03juuni

Itoudis ja Co on tiitlist sammu kaugusel

Moskva CSKA alistas finaalseeria teises mängus koduväljakul Kaasani UNICSi 90:77. Kolm veerandaega möödus üldiselt võrdselt, CSKA loots Dimitris Itoudis leidis külaliste igale käigule väärika vastuse. Viimases vaatuses panid puna-sinised järgmise käigu sisse ning lõpp dramaatikat ei pakkunud. CSKA kasutas koduväljakueelise täielikult ära ning seeria läheb Kaasanisse seisul 2:0.

Mängu käik
Finaalseeria jätkus Moskvas peetud teise mänguga. Esimesel poolajal pandi rõhk positsioonirünnakutele. CSKA mängijad näitasid head teineteisemõistmist, pall liikus hiilgavalt ning UNICSil ei lastud keskenduda ainult perimeetri (korvi all vabaduse saanud Pavel Korobkov tõi 9 punkti) ega kolmesekundiala valvamisele (Nando De Cololt vabadelt viskekohtadelt 11 punkti). Kaasanlased suutsid aga puna-siniste tempos püsida. Tatarimaa esindajad tegutsesid kannatlikult ja organiseeritult, punktilisa aitas tuua agressiivsus ründelauas (11-3). UNICS andis vaid vaheaja lähenedes veidi järele, kui kogus poolaja viimase 4 minutiga ainult 4 punkti. CSKA edu vaheajaks oli 9 punkti (49:40).
Kolmas veerand kuulus UNICSile. 10 punkti Keith Langfordilt, 4 kaugviset, täpne töö kaitses ja vahetusmees Pjotr Gubanovi edukas sekkumine – ning kaasanlased vähendasid vahe 3 punktile, näidates, et kavatsevad võidelda lõpuni.

Võtmehetk
CSKA taastas kiiresti status quo. Viimast veerandit alustatti kaitses uuel tasemel, rünnakul astus mõnevõrra ootamatult esiplaanile Aaron Jackson (6 punkti). 15:6 spurt tõi mängu suurima, 12-punktilise eduseisu. Kaasanlased ei suutnud enam pööret tuua, süüdlaseks kaks kaugviset tabanud (ta ei eksinud ses mängus kordagi) Viktor Hrjapa. Itoudise hoolealused hoidsid turvalist vahet ja võitsid.

Kangelane
Viktor Hrjapa. Hooaja käigus kahel korral sõrme murdnud CSKA kapten on taas mängus. Vajalikul hetkel vormi jõudnud Hrjapa tegutses oma tuttavas, fundamentaalses stiilis, olles väljaku mõlemal poolel kindel ja vajalik. Ääremängija kogus 19 punkti, 6 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

Arv
100 – Viktor Hrjapa tabavusprotsent. See on harv saavutus mängija poolt, kes kogub 30 minutiga 19 punkti. 4 täpset kahepunktiviset, 3 kaug- ja 2 vabaviset – CSKA kapten oli sel õhtul eksimatu.

Kommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Eeldasime, et UNICS annab lahingu ja võitleb ses seerias oma võimaluse eest. Kuid alustasime mängu väga hästi ja kontrollisime sündmuste käiku. Esimesel poolajal oli meil lauavõitluses probleeme, hiljem see paranes. Õnnitlen kõiki poolehoidjad meie 2:0 eduseisul, kuid me ei tohi end lõdvaks lasta, sest miski pole veel läbi. Läheme ka kolmandale mängule motiveeritult.“

UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Mängisime täna eelmise kohtumisega võrreldes paremini, vältisime mõningaid vigu. Kuid CSKA võitis teenitult. Armeelasi on väga raske üllatada – kohe võetakse time-out ja tehakse omad korrektiivid. Jätkame Kaasanis võitlust ja loodame oma liidritele.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors