28mai

Ikkagi UNICS!

Poolfinaalseeria viiendas, otsustavas mängus alistas Kaasani UNICS kodus Peterburi Zeniti 79:70. Esimese poolaja järel olid ees veel külalised, kuid kaasanlaste teise poolaja kiire mäng ja tihe kaitse murdsid piiterlased – kolmanda veerandi nokaudi järel ei suutnudki nad mängu tagasi tulla. UNICS jõudis pärast nelja-aastast vahet taas finaali! Zenit saab aga klubi ajaloos esmakordselt pronksmedalid.

Mängu käik
Zeniti põhirelvad pidid viiendas mängus olema agressiivsus ja surve ja Piiteri klubi hakkaski kohe kolmesejoone tagant tulistama – Ryan Toolson näitas kahe järjestikuse tabamusega suuna kätte. Kaasanlased ületasid ärevuse kiirelt ning mäng käis käest kätte. UNICS sai -5 pealt +4-le, kuid lasi siis teise veerandi alguses läbi Zeniti 7:0 spurdi. Pärast seda tempo rauges, süüdlaseks nii mõlema meeskonna hea kaitse kui ka arvukad pallikaotused. Külaliste kaitsele panustamine õigustas end, kuid Anton Ponkrašovi ja Pjotr Gubanovi päästvad kolmesed veidi enne vaheaega ei lasknud piiterlasi suure ülekaaluga riietusruumi — 39:35.

Võõrustajate esimese poolaja rünnakud ei pakatanud just kindlusest ning seda üllatavam oli UNICSi pausijärgne ümbersünd. Kaasanlased kruvisid tempo maksimumini ja toimetasid palli järjest korvi alla. Zenit poolel tabas stabiilselt ainult Toolson, kuid temast jäi väheks. UNICS võitis kolmanda veerandi 28:14 ja juhtis enne viimast 10 punktiga. Pärast seda jäi Jevgeni Pašutini meeskonnal teha vaid üht – edu mitte käest anda – ning kaasanlaste kaitse saigi ülesandega suurepäraselt hakkama. 32 punkti kogunud Toolsonil õnnestus alles viimasel minutil vähendada seda 10-punktilist vahet, kuid see enam ei päästnud külalisi. UNICS jõuab esimest korda pärast hooaega 2011/12 finaali, kus läheb taas kokku armeelastega. Kaasanlased teenisid järgmiseks hooajaks ka Euroliiga koha.
Ka Zenit võib hooaja kanda positiivsele poolele – Ühisliigas alles teist hooaega võistelnud meeskond jõudis pronksmedalile!

Kangelane
Joaquin Colom. Vaat et seeria peakangelaseks tõusnud hispaanlane võttis ka selles kohtumises põhilise rünnakuraskuse enda kanda ja leidis kolmesekundialast suurepäraselt üles Latavious Williamsi. Paljuski tõi just see paar mängu murrangu. Colom kogus 21 punkti, 3 lauapalli, 5 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget.

Arv
41% UNICSi kaugviskeid Zeniti 29% vastu. Piiterlased tabasid mängu esimestel minutitel 3 kolmest, ülejäänud mängu jooksul veel ainult 5 lisaks.

Kommentaarid
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Õnnitlen meeskonda, fänne, klubi presidenti, tervet Kaasanit, tervet vabariiki. Täna moodustasid meeskond ja fännid ühise terviku ja see aitas meil võita. Kuidas võideldi! Kui hästi mängiti kaitses! Viskuti pallile järele, silmad põlesid. Me ei saanud niisuguses õhkkonnas kaotada. Meeskond teenis Euroliiga pääsme. Järgmisel aastal tuleb uus formaat, fännid näevad Euroopa parimaid klubisid. Ees ootab finaal, hakkame selleks valmistuma.“

Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
„Hooaeg lõppes täna, loen selle õnnestunuks. Tegime viiendas mängus UNICSi vastu kõik, mida suutsime. Ju polnud täna meie päev, vara veel Euroliigasse minna. Kordan: ma ei süüdista ühtegi mängijat, nad võitlesid lõpuni, kuid täna oli äärmiselt raske võita.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors