17jaanuar

Kalev ei peatanud Nymburki

Meistrivõistluste põhiturniiri kohtumises alistas Tšehhi Nymburk võõrsil eestlaste Kalevi 99:70. Külalised haarasid initsiatiivi esimestest minutitest alates. Teisel veerandil kasvas Nymburki edu kahekohaliseks, aga veenev spurt pärast suurt vaheaega võttis võitja osas kõik küsimärgid. Tšehhidele oli see kolmas võit järjest Liigas.

Mängu käik
Omavaheline kohtumine oli mõlemale meeskonnale tõeline tugevuse proov. Kalevile oli see esimene mäng ilma keskmängija Josh Boone'ita, kes möödunud nädalal siirdus Himki ridadesse, aga Nymburkil tuli juba mitmendat korda tõestada oma võitlusvõimelisust võõral väljakul.
Võõrustajail ei õnnestunud toime tulla Liiga parima lauapallide hankija kaotusega. Eestlased eelistasid visata kaugelt ja mängisid harva korvi alla Mario Delašile. Rünnaku piiratus kajastus ka tulemuses. Juba teise veerandaja keskel oli Nymburki edu kahekohaline, nad näitasid võõrsil kõrget efektiivsust – 31:44.
Pärast vaheaega tõstsid Tšehhi korvpallurid tempot. Kolmanda veerandaja jooksul saatsid nad vastaste korvi 37 punkti jagu palle, jäädes vaid sammu võrra maha Liiga rekordist ja kustutades võitja osas kõik küsimärgid. 99:70 – Nymburk saavutas võõrsil veenva võidu ja lähenes veel ühe sammu võrra liidrite grupile.

Kangelane
Jiri Welsch. Tšehhi meeskonna kapten pidas oma hooaja parima mängu, kirjutades enda arvele 14 punkti (visked mängust 6st 6), 5 lauapalli ja 2 korvisöötu. Sealjuures tasub märkida, et 35-aastane ääremängija viibis väljakul vaid 18 minutit.

Arv
11 – Nymburki 11 meest mängisid selles kohtumises 11 minutit või rohkem. Arvude mäng on saavutatud Ronen Ginzburgi tarkade vahetuste arvelt.

Kommentaarid
Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Suurema osa mänguajast tegutsesime hästi. Teadsime Kalevi nõrku kohti ja püüdsime neid kasutada. Mõistagi mõtlen ma nõrkade kohtade all pikkade meeste puudujääki. Püüdsime anda palli korvi alla ja provotseerida vastast rünnakul kiiretele kolmestele. See plaan töötas.“

Kalevi peatreener Alar Varrak:
„Kui sa ei kogu punkte ja kaotad lauavõitluse, siis ei tule heast mängust midagi välja. Nii juhtus meil ka Minskis. Koosseisu muudatused sujuvad harva tagasilöökideta, kuid ma ei saa süüdistada uustulnukaid selles kaotuses. Delaš tegutseb üha kindlamalt ning me poleks võitnud ka siis, kui Curry oleks täna õnnestunumalt mänginud.“

 

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors