19veebruar

Kalev Riias: Balti derbis võeti revanš!

Põhiturniiri mängus alistas Eesti klubi Kalev/Cramo võõrsil Läti VEFi 84:75. Külalised alustasid suurepäraselt ja tegutsesid kokkuvõttes stabiilsemalt, saades hooaja kuuenda võidu. Tallinna klubi tasus naabritele jaanuaris peetud esimese ringi mängu kaotuse eest kätte, ning nagu eelmiselgi hooajal lahkus Riiast kilbiga.

Mängu käik
Balti derbil oli ka täiendav tähendus – VEF (5-14) tahtis pääseda eelviimaselt kohalt, Kalev (5-13) aga sinna mitte langeda. Eestlaste mängujuht Morris Curry meenutas mängu alguses oma Golden State’i nimekaimu Stephen Curryt ja aitas külalistel teha esimese 5 minutiga võimsa 16:3 spurdi. VEFi treeneri Janis Gailitise time-out’i ajal antud soovitused töötasid ühel hetkel, nii et riialased jõudsid perioodi lõpuks lähemale (12:20).
Teine veerand möödus kaitse tähe all, kusjuures lätlastele sobis see paremini. Nad pääsesid korra juhtima, kuid kaheminutiline periood esimese poolaja lõpus nullis peaaegu kõik nende ponnistused – 30:36.
Mängu jätkudes tegutsesid riialased endiselt ebastabiilselt ja eksisid vahel oma väljakupoolelgi. Selle kasutas ära seesama Curry, kes tabas ise ja toitis hoogsalt kaaslasi. Kalev jõudis enne otsustavat veerandit kahekohalise edumaani (63:52).

Võtmehetk
VEF ei suutnud otsustavat pealetungi korraldada. Riialased vähendasid 4 minutit enne lõppu küll vahe 5 punktile, kuid Kalev vastas Mario Delaši ründelauast korvi lükatud palli ning Rolands Freimanise ja Gregor Arbeti kolmestega. Pärast seda tüürisid eestlased mängu võidusadamasse, võttes hiljuti koduväljakul saadud kaotuse eest revanši.

Kangelane
Morris Curry. Kalevi edus mängisid tähtsat rolli tulemuslikud Shawn King ja Freimanis, kuid otsustava panuse andis ameeriklasest mängujuht (20 punkti, 8 korvisöötu, 3 lauapalli, 2 vaheltlõiget).

Arv
33 – Francisco Cruzi tabavusprotsent mängust (vabaviskejoonelt kõigest 50% ja kokku 12 punkti). VEFi liider ei teinud parimat mängu, mis kergendas eestlaste ülesannet märgatavalt.