24aprill

Kalev võidab, King ületab rekordi

Põhiturniiri mängus alistas Eesti klubi Kalev/Cramo kodus Tsmoki-Minski 81:73. Võõrustajad alustasid võimsalt, kuid varsti lubati „draakonitel“ end kinni püüda. Võrdne võitlus kestis viimase vaatuseni, kuid siis aitasid Rolands Freimanise täpsed visked Kalevi uuesti ette ja võiduni.

Mängu käik
Kalevi viimane mäng algas Ühisliiga hooaja parima eestlasest mängija autasustamisega – selleks sai tallinlaste paljude aastate liider Gregor Arbet. Ette rutates oli Eesti klubi kapten ka selles mängus üks tähelepanuväärsemaid tegelasi.

Kalev pani kohe alguses „draakonitele“ võimsa kaitse vastu – külalised suutsid esimese 7 minutiga visata ainult 2 punkti. Eriliste probleemideta kahekohalise edumaa (23:13) saanud tallinlased aga takerdusid teisel veerandil ja lasid juba minsklastel teha Ivan Maraši vedamisel 13:4 spurdi.

Tõsi, poolajavileks võõrustajad juhtisid 44:39, kuid kogu võitlus oli veel ees. Tsmoki liidrid Maraš ja Anthony Hilliard suutsid üha paremini Kalevi kaitset murda ja viimasele perioodile mindi juba viigiseisul 59:59. Siinkohal ütles oma otsustava sõna tallinlaste snaiper Rolands Freimanis. Veerandaega möödaviskega alustanud mees realiseeris seejärel neli kolmest järjest ja nokauteeris minsklased – nood enam ei leidnud adekvaatset vastust. Fännid saatsid Ühisliiga hooaja efektselt lõpetanud kalevlased ovatsioonide saatel platsilt ära.

Kangelane
Rolands Freimanis. Eestlasest snaiper jõudis oma Ühisliiga resultatiivsusrekordi (32 punkti mängust VEFiga hooajal 2014/15) kannule, tehes kaksikduubli (31 punkti, 10 lauapalli). Ja mis peamine – ta viskas 14 punkti mängu kõige tähtsamal perioodil.