mitte ainult VTB Ühisliigas, vaid ka Euroopas. Praegu asuvad kaasanlased CSKA järel teisel kohal, neil on Liiga paremuselt kolmas rünnak (89,4 punkti) ja kaitse (75,4). Kirsiks tordil sai UNICS-i äsjane võit Tel Avivi Maccabi üle EuroCupi sarjas – Jevgeni Pašutini meeskond mängis nimeka vastase kindlalt üle, pääses 1/8 finaali ja on nüüd turniiri üks peamisi favoriite.
Kuid vastupidiselt on Tšehhi meeskond pidurdunud. Võidud vahelduvad kaotustega ja Ronen Ginzburgi meeskond püsib esikaheksas peamiselt tänu sügisel saavutatud edule. Muidugi ei tasu Nymburki alahinnata: kodus on tšehhid tänavu kaotanud kaheksast mängust vaid ühe, jäädes detsembris alla CSKA-le.

Küsimus:
Kas Nymburk suudab võita tabeli ülemise osa meeskonda?
Sel hooajal on tšehhid 8 korda kohtunud meeskondadega, kes praegu asuvad esikaheksas. Neis mängudes on Nymburk teeninud vaid kaks võitu: üsnagi sensatsioonilise Lokomotivi üle teises voorus ja vigastustest räsitud Nižni Novgorodi üle jaanuari keskel. Teises ringis „Loko“, aga samuti CSKA, Himki ja Avtodori vastu sai Ronen Ginzburgi meeskond üpris mõjusa kaotuse. Kohtumine UNICS-iga on Nymburkile kui tõehetk – kui tšehhid soovivad liidrite hulka naasta, on neil kodus vaja potentsiaalne konkurent alistada.

Duell:
Michael Dixon (Nymburk) Keith Langfordi (UNICS) vastu.
Mõlemad ameeriklased on oma meeskonna resultatiivseimad.ja praegu suurepärases vormis. Michael Dixon oli kaotatud kohtumises „Lokoga“ tšehhide aktiivseim mees ja sai hakkama väikese šedöövriga – viskas koos vaheajasireeniga korvi oma väljakupoolelt. Langford aga ei kogu ainult punkte, vaid on meeskonna võtmemängija ka otsustavatel hetkedel. Nende tiiimide esimese ringi mängus sai kangelaseks Joaquim Colom, aga ka Langford andis kaaluka panuse – tema energia ja täpsed tabamused teisel poolajal aitasid kaasanlastel visa vastase ära suruda.

Otsene kõne:
Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Meie vastasel on Euroliiga tasemel koosseis ja pikk pink. UNICS on praegu hiilgavas vormis – VTB Ühisliigas pole kaotanud 9 mängu järjest. Keith Langford demonstreerib ehk isegi oma karjääri parimat mängu. Vastasel praktiliselt pole nõrku kohti, kuid üritame neid leida. Nymburk on kodus alati tugevam ja võib vastu hakata igale meeskonnale. Vaatame, kas see õnnestub UNICS-i vastu – anname selleks maksimumi.“

UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Meid ootab raske külaskäik Tšehhimaale, aga meie eesmärk on võit. Peame pöörama kogu oma tähelepanu Nymburki snaipritele ja mitte laskma neil kolmese joone taga vabalt hingata. Tähtis on peatada ka „lõvide“ kiirrünnakuid, kontrollida mängurütmi. Püüame omakorda rõhuda vastase nõrkadele kohtadele – saavutada edu lauas ja panna rünnakul pall kiiresti käima.

Prognoos:
„UNICS on selle kohtumise favoriit,“ leiab tšehhi legendaarne keskmängija, VTB ametlik esindaja Euroliigas, FIBA-s ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides Jiri Zidek. „Kaasanlastel on täht igal positsioonil. Eriti on seda märgata korvi all. Parahhovski, Kaimakoglou, Banic – neid pikki on äärmiselt raske peatada. Kui oma õige rütmi leiab Keith Langford, on UNICS sootuks pidurdamatu. Nymburki šanss peitub selles, et meeskond mängib kodus – kui „lõvid“ suudavad lauavõitluses vastu hakata, kontrollivad mängutempot ja tabavad hästi kaugelt, võib loota põnevale heitlusele. Loodan, et parimast küljest näidab ennast Michael Dixon, kes on praegu suurepärases vormis.“

 

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors