27veebruar

Nädala mäng. CSKA ja Loko: täiskäigul!

Põhiturniiri 23. nädala keskses mängus võtab Moskva CSKA vastu Krasnodari Lokomotiv-Kubani.

Kes:
VTB Ühisliiga võitja 2014/15 CSKA
vs
VTB Ühisliiga poolfinalist 2014/15 Lokomotiv-Kuban

Kus:
Venemaa, Moskva, CSKA universaalkompleks (mahutavus 5000 pealtvaatajat)

Millal:
28. veebruaril 2016, kell 19.00 (Eesti aeg 18.00)

Ülekanded:
Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV

Näost näkku:
Vaatamata asjaolule, et armeelased juhivad omavahelises vastasseisus kindlalt (kõigi aegade jooksul 46:7, VTB Ühisliiga raames 11:5), on CSKA ja Lokomotiv-Kubani viimaste hooaegade vastasseisud olnud tõeliselt põhimõttelised ja haaravad. Säravad rünnakupuhangud või betoonkaitse, palju ilunumbreid või uskumatu come-back – kuidas ka nende meeskondade mängud ei kulgeks, ei jäta need fänne mingil juhul ükskõikseks. Pole juhus, et Ühisliiga üks kõige säravamaid play-off-seeriaid peeti just nende meeskondade vahel, kui CSKA kaotas 2014. aastal kaks esimest mängu, kuid suutis seejärel initsiatiivi haarata ja võita seeria ning lõpuks ka tiitli. Ei unune ka eelmine hooaeg, kui CSKA ei saanud hakkama Anthony Randolphiga ja Loko võitis mõlemad põhiturniiri mängud. Käesoleva tšempionaadi Krasnodaris peetud esimese ringi mängus võttis CSKA nende kaotuste eest veenva revanši. Milline süžee tuleb sel korral? 

Esimese ringi mäng:

Kaader möödunust:

Intriig:
Armeelased on saanud sisse nendele tavapärase superhoo. Just CSKA võttis äsja enda nimele Ühisliiga kõigi aegade pikima võiduseeria – 19 võitu. Moskvalasi ei suuda peatada ka paljud Euroliiga meeskonnad – Dimitris Itoudise meeskond jagab vahegrupis koos Hispaania klubiga Laboral Kutxa esikohta. Lisaks sellele pole puna-siniste fännide rõõmuks praegu vigastatuid ning kõik mehed on sulanud mängujoonisesse – Itoudise rotatsioon töötab sajaprotsendiliselt. „Puna-sinise masina“ peatamine tähendab praegu kangelaslikku saavutust.
Krasnodari korvpallurid on selle mäetipu vallutamiseks aga valmis. Nagu varem märgitud, olid nad eelmisel hooajal ainsad, kes suutsid Ühisliiga põhiturniiril CSKA kahel korral üle mängida. Seejuures on Lokomotiv-Kuban teinud aastaga suure sammu edasi. Uue juhendaja Georgios Bartzokase, kelle jaoks on vastasseis Itoudisega eriti põhimõtteline, käe all näitavad puna-rohelised Euroliigas samuti suurepärast korvpalli ning ka VTB Ühisliigas on saadud juba 10 võitu järjest. CSKAga Moskvas peetav lahing tähendab Lokole parimat võimalust oma ambitsioonide kinnitamiseks ja tõestamiseks, et nad suudavad ükskõik millises saalis mängida üle igal tasemel võistkonna.

Küsimus:
Kas Lokomotiv-Kuban suudab tabada kaugelt hea protsendiga?
Krasnodarlased jõudsid Dontaye Draperi ja Ryan Broekhoffi vedamisel kolmepunktivisete tabavusprotsendi poolest (40%) Ühisliiga esikolmikusse, Matt Janningi lisandumisega (tabas oma kolmes esimeses mängus kaugelt 14st 9) muututi aga veelgi ohtlikumaks. Kui Georgios Bartzokase hoolealused leiavad ka mängus CSKAga vabad viskekohad ja tabavad harjumuspärase kindlusega, tekivad võõrustajatel tõsised probleemid.

Duell:
Andrei Vorontsevitš (CSKA) Anthony Randolphi (Lokomotiv-Kuban) vastu.
Vorontsevitš ja Randolph on mängulises plaanis väga sarnased – kiired, head lauavõitlejad ja soliidse viskega. Isegi piisavalt paljude säravate tagamängijate olemasolul on nende kahe mängija mõju CSKA-le ja Lokole raske ülehinnata. Näiteks on armeelased kohtunud tänavu Himkiga neljal korral ning kaotasid vaid siis, kui mängul polnud Vorontsevitšit. Ka „raudteelased“ ei suutnud oma eesliiniässata Ühisliiga eelmise aasta poolfinaalis Himkit üle mängida, kaotades seeria 2:3. Seda ei saa nimetada kokkulangevuseks.

Otsene kõne
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Meid ootab väga raske mäng – Loko mängib praegu suurepäraselt nii Euroliigas kui ka VTB Ühisliigas. Meie esimese kohtumisega võrreldes on muutunud palju. Lokos ei mängi enam Fessenko, rivvi on naasnud Randolph. Lisaks värbasid krasnodarlased snaiper Janningi. Meil polnud tolles mängus Hrjapat, Higginsit ega Freelandi. Ootame keerulist vastasseisu. Loko tegutseb suurepäraselt kaitses, lisaks loovad nad rünnakul tänu eeskujulikule söödumängule häid võimalusi. Peame nii rünnakul kui ka kaitses olema agressiivsed. Kogu 40 minuti jooksul tuleb hästi keskenduda ja olla motiveeritud. Meid aitavad koduseinad – praegu on hooajal käes väga vastutusrikas aeg ja iga mäng on kui finaal.“

Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas:
„Alustame rasket mängudeseeriat mitme Euroopa tippmeeskonna vastu, esimeseks vastaseks on CSKA. See meeskond tegutseb rünnakul suurepäraselt, pole kaitses sellest kehvem, neil on suurepärane kooslus kogemustest ja talendist, nad oskavad tegutseda terve mängu jooksul stabiilselt. Sellele on võimalik ainult ühel moel vastu saada – suruda oma mänguplaan vastasele peale ega langetada ühelgi hetkel mängutempot.“

Ennustus
„Arvan, et armeelased mängivad ikkagi oma printsipiaalse Kubanimaa vastase üle,“ märkis endine CSKA ja Lokomotiv-Kubani keskmängija Aleksei Savrasenko. „Tuleb huvitav, särav ja haarav mäng, fännid jäävad rahule. Loko ja CSKA mängivad kõrgeimal tasemel, mõlemad on praegu heas hoos. Arvan, et otsustavaks saavad Loko eesliini tegutsemine ning moskvalaste tagaliini koostöö.“

Jaga
Meeldib?
11
Sponsors