24jaanuar

Kalev ei püüdnud Astanat kinni

Meistrivõistluste põhiturniiri kohtumises alistas Kasahstani Astana võõrsil eestlaste Kalev/Cramo 86:80. Külalised valdasid initsiatiivi suurema osa mängust. Otsustava spurdi tegi Astana neljanda veerandi algul. Kalev üritas vastast kätte saada, aga jäi ikkagi alla.

Mängu käik
Kalev ja Astana siiski säilitasid veel lootusi pääseda play-offi. Sel nädalal kohtusid meeskonnad omavahel, kusjuures võidu korral oleks eestlased saanud turniiritabelis Kasahstani meistri kätte.
Võõrustajate peatreener Alar Varrak üllatas juba enne lahtiviset, kui üle pika aja alustasid pingilt meeskonna liidrid Sten Sokk ja Ronalds Freimanis. Kuid nii originaalne samm edu ei toonud. Astana algviisik, kus soleerisid Kennett Hayes ja Nick Caner-Medley, kontrollis kindlalt mängu kogu esimese poolaja jooksul – 38:47.
Alles pärast suurt vaheaega õnnestus Kalevil tuua mängu murranga ja vähendada vahet. Hästi toimis kogenud Rolands Freimanise ja ameeriklasest uustulnuka Morris Curry koostöö. Väljakuperemehed viskasid kolmandal veerandil 25 punkti ja vähendasid kaotusseisu miinimumine – 63:65. Kuid ette minna eestlastel ei õnnestunudki. Viimase 10-minutilise perioodi algul eksisid kalevlased kuuel viskel järjest ning Ramunas Butautase hoolealused võtsid kingituse vastu ja suurendasid edu kahekohaliseks. Võõrustajad korraldasid veel ühe tagaajamise, kuid täisväärtuslikuks vastuseks enam aega ei jätkunud. 86:80 – Astana sai teise võidu järjest ja kerkis tabelis 9. kohale.